Trwa ładowanie...
ycipk-4mohka

Meble na działkę. Wybierz stylowy i gustowny komplet

Coraz cieplejsza pogoda za oknem zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. To z kolei skłania do myślenia o aranżacji strefy relaksu – tarasu, balkonu czy altany. Warto postawić na eleganckie i stylowe meble ogrodowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dopasuj meble ogrodowe do wielkości tarasu lub balkonu
Dopasuj meble ogrodowe do wielkości tarasu lub balkonu (Shutterstock.com)
ycipk-4mohka

Podczas wyboru należy wziąć pod uwagę kilka wytycznych takich jak rodzaj użytego materiału, wielkość zestawu oraz przede wszystkim cena. Ta ostatnia jest dla wielu kupujących najważniejszym kryterium. Musisz zastanowić się nad tym, jaką kwotę możesz przeznaczyć na wystrój tarasu lub balkonu. Niska cena nie musi oznaczać gorszej jakości materiału, niedrogie meble ogrodowe przy odpowiedniej impregnacji i przechowywaniu będą w stanie przetrwać lata.

Stół czy stolik?

ycipk-4mohka

Przed wyborem mebli ogrodowych musisz zastanowić się, jak często i w iluosobowym towarzystwie będziesz z nich korzystać. Jeżeli planujesz imprezy na świeżym powietrzu w szerszym gronie, warto wybrać większy model, przy którym każdy będzie mógł swobodnie usiąść. Niewielkie rodziny i osoby, które rzadko przyjmują gości, nie będą wymagać tak dużych rozmiarów.

Wielkość zestawu zależy również od miejsca, w którym planujesz umieścić meble. Na niewielkim balkonie sprawdzi się raczej mały zestaw stolik + dwa krzesła. Warto zmierzyć przestrzeń na tarasie i wybrać model, który będzie ci odpowiadać. Zbyt duży stół może utrudnić domownikom i gościom poruszanie się, a nawet zastawić wejście do domu.

ycipk-4mohka

Drewno, rattan a może tworzywo sztuczne?

Miejsce umieszczenia zestawu powinno wpłynąć również na materiał, z którego są wykonane. Jeśli meble będą stać na trawie, a w dodatku pod gołym niebem, lepiej nie inwestować pieniędzy w drewniany stolik i krzesła. Letnie słońce czy jesienne deszcze mogą negatywnie odbić się na materiale. Tradycyjne, drewniane komplety trzeba będzie odpowiednio impregnować, a zimą należy przechowywać je w zamkniętym pomieszczeniu.

Shutterstock.com
Podziel się
ycipk-4mohka

Wybierając meble, możesz pokusić się o zestaw wykonany w całości z drewna, jak i komplet mebli z żeliwnym stelażem. Ten drugi typ jest o wiele bardziej solidny i nie ryzykujesz, że po kilku latach meble stracą stabilność.

Meble rattanowe są o wiele delikatniejsze niż drewniane, dlatego najlepiej będzie umieścić je na zadaszonych tarasach. Oczywiście można wystawić rattanowy fotel na trawnik, jednak trzeba pamiętać o tym, by w razie deszczu lub mocnego słońca schować go pod dach. Bardziej wytrzymałą alternatywą jest tak zwany technorattan, czyli włókna tworzywa sztucznego wyplecione w bardzo podobny sposób. Prezentuje się równie okazale, a jednocześnie jest bardziej odporny na kiepskie warunki atmosferyczne.

ycipk-4mohka

Ciekawą alternatywą są meble nadmuchiwane. Ich największą zaletą jest lekkość i łatwość w transporcie. Wystarczy wypompować powietrze, wpakować materace do samochodu lub w torbę i przenieść na miejsce. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w razie załamania pogody szybko przenieść nadmuchiwane meble pod zadaszenie. Przed rozstawieniem trzeba jednak bardzo dokładnie oczyścić podłoże, aby nie przedziurawić materiału.

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4mohka

ycipk-4mohka
ycipk-4mohka