Trwa ładowanie...

Minimalistyczna łazienka. Sprawdź, jakie prysznice są teraz w modzie

Nowoczesna łazienka nie może się obejść bez eleganckiej kabiny prysznicowej. Preferujesz klasyczną słuchawkę, a może deszczownicę? Wybierasz wysoki brodzik, który może pełnić funkcję wanny, czy raczej kabinę walk-in? Opcji jest wiele i warto zastanowić się, która będzie najbardziej pasować do twoich upodobań.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Minimalistyczna łazienka. Sprawdź, jakie prysznice są teraz w modzieŹródło: Shutterstock.com
d95i9pe
d95i9pe

Czasem zwykły prysznic to za mało. Jeżeli chcesz postawić na nowoczesne rozwiązania, warto zastanowić się nad małym remontem. Różnicę zrobią również niewielkie, niedrogie dodatki.

Prysznic bez kabiny

Zwolennicy nowoczesnych łazienek stawiają na prysznice typu walk-in. Największą zaletą tego typu rozwiązań jest prostota. Kabina jest otwarta, choć dla wygody umieszcza się wokół niej jedną bądź dwie ściany z transparentnego szkła. Prysznic pozbawiony jest również brodzika, zamiast którego montuje się odpływy liniowe chroniące podłogę poza prysznicem przed zalaniem.

Montuje się je bezpośrednio w posadzce i wyglądają jak wąskie rowki, do których ścieka woda. Pamiętaj, że przy montażu tego typu prysznica trzeba zachować odpowiedni spadek. Nie może być zbyt duży, gdyż w przeciwnym wypadku łatwo o poślizgnięcie się.

Deszczownica to nowoczesne rozwiązanie do minimalistycznego wnętrza Shutterstock.com
Deszczownica to nowoczesne rozwiązanie do minimalistycznego wnętrza Źródło: Shutterstock.com

Jeśli nie masz ochoty bądź funduszy na remont całej łazienki, postaw na tańszy brodzik. Możesz wybrać zarówno nieco płytsze modele o wysokości mniej więcej 5–8 cm bądź też modele z wyższymi ściankami, które w razie potrzeby mogą posłużyć jako mniejsza wanna.

Ciepły, letni deszczyk

Klasyczna słuchawka prysznicowa, do której zdążyliśmy się już przyzwyczaić, jest powoli wypierana przez deszczownice, czyli modele przymocowane na stałe do ściany, które oferują znacznie większy obszar natrysku. Woda spada pionowo, a poszczególne strumienie są na tyle cienkie, że rozpraszają się, tworząc ciepły i przyjemny dla skóry deszcz.

W zależności od upodobań możesz zdecydować się na okrągłe lub prostokątne modele połączone z baterią prysznicową lub wybrać modele, w których dopływ wody jest ukryty w ścianie. Te pierwsze sprawdzą się w przypadku klasycznej łazienki z dużym brodzikiem, drugie wyglądają doskonale w minimalistycznych wnętrzach i kabinach typu walk-in.

Klasyczne rozwiązania

Bateria słuchawkowa to o wiele tańsze i prostsze rozwiązanie. Ruchomy przewód to opcja dla osób, które chcą wziąć prysznic bez moczenia włosów lub – z drugiej strony – gdy chcą umyć włosy bez wchodzenia pod prysznic. W przypadku deszczownicy taki zabieg byłby bardzo trudny lub wręcz niemożliwy. Słuchawka to również bardzo dobra i wygodna opcja dla rodzin z małymi dziećmi. Podczas mycia możesz skierować strumień tak, by woda nie lała się do oczu pociechy. Sam koszt baterii jest o wiele niższy niż w przypadku deszczownicy, a mała słuchawka to oczywiście mniejsze zużycie wody.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d95i9pe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d95i9pe