Trwa ładowanie...

Mieszkanie na sylwestra Last Minute, czyli jak znaleźć dobrą kwaterę

Wyjazd na imprezę noworoczną wiąże się najczęściej z przynajmniej kilkudniową wyprawą. Stąd rośnie zapotrzebowanie na atrakcyjne noclegi. Radzimy na co zwrócić uwagę podczas wynajmu mieszkania, by nie popsuć sobie dobrej zabawy.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Jeżeli szukając lokum na sylwestra w górach lub nad morzem natrafimy na ofertę, która mimo wysokiego standardu jest dużo tańsza od pozostałych należy zachować czujność
Jeżeli szukając lokum na sylwestra w górach lub nad morzem natrafimy na ofertę, która mimo wysokiego standardu jest dużo tańsza od pozostałych należy zachować czujnośćŹródło: RE/MAX
dxb7qlm

Udział w zabawie sylwestrowej w hotelu lub pensjonacie najlepiej rezerwować już w okresie letnich wakacji. Popularność wyjazdów sylwestrowych i spędzania tego czasu wraz ze znajomymi powoduje, że w najpopularniejszych ośrodkach ceny noclegów rosną dwukrotnie. Warto też zastanowić się nad alternatywą.

Prywatna kwatera rozwiązaniem

Duże zapotrzebowanie na pokoje w okresie świąteczno-noworocznym powoduje, że właściciele nieruchomości oferują pod wynajem swoje mieszkania. – Wynajem krótkookresowy, szczególnie w miejscowościach turystycznych i dużych aglomeracjach, to dobra okazja, by zarabiać w okresach szczytu, czyli gdy chętnych na nocleg jest dużo więcej niż miejsc w hotelach i pensjonatach – mówi Agata Stradomska, ekspert RE/MAX Polska.
Takie mieszkania można więc znaleźć nawet dzień dwa przed sylwestrem. Należy pamiętać o kilku zasadach, by nie dać się oszukać.

Po pierwsze – sprawdź adres

Pośpiech, emocje i presja otoczenia – to wszystko powoduje, że łatwo trafić na oszusta. Zdarzają się sytuację, w których ludzie wynajmują mieszkanie, którego nie ma lub jest zamieszkane na stałe przez kogoś innego. Można to zweryfikować na kilka sposobów. Najprostszym jest sprawdzenie lokalu na mapach internetowych. Jednak pokaże nam to tylko czy miejsce w ogóle istnieje, albo czy nie jest zrujnowaną budą stojąca w środku lasu (jeśli korzystamy z aplikacji google street).

   pexels
Źródło: pexels

Kolejnym sposobem jest sprawdzenie czy podany adres został wpisany do bazy lokalnych obiektów noclegowych (często takie bazy są publikowane na stronach urzędów). W ten sposób można uzyskać pewność, że lokal da się wynająć.

Po drugie – czytaj opinie

Przed wybraniem konkretnego lokalu warto również sprawdzić opinie, które można znaleźć w internecie. Żyjemy w XXI w. i już niemal wszystko można odszukać w sieci. Stąd też, przeszukanie forów internetowych oraz specjalnych portali, jak m.in. tripadvisor czy airbnb, pozwoli wyrobić sobie opinię na temat danego miejsca oraz właściciela mieszkania. Co ważne, niektóre z komentarzy mogą zostać napisane przez samych właścicieli, dlatego warto czytać przynajmniej kilka wpisów na dany temat, aby móc wyrobić własne zdanie.

Po trzecie – nie szukaj super okazji

Jeżeli szukając lokum na Sylwestra w górach lub nad morzem natrafimy na ofertę, która mimo wysokiego standardu jest dużo tańsza od pozostałych należy zachować czujność. Jest bowiem duże prawdopodobieństwo, że jest to fałszywa oferta, która ma na celu wykorzystanie euforii szukających.

Należy pamiętać o ustaleniu wszystkich szczegółów z wynajmującym. Także o tym, że część właścicieli wynajmuje swoją kwaterę w celach mieszkalnych i niekoniecznie może zgodzić się na zorganizowanie w niej imprezy.

Zachowanie tych kilku podstawowych zasad może uchronić przed nieprzyjemnościami, które zamienią wymarzoną zabawę ze znajomymi w koszmar. Przede wszystkim trzeba zachowywać spokój i nie dać się ponieść emocjom, m.in. po znalezieniu wyjątkowo korzystnej oferty. Dzięki temu podczas tej najbardziej wyjątkowej nocy w roku będzie można skupić się wyłącznie na dobrej zabawie.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dxb7qlm

Podziel się opinią

Share
dxb7qlm
dxb7qlm