Minimalistyczne wnętrza ze starą cegłą w roli głównej

Minimalistyczne wnętrza ze starą cegłą w roli głównej

28.04.2014 | aktual.: 23.03.2017 13:57

Motywem przewodnim w minimalistycznych wnętrzach mieszkania zaprojektowanego przez arch. Julitę Wesół z pracowni KW STUDIO jest stara cegła na jednej ze ścian. Biel dominująca w aranżacji przestrzeni doskonale wydobywa urodę etnicznych detali przywożonych przez właściciela mieszkania z licznych zagranicznych podróży. Zobacz inspirujące zdjęcia minimalistycznych wnętrz z ceglaną ścianą.

Motywem przewodnim w minimalistycznych wnętrzach mieszkania zaprojektowanego przez arch. Klarę Wesół z pracowni KW STUDIO jest stara cegła na jednej ze ścian. Z kolei biel dominująca w aranżacji przestrzeni doskonale wydobywa urodę etnicznych detali przywożonych przez właściciela mieszkania z licznych zagranicznych podróży.
Esencją stylu minimalistycznego, który niepodzielnie rządzi w 56-metrowym apartamencie na warszawskim Powiślu, jest prostota i funkcjonalność, geometryczne formy sprzętów oraz ich gładkie powierzchnie. Oszczędnie dawkowane dekoracje stanowią prawdziwe dzieła sztuki użytkowej, a stonowane kolory zastosowane w aranżacji wnętrza czynią z niego oazę spokoju, zacisze pełne dobrych wspomnień. Zobacz inspirujące zdjęcia minimalistycznych wnętrz z ceglaną ścianą. * Materiał pojawił się w serwisie dzięki uprzejmości pracowni architektonicznej KW STUDIO*

1 / 6

Minimalistyczne wnętrza ze starą cegłą

Obraz
© KW STUDIO / projekt arch. Klara Wesół

Projekt przebudowy, którego realizację powierzono pracowni KW STUDIO, zakładał kompletny remont mieszkania na czwartym piętrze modernistycznej kamienicy z lat 30., w tym wymianę instalacji, podłóg oraz zmianę rozkładu poszczególnych pomieszczeń. Miejsce starej kuchni zajęła łazienka, a tę z kolei zamieniono w garderobę...


2 / 6

Minimalistyczne wnętrza ze starą cegłą

Obraz
© KW STUDIO / projekt arch. Klara Wesół

W całym mieszkaniu dominuje kolor biały, który - podobnie jak odcienie szarości - doskonale się sprawdza jako baza wystroju w stylu minimalistycznym. Głównym elementem dekoracyjnym, który może wzbudzać kontrowersje, jest stara ceglana ściana pozbawiona tynku i wielu warstw farby. Wbrew pozorom nie wygląda ona obskurnie, ale ekstrawagancko, gdyż jest śladem wieloletniej historii mieszkania, pełnym szacunku nawiązaniem do tradycji.


3 / 6

Minimalistyczne wnętrza ze starą cegłą

Obraz
© KW STUDIO / projekt arch. Klara Wesół

Mieszkanie po przebudowie uzyskało otwarty plan, stając się jedną wielofunkcyjną przestrzenią dzięki wyburzeniu ściany dzielącej przedpokój oraz salon i poszerzeniu otworu miedzy salonem a sypialnią. Projekt opracowany przez architekt Klarę Wesół połączył oba pomieszczenia trzymetrowymi łamanymi drzwiami z drewna.


4 / 6

Minimalistyczne wnętrza ze starą cegłą

Obraz
© KW STUDIO / projekt arch. Klara Wesół

Jedną z trudniejszych umiejętności w zakresie urządzania wnętrz jest łączenie sztuki użytkowej z dziełami artystów pędzla, dłuta czy plakatu. Właścicielom mieszkania na warszawskim Powiślu udało się to doskonale: w roli stolika nocnego przy łóżku umieszczono słynny regionalny zydel wpisujący się w ideę etnodizajnu, nad miejscem do spania zawisły zaś cenione polskie plakaty. Pozostałe elementy wyposażenia są jednak stonowane i neutralne w formie, stanowią bowiem jedynie tło.


5 / 6

Minimalistyczne wnętrza ze starą cegłą

Obraz
© KW STUDIO / projekt arch. Klara Wesół

W większości pomieszczeń na podłodze położono bielony dębowy parkiet. Meble oraz dekoracyjne detale są wynikiem licznych podroży właścicieli mieszkania. Z kolei ściany zdobią polskie plakaty z lat 70. i 80. oraz etniczne dekoracje z różnych stron świata - marokańskie dywany i poduchy, irańskie pufy, argentyńskie kilimy, a nawet gruzińskie sumaki.


6 / 6

Minimalistyczne wnętrza ze starą cegłą

Obraz
© KW STUDIO / projekt arch. Klara Wesół

Biało-czarna mozaika w łazience (wykorzystano ją także w przedpokoju) nawiązuje do przedwojennych warszawskich posadzek. Ukłonem w stronę przeszłości jest także starodawne lustro zawieszone na żyłce, jak również prostota w zakresie formy ceramiki sanitarnej oraz mebli łazienkowych.


Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)