Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
21-12-2015 15:56

Mikro-Apartament – pomysł na udaną inwestycję

Pierwsze obiekty typu condo powstały w latach 90. w USA, Meksyku oraz na południu Europy, np. w Hiszpanii, najczęściej w miejscowościach wypoczynkowych. Następnie pomysł ten pojawił się także w atrakcyjnych turystycznie i biznesowo aglomeracjach miejskich.

Mikro-Apartament – pomysł na udaną inwestycjęŹródło: Materiały prasowe
d3yav4s
d3yav4s

Pierwsze obiekty typu condo powstały w latach 90. w USA, Meksyku oraz na południu Europy, np. w Hiszpanii, najczęściej w miejscowościach wypoczynkowych. Następnie pomysł ten pojawił się także w atrakcyjnych turystycznie i biznesowo aglomeracjach miejskich.

W Polsce pierwsze obiekty również powstały w miejscowościach wypoczynkowych, tj. nad morzem i w górach. Rynek ten rozwija się od ok. 10 lat. Obecnie obiekty typu condo zaczynają pojawiać się w miastach. Przykładem jest wrocławski Starter, który oferował w pierwszym etapie ok. 150 lokali, a w drugim - 180. Inwestycje tego typu zostały także zrealizowane z dużym sukcesem w Lublinie. Obecnie trwa sprzedaż Aparthotelu Nowa Motława firmy Dekpol S.A. realizowanej na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. W budynku hotelowym o całkowitej powierzchni ponad 5200 mkw. znajdą się 174 jednostki hotelowe o powierzchniach od 22 do 41 mkw., sprzedawane w systemie condo. W tym samym systemie sprzedaż swojej warszawskiej inwestycji rozpoczęła firma JW Constructions, która oferuje 422 apartamenty o powierzchniach od 22 do 60 mkw.

Specyfika inwestowania w apartamenty condo

Przy zakupie apartamentu condo w ramach aparthotelu/condohotelu inwestor nabywa prawo własności i może korzystać ze swojego lokalu podczas urlopu czy delegacji. Podczas nieobecności właściciela apartament jest wynajmowany, czym zajmuje się firma wyspecjalizowana w zarządzaniu tego typu nieruchomościami - operator. Operator zajmuje się też kompleksową obsługą gości od momentu rezerwacji apartamentu przez takie czynności jak: wydanie i odbiór kluczy, sprzątanie, wymiana pościeli, serwis naprawczy i rozliczenia finansowe. Poza obsługą gości i transakcji odpowiada on za aktywną promocję nieruchomości. Doświadczenie i sprawność operatora jest kluczowym czynnikiem zapewniającym ciągłość najmu. Teoretycznie wynajmem mógłby zająć się sam właściciel, jednak takie rozwiązanie byłoby czasochłonne i kosztowne ze względu na konieczność indywidualnej reklamy lokalu. Dlatego w przypadku zakupu nieruchomości w celach inwestycyjnych bezpieczniej jest obsługę wynajmu powierzyć profesjonalistom. Jest to tym bardziej
opłacalne, że nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciel apartamentu nie musi angażować się w jego wynajem, co jest szczególnie ważne w przypadku osób zainteresowanych inwestycją w nieruchomości znajdujące się poza miejscem ich zamieszkania.

Dynamiczny rozwój Warszawy szansą dla inwestorów

Co roku Warszawa odnotowuje ok. 10-proc. wzrost liczby odwiedzających. Systematycznie rośnie liczba cudzoziemców, dla których stolica Polski jest coraz bardziej popularnym kierunkiem. Wzrasta nie tylko liczba turystów, ale także osób podróżujących w celach biznesowych, które wydają w Polsce dwa razy więcej niż turyści i zajmują 28 proc. hotelowych łóżek.

d3yav4s

Apartamenty condo są najczęściej wynajmowane na krótki okres, dlatego bardzo ważna jest atrakcyjna lokalizacja nieruchomości. WolskaKwadrat powstaje zaledwie 2,5 km od nowego biznesowego centrum stolicy. W ciągu najbliższych kilku lat ma szansę stać się chętnie wybieranym miejscem pobytu biznesmenów i turystów, czyli głównych grup docelowych dla wynajmu krótkoterminowego.

Korzyści z inwestowania w mikro-apartamenty

Pomimo że apartamenty condo wynajmowane są krótkoterminowo, nabywca condo apartamentu WolskaKwadrat nie ponosi ryzyka osiągania niższego zysku w stosunku do długoterminowego wynajmu lokali mieszkalnych, dzięki gwarantowanemu czynszowi, który w pierwszych 5 latach wyniesie 35 proc. ceny netto nabytej inwestycji. Czynsz proporcjonalny od 6. do 10. roku wyniesie 50 proc. przychodu z usług noclegowych. Daje to średnioroczną stopę zwrotu z inwestycji na poziomie 7 proc., która jest bardzo atrakcyjna w porównaniu z tradycyjnymi metodami inwestowania kapitału. Dla porównania przy tradycyjnym, długoterminowym wynajmie mieszkania stopa zwrotu z inwestycji wynosi ok. 4 proc. w skali roku. Opłacalność innych produktów finansowych jest jeszcze niższa. W przypadku rocznej lokaty bankowej czy obligacji skarbowych oprocentowanie wynosi nieco ponad 2 proc., co sprawia, że inwestycja w apartament condo jest dziś najpewniejszą formą pomnażania pieniędzy. Dodatkową gwarancję zysku stanowi obserwowalny wzrost cen pokoi
hotelowych w Warszawie. Według analizy przygotowanej przez Trivago.pl ceny wynajmu wzrosły w ciągu ostatniego roku aż o 14 proc.

WolskaKwadrat to idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o własnym apartamencie, a jednocześnie chcą, aby nieruchomość pracowała sama na siebie. Zakup mikro apartamentu w inwestycji WolskaKwadrat to opłacalny instrument inwestycyjny, który gwarantuje pewny zysk w każdym roku funkcjonowania obiektu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób, które mają już kilka mieszkań przeznaczonych na wynajem, ale chcą zdywersyfikować swoje portfolio inwestycyjne. Taki apartament może także zainteresować osoby, które z powodów służbowych regularnie odwiedzają Warszawę. Podczas pobytu w mieście, zamiast nocować w hotelu, mogą mieszkać we własnym apartamencie i po intensywnym dniu pracy skorzystać z udogodnień, które będą dostępne w obiekcie. Warto podkreślić, że w przypadku apartamentów condo najemcy uzyskują nie tylko miejsce do spania i odpoczynku, ale też pełną infrastrukturę hotelową, zaplecze gastronomiczne, całodobową recepcję i parking podziemny. Zakupem
nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy są także coraz częściej zainteresowani cudzoziemcy. Odwiedzając stolicę podczas wakacji, są zachwyceni dynamicznym rozwojem miasta, a po powrocie z urlopu decydują, że to właśnie tutaj chcą pomnażać swój kapitał. Deweloperem jest spółka Dantex, a generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka giełdowa IDS. Sprzedaż oraz budowa zostały rozpoczęte we wrześniu 2015 roku. Termin oddania obiektu do użytkowania zaplanowano na drugi kwartał 2017 roku.

Podsumowując:

  • Nieruchomości to dojrzała klasa aktywów, atrakcyjnie wyceniania w porównaniu z innymi aktywami inwestycyjnymi.
  • Apartamenty condo oferują korzystny stosunek ryzyka do osiąganych zysków.
  • Apartamenty condo to sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego.
  • Inwestycja w nieruchomości zabezpiecza wartość portfela w okresach wysokiej inflacji.
  • Dwa obszary zysku – wzrost wartości nieruchomości w czasie i zysk z tytułu wynajmu.
d3yav4s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yav4s