Trwa ładowanie...

Mocne agregaty inwerterowe do 5 tys. zł. Przegląd – grudzień 2022

W 2022 r. producenci agregatów prądotwórczych zbierają prawdziwe żniwa, ponieważ ze względu na zwiększone zagrożenie bezpieczeństwa energetycznego gospodarstw domowych na zakupy ruszyły nie tylko firmy budowlane, ale przede wszystkim – prywatni klienci. To sprawiło, że obserwujemy prawdziwy boom na te urządzenia. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jakie są najmocniejsze agregaty z prądnicą inwerterową w cenie do 5 tys. zł.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Agregat prądotwórczy to pewne rozwiązanie na wypadek braku prąduAgregat prądotwórczy to pewne rozwiązanie na wypadek braku prąduŹródło: Adobe Stock
d3uie6l
d3uie6l

Wybór agregatu prądotwórczego wydaje się dość skomplikowany, ale nie jest to trudne zadanie. Przede wszystkim należy obliczyć łączną moc odbiorników, które mają być do niego podłączone i pomnożyć razy 1,2 lub 1,5. Informacji na temat mocy urządzeń należy szukać na ich tabliczkach znamionowych. Do użytku domowego zalecane są agregaty jednofazowe i tu dochodzi dodatkowe utrudnienie, ponieważ łączny pobór prądu nie powinien przekraczać 60 proc. mocy agregatu.

Dlaczego najlepiej wybrać agregat inwerterowy? Wśród zalet można wymienić kompaktowe rozmiary i brak skoków napięcia. To drugie jest istotne zwłaszcza w przypadku domowej elektroniki, która jest wrażliwa. Ważny jest też sposób przechowywania agregatu. Jeżeli ma stać na zewnątrz, to należy zwrócić uwagę na to, jaką ma klasę IP, która określa odporność na oddziaływanie cieczy oraz szczelność. W przypadku ulokowania agregatu w pomieszczeniu należy pamiętać o zapewnieniu minimum 2 metrów kwadratowych powierzchni dla wlotu i wylotu, a także o usunięciu z jego sąsiedztwa wszelkich substancji łatwopalnych i butli z gazem.

Najtańsze agregaty inwerterowe można kupić już za mniej niż 1500 zł, ale my postanowiliśmy pójść nieco dalej z budżetem i sprawdzić, jakie są najmocniejsze urządzenia za cenę do 5 tys. zł. Mówiąc najmocniejsze mamy na myśli moc ciągłą, którą agregat jest w stanie dostarczyć przez nieograniczony czas, z wyjątkiem przerw na konserwację. Ta jest ważna do utrzymania urządzenia w sprawności. Dodatkowo, nawet jeśli nie macie potrzeby uruchamiania agregatu przez dłuższy czas, to warto go "przepalić".

Rozbudowana moc

Pierwszy model w naszym przeglądzie to PEZAL P-IG2000, który zapewnia maksymalną moc 1800 W i 1600 W mocy ciągłej. Waży zaledwie 21 kg, a zbiornik paliwa ma pojemność 4,2 l, co pozwala na 4 godziny ciągłej pracy. Stabilizacja napięcia gwarantuje bezpieczeństwo podłączonych urządzeń. Dzięki opcji połączenia równoległego można łatwo zwiększyć moc łącząc dwa urządzenia. Posiada jedno gniazdo 16A/230V.

Stabilne napięcie

Agregat CGM T220I zapewnia ciągłą moc 1900 W i czas pracy do 5,7 godzin na jednym tankowaniu. Jego masa to zaledwie 19,7 kg, więc bez większych problemów udźwignie go jedna osoba. Urządzenie posiada stabilizator napięcia, który reguluje napięcie wyjściowe, co eliminuje ryzyko wystąpienia skoków napięcia. Do tego ma zabezpieczenie przeciw przeciążeniu. Prądnica inwerterowa spełnia wymagania klasy ochrony IP-54, więc można z niego korzystać nie tylko w domu, ale np. na kempingu. Zbiornik paliwa ma pojemność 4 litrów.

Cichy pomocnik

Trzecia propozycja to RATO R2000IS-2, który dostarcza moc ciągłą 1600 W. Ten niewielki agregat zapewnia czas pracy do 3,5 godziny na jednym tankowaniu. Zbiornik paliwa ma pojemność 4,2 l, a samo urządzenie waży zaledwie 24 kg. Silnik inwerterowy wyposażono w zabezpieczenie przeciw przeciążeniu. Miedziane uzwojenia dobrze przewodzą prąd i ciepło oraz odznaczają się długą żywotnością. Ergonomiczny, teleskopowy uchwyt i koła ułatwią przemieszczanie go. Na uwagę zasługuje niski poziom hałasu, który wynosi zaledwie 90 dB.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3uie6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uie6l