Trwa ładowanie...

Masz je w kuchni? Zrób porządek i pozbądź się ich natychmiast

Im więcej masz akcesoriów kuchennych, tym trudniej jest ci znaleźć konkretne rzeczy. Biegając po całej kuchni lub przeszukując szuflady i szafki, niepotrzebnie wpadasz w pośpiech. Dlatego warto poświęć kilka chwil na zrobienie porządku w kuchni i tym samym zyskać więcej czasu na przygotowywanie posiłków czy poranne picie kawy.

Masz je w kuchni? Zrób porządek i pozbądź się ich natychmiastŹródło: Shutterstock
d2dshyv
d2dshyv

Im więcej masz akcesoriów kuchennych, tym trudniej jest ci znaleźć konkretne rzeczy. Biegając po całej kuchni lub przeszukując szuflady i szafki, niepotrzebnie wpadasz w pośpiech. Dlatego warto poświęć kilka chwil na zrobienie porządku w kuchni i tym samym zyskać więcej czasu na przygotowywanie posiłków czy poranne picie kawy.

Jeśli masz akurat wolną godzinę, przejrzyj zawartość szafek w kuchni. Być może okaże się, że jest tam mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, a niektóre akcesoria kuchenne ani razu nie zostały użyte. Pozbądź się ich natychmiast, bo przynoszą więcej szkody niż pożytku! Każda nieużywana rzecz to wróg porządku. Co w twojej kuchni jest nieprzydatne?

Zdublowane akcesoria

O ile warto mieć kilka desek do krojenia przeznaczonych do różnych produktów albo kilka rodzajów dużych noży do krojenia (czy to pieczywa, czy mięsa), o tyle z powodzeniem wystarczy ci jedna tarka, jedna trzepaczka, jeden wyciskacz do czosnku i jeden młynek do pieprzu.

Powielanie przedmiotów nie wnosi dodatkowej wartości, tylko zabiera miejsce w kuchni i utrudnia utrzymanie porządku. Zastosuj zasadę: rzecz za rzecz i nie zbieraj akcesoriów na zapas. Zamiast kupować kilka przedmiotów w promocji, zainwestuj w jeden porządny sprzęt, kiedy naprawdę stanie się potrzebny.

d2dshyv

Poobtłukiwane kubki i talerze

Nieraz szkoda ci je wyrzucić, chociaż w szafce piętrzą się stosy innych, ładniejszych naczyń. Wyobraź sobie jednak, jak może wyglądać twoja kuchnia bez zbędnych akcesoriów. Zrób przegląd, zastanów się, które z nich rzeczywiście wykorzystujesz, i pozbądź się pozostałych.

Dziecięce naczynia

Jeśli twoje dzieci wyrosły już z kubeczków i miseczek z nadrukami bajkowych bohaterów, lepiej podaruj je świeżo upieczonym rodzicom. Tego typu akcesoria szybko stają się na ogół niepotrzebne, a wśród pamiątek z dzieciństwa na pewno znajdzie się wiele bardziej wartościowych.

**

Niefunkcjonalne gadżety**

d2dshyv

Jeśli w kuchni od lat zalegają łopatko-nożyczki do pizzy albo automatyczna obieraczka do jabłek, zrób z tym porządek! Nieważne, ile kosztowały te rzeczy – jeśli nie używałeś ich w ciągu ostatniego roku, z pewnością nigdy już po nie nie sięgniesz. Radość z posiadania takich akcesoriów jest zwykle krótkotrwała. Może to będzie dla ciebie nauczka i następnym razem lepiej przemyślisz swoje zakupy.

Ulotki z pizzerii i innych lokali

Zwykle wiszą na drzwiach lodówki kuchni, tworząc wrażenie bałaganu i bardziej przeszkadzając niż się przydając. Oferty restauracji szybko się zmieniają, a aktualne menu można zawsze znaleźć w na stronach internetowych.

Torby, torebki, torebeczki

Jeśli na reklamówki i woreczki śniadaniowe masz zarezerwowaną jedną szufladę, pół biedy! Gorzej jeżeli panoszą się one po kuchni, poupychane w różnych kątach. Zwykle wyjmując z nich zakupy, składasz je i odruchowo odkładasz w wolne miejsce, gdzie często zbierają tylko kurz. To nie ułatwia utrzymania porządku. Ogranicz liczbę foliowych torebek na rzecz wielorazowych toreb tekstylnych z ekologicznych materiałów.

Zużyte opakowania

Pudełka po lodach, szklane butelki – choć wydają się praktyczne, rzadko w efekcie służą do przechowywania. Zwykle produkty spożywcze są zapakowane w sposób dobrze zachowujący ich świeżość. Nie ma więc potrzeby ich przesypywania czy przelewania. Jeśli nie wykorzystasz starych opakowań kreatywnie, np. do prac plastycznych z dzieckiem, pozbądź się ich z kuchni jak najszybciej.

d2dshyv

Sprzęty na wyrost

Skuszeni reklamami często kupujemy do kuchni wielofunkcyjne sprzęty AGD, których możliwości nawet w połowie nie wykorzystujemy. Jeśli nie przepadasz za zupami kremami albo nie masz zamiaru piec co weekend chleba z otrębami, być może twoim potrzebom sprosta prostszy i tańszy sprzęt, a korzystanie z niego nie przysporzy ci kłopotu. Skomplikowany multicooker czasem lepiej sprzedać i kupić sobie za to inne akcesoria kuchenne, których rzeczywiście będziesz używać.

d2dshyv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dshyv