Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
wystrój wnętrz

Meble z litego drewna. Wiele możliwości aranżacyjnych

Meble wykonane z litego drewna charakteryzują się solidnością, trwałością i indywidualnym wyglądem dostosowanym do aranżacji wnętrza. Drewniane meble wykonywane na zamówienie można dopasować do dowolnej aranżacji od klasycznej po nowoczesną.

Share
Meble z litego drewna. Wiele możliwości aranżacyjnych
Źródło: Materiały prasowe
d4mzui5

Zalety mebli z naturalnego drewna

Drewno to jedyny materiał wykończeniowy, który nadaje wnętrzom elegancji i harmonii, równocześnie tworzy bardzo ciepły mikroklimat dla domowników. Drewniane podłogi, meble, zabawki wpływają relaksująco, pozwalają szybko się odprężyć.

Meble z naturalnego drewna nie zawierają toksycznych klejów i lakierów, które negatywnie wpływają na zdrowie, zwłaszcza osób alergicznych. Zabezpieczane są wyłącznie lakierami ekologicznymi, które są neutralne dla ludzi i dla drewna.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Drewniane meble na zamówienie wykonywane przez firmę Albero Meble można dopasować do aranżacji każdego wnętrza bez względu na stylizację. Meble drewniane do salonu w stylu klasycznym mogą być wykonane w stylu kolonialnym, natomiast w nowoczesnych wnętrzach można wykorzystać białe meble z drewna mango pochodzenia indyjskiego. Stonowany odcień bieli doskonale wpływa na nastrój.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Meble naturalne z drewna – jak je wykorzystać do aranżacji wnętrz

W zasadzie możliwości są nieograniczone, można zastosować je w salonie, sypialni, gabinecie czy pokoju dziecięcym. Stanowią bardzo solidne bryły, które można dowolnie ustawiać, niekoniecznie w ciągłym szeregu(segmenty). Komoda, witryna, stolik kawowy, fotele i sofa w zupełności wystarczą do umeblowania eleganckiego salonu. Bogatą ofertę tego rodzaju mebli oferuje firma Albero Meble.

d4mzui5

Odpowiednio można wykorzystać je do aranżacji pozostałych wnętrz. Trzeba jednak pamiętać, że trzeba dopasować do nich także pozostałe elementy wystroju, jak lampy, bibeloty.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Meble kolonialne

Od wielu lat meble kolonialne cieszą się popularnością wśród zwolenników oryginalnej aranżacji wnętrza. Meble Kolonialne są kompilacją tradycyjnego stylu angielskiego (wiktoriańskiego) oraz sztuki indyjskiej. Obecnie tą nazwą określa się także kompilacje stylów charakterystycznych dla monarchii kolonialnej i podległych im kolonii.
Meble kolonialne wykonywane są z drewna egzotycznego, przede wszystkim mahoniu, palisandru, mango, akacji azjatyckiej. Gatunki te charakteryzują się bogatą paletą barw, od jasnych (mango, akacja), po różne odcienie brązu (mahoń, palisander).

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Na rynku możemy spotkać oryginalne meble kolonialne importowane z Indii lub meble wykonane w stylu kolonialnym z drewna egzotycznego importowanego.
Oba rodzaje oferuje firma Albero Meble. W przypadku mebli wykonywanych w stylu kolonialnym istnieje możliwość wykonania ich na zamówienie zgodnie z podanymi wymiarami.

Meble kolonialne są meblami masywnymi o dużych wymiarach, dlatego należy umieszczać je w bardzo przestrzennych wnętrzach, by nie powodowały efektu przytłoczenia. Złotym środkiem jest ustawienie 3, 4 sztuk w różnych odległościach. Przełamaniem ich masywności może być zastosowanie cienkich, zwiewnych tkanin indyjskich, jak zasłony, czy lekkie kolorowe narzuty na fotele i sofy.

d4mzui5

Podziel się opinią

Share
d4mzui5
d4mzui5