Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Mniej znaczy więcej, czyli minimalizm w łazience

Minimalistyczna łazienka nie musi być nudna. Sekret jej aranżacji tkwi w opanowaniu dekoratorskich fantazji, które często owocują przesytem we wnętrzu. A przecież z pozoru skromna aranżacja może dać iście królewski efekt.

Share
Mniej znaczy więcej, czyli minimalizm w łazience
Źródło: fot. Tubądzin / kolekcja All in White
d472vbj

Minimalistyczna łazienka nie musi być nudna. Sekret jej aranżacji tkwi w opanowaniu dekoratorskich fantazji, które często owocują przesytem we wnętrzu. A przecież z pozoru skromna aranżacja może dać iście królewski efekt.

Urządzanie łazienki to nie sztuka, ale może się nią stać. Tysiące różnych wzorów, kolorów i dodatków powoduje, że czasem trudno zdecydować się na jedną koncepcję. Na szczęście jest rozwiązanie, które przy minimum środków daje maksimum efektu. To łazienka w stylu minimalistycznym – propozycja zarówno dla pań, jak i panów.

Jaka jest minimalistyczna łazienka?

Na pierwszy rzut oka skromnie urządzona, wręcz ascetyczna. Drugie spojrzenie skłania już do innych wniosków. A gdy tylko łazienkę oświetli odrobina światła, wnętrze ożywi się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Co wyróżnia łazienkę w minimalistycznym stylu? Stonowana kolorystyka, proste linie, gładkie i miejscami strukturalne powierzchnie oraz ograniczona do minimum obecność łazienkowych bibelotów. Efektem jest „czysta” i nowoczesna przestrzeń, pełna finezji i delikatności, a jednocześnie charakteru.

d472vbj

Jak powiedział Albert Einstein: „wszystko powinno być tak proste, jak to tylko możliwe, ale nie prostsze”. To jedno zdanie zawiera całą istotę minimalizmu. A minimalistyczna łazienka używa niewielu środków, żeby wyrazić swą wyjątkową osobowość. Stawia na jakość i piękno ukryte w detalach.

Czy minimalizm jest nudny? Ten według Tubądzina zdecydowanie do takich nie należy.

Przepis na minimalizm doskonały – płytki łazienkowe

O czym należy pamiętać, aranżując minimalistyczną łazienkę? O płytkach łazienkowych, które są najważniejsze, ponieważ mają moc kreowania nastroju wnętrza. Natomiast wanna, umywalka czy kabina prysznicowa to już kropka nad „i” dla pomieszczenia. Wiele osób kojarzy minimalizm wyłącznie z bielą. Ten kolor owszem dominuje, ale nie jest jedyny w minimalistycznej palecie barw płytek łazienkowych.

Kolekcje płytek dla pięknych wnętrz

Wielbiciele prostoty we wnętrzach, jasnych kolorów i subtelnych wzorów znajdą wiele interesujących propozycji w kolekcjach płytek Tubądzin. Minimalistyczna łazienka może wyróżniać się zarówno białymi, gładkimi płytkami, jak i tymi o ciekawych fakturach. Znajdziesz je w kolekcji Livingstone i linii Select, All in White oraz Maxima Black & White. Natomiast Alabastrino, Elegant Marmur czy Timbre to propozycje płytek inspirowanych kamieniem, złamanych delikatnymi dekorami, które nadają minimalistycznej łazience naturalności i świeżości.

d472vbj

Minimalizm nie ogranicza się tylko do bieli. Stonowane szarości i wyraziste czernie równie doskonale oddają charakter tego stylu.

Kolekcja Graniti

Jeszcze więcej minimalistycznych aranżacji łazienek i wyjątkowej ceramiki odkryjesz w kolekcjach płytek Tubądzin na stronie www.tubadzin.pl.

**

Minimalizm lubi porządek**

d472vbj

Styl minimalistyczny oznacza w skrócie „jak najmniej”. To przekłada się także na utrzymanie porządku w łazience, która domaga się nieskazitelnej czystości, aby móc błyszczeć swoim niepowtarzalnym blaskiem. Dopełnieniem minimalistycznego wnętrza będą śnieżnobiałe ręczniki niczym z luksusowego spa i jeden lub dwa dodatki, takie jak świeca, wazon ze storczykiem czy szklana patera.

Kolekcja Livingstone Fair

d472vbj

Podziel się opinią

Share
d472vbj
d472vbj