Trwa ładowanie...

Materac piankowy czy sprężynowy – który lepiej pasuje do Twoich potrzeb?

Czy wiesz, że brak snu znacząco osłabia zdolności do skupienia się i utrzymywania uwagi? Potwierdzają to wyniki badań przeprowadzonych przez amerykańską National Sleep Foundation. Badania z 2020 r. wykazały, że osoby, które śpią mniej niż 6 godzin na dobę mają obniżoną zdolność koncentracji, co prowadzi do np. większej liczby błędów w pracy. Niedobór snu powoduje również mniejszą efektywność i kreatywność, a pracownicy z chronicznymi problemami związanymi z niewysypianiem się częściej biorą zwolnienia chorobowe! Brak snu osłabia układ odpornościowy, co prowadzi do częstszych infekcji i chorób. Szacuje się, że amerykańska gospodarka rocznie traci rocznie 411 miliardów dolarów z powodu zmniejszonej produktywności i absencji w pracy.

Materiał sponsorowany przez Nowoczesne-Materace.pl
 Źródło: materiały partnera
dotnbzv
dotnbzv

Co zrobić, by niewielkim kosztem poprawić jakość swojego snu?

Komfortowy sen to gwarancja wydajnie spędzonego dnia, ale także i przede wszystkim zdrowia. Dlatego warto zadbać zarówno o jakość, jak i odpowiednią długość snu. Można to zrobić na kilka sposobów, ale podstawowym warunkiem właściwego wypoczynku jest zadbanie o to, na czym się śpi. Dlatego wybór odpowiedniego materaca to podstawa, której nie można pominąć, jeśli chce się w końcu porządnie wyspać.    

Na rynku znajdziesz różnorakie modele materacy, natomiast podstawowy wybór, przed którym staniesz to decyzja – piankowe materace, czy materace sprężynowe? Który model będzie lepszy? Jak to zwykle bywa – to zależy. Żeby prawidłowo wybrać materac spełniający wszystkie Twoje oczekiwania, musisz bardzo kompleksowo przeanalizować wiele kwestii. Przy wyborze z pewnością pomoże Ci znajomość zalet poszczególnych rozwiązań. Poznasz je w dzisiejszym artykule. Ponadto przedstawimy Ci 1 prostą wskazówkę, dzięki której szybko wybierzesz idealny materac. Zapraszamy!

Jakie zalety zapewniają materace piankowe? 3 korzyści

Materac piankowy zapewnia kilka zalet, które są unikalne dla takiego rozwiązania. Materace piankowe charakteryzują się wyjątkową plastycznością. To sprawia, że materac w pełni dopasowuje się do Twojego ciała w trakcie snu. Dzięki temu Twój ciężar jest równomiernie rozłożony na poszczególnych partiach materaca. Wynika z tego szereg korzyści zdrowotnych. Takie bieżące dopasowywanie się do Twoich pozycji jest gwarancją wsparcia miednicy, kręgosłupa, głowy i stawów kończyn, co jest podstawą komfortowego i wydajnego odpoczynku.

Kolejną zaletą takich materacy jest redukowanie efektu falowania. Z pewnością miałeś kiedyś taką sytuację, gdzie Twój partner często zmieniał ułożenie swojego ciała na materacu, a Ty nieco wybudzałeś się przy każdym większym ruchu. Wynikało to właśnie z efektu falowania. Jeśli materac nie tłumi tego efektu, to jedna osoba dość mocno odczuwa zmienianie pozycji przez tą drugą. A pamiętaj, że jedynie ciągły, odpowiedniej jakości sen, jest gwarancją należytego wypoczynku. Każdorazowa pobudka oznacza pogorszenie jego jakości, co będzie miało wpływ na Twój dzień. Kiedy masz materac piankowy, nie musisz obawiać się o występowanie efektu falowania. Takie materace bardzo sprawnie go niwelują, dzięki czemu zapewniają nieprzerwany sen.

dotnbzv

Ponadto materace piankowe charakteryzują się wyjątkową trwałością. Dobrej jakości materac piankowy bez najmniejszego problemu będzie zapewniał Ci służył przez wiele lat. Pamiętaj, że dotyczy to materacy sprawdzonych producentów. Próba zaoszczędzenia przy zakupie materaca ma bezpośrednie przełożenie na jakość zakupionego produktu. Nie oczekuj, że tani materac będzie dawał Ci wymienione korzyści przez kilka kolejnych lat. Takie materace bardzo często tracą wszelkie właściwości po minięciu standardowego, 2-letniego okresu gwarancyjnego. Zainwestuj w solidny materac piankowy, a unikniesz takiej sytuacji.

Dlaczego warto postawić na materace kieszeniowe sprężynowe? 3 powody

Materac sprężynowy również ma kilka swoich specyficznych zalet sprawiających, że jest idealnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących konkretnych rozwiązań. Do takiej grupy z pewnością zaliczymy wszystkie osoby, które przegrzewają się w nocy. Materace sprężynowe charakteryzują się wyjątkowo sprawną cyrkulacją powietrza. Taka przewiewność znacznie ogranicza ryzyko przegrzania, które ma negatywny wpływ na jakość snu. Dzięki temu możesz liczyć na odpowiednią temperaturę sprzyjającą solidnemu wypoczynkowi.

Kolejną grupą, której dedykuje się materace sprężynowe, to osoby z dolegliwościami pleców. Sprężyny obecne w materacu idealnie wspierają kręgosłup, co ma bezpośrednie przełożenie na samopoczucie osób zmagających się z problemami w tym obszarze ciała.

Ostatnim powodem przemawiającym za wyborem sprężynowej opcji jest zakres cen, w jakim możesz nabyć taki materac. W przypadku materacy sprężynowych masz do dyspozycji sporo rzeczy dających Ci możliwość wpływu na ostateczną cenę. Dzięki temu możesz łatwo dopasować materac do Twojego budżetu.

dotnbzv

To w końcu który materac wybrać? 1 wskazówka, dzięki której szybko wybierzesz idealny materac

Który model wybrać? Na takie pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od Twoich potrzeb, preferencji i budżetu. Na rynku znajdziesz mnóstwo różnorakich materacy, więc z pewnością wśród nich jest ten idealny model odpowiadający wszystkim Twoim oczekiwaniom. Przed Tobą naprawdę trudna decyzja. Musisz wybrać, czy stawiasz na nowoczesne materace piankowe, czy może na materace sprężynowe. Następnie będziesz musiał wybrać rodzaj materiału – czy to będzie materac wykonany z pianki termoelastycznej, pianki wysokoelastycznej, pianki poliuretanowej, pianki memory, czy taki, którego konstrukcja opiera się na sprężynach. Następnie czeka Cię dobór kilku innych parametrów, takich jak np. twardość materaca. Jak to wszystko wybrać, żeby zapewnić sobie komfortowy sen? Najprościej będzie, kiedy skorzystasz z profesjonalnej pomocy. Przejdź na stronę sklepu Nowoczesne Materace i skontaktuj się z konsultantem, a zyskasz fachowe doradztwo i pewność idealnego wyboru. Sprawdź sam!

Materiał sponsorowany przez Nowoczesne-Materace.pl
dotnbzv
dotnbzv