Trwa ładowanie...
d403ibk

Masz dość bałaganu w dziecięcym pokoju? Poznaj 5 genialnych sposobów na porządek

Zabawki, klocki, książeczki, kredki i setki innych drobiazgów – wszystko to w ilościach hurtowych znajdziemy w pokoju dziecka. Sprawdźcie, co można zrobić, aby choć trochę okiełznać zabawkowy chaos po codziennej zabawie. Oto 5 sprawdzonych pomysłów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolorowe komody, pudełka i półki pomogą zapanować nad wszystkimi drobiazgami
Kolorowe komody, pudełka i półki pomogą zapanować nad wszystkimi drobiazgami (123RF)
d403ibk

Oszczędne sposoby na porządek

Fenomenem dziecięcego pokoju jest to, że każda zabawka i drobiazg są niezbędne w zabawie codziennie. Wszystko gra do momentu, kiedy po całym dniu zabawy trzeba to wszystko posprzątać. Układanie drobiazgów i zabawek na półkach i w szufladach byłoby idealnym rozwiązaniem, gdyby nie to, że za długo trwa. Zdecydowanie szybciej wrzucimy większe zabawki do większych koszów i kontenerów, a mniejsze do małych pudełek. Możemy w tym celu wykorzystać tanie kosze z tkaniny lub modułowe pojemniki-klocki.

To jeden z najtańszych sposobów na porządek.

Takie kosze nie muszą przypominać zwykłego pojemnika na pranie:

d403ibk

Wykorzystaj wszystkie zakamarki

Aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię dziecięcego pokoju, warto wykorzystać do porządkowania ściany. Organizer na małe figurki lub kosz podwieszony pod sufitem sprawdzą się idealnie. Ścienne pojemniki na zabawki pozwalają swobodnie posprzątać podłogę i pozostawiają do zabawy więcej miejsca.

Kreatywne zabawki i meble

Meble do dziecięcego pokoju to nie tylko zwykłe komody i witryny. Sprawdzą się lekkie, kolorowe i niskie regały z niedużymi półkami. Dziecko będzie mieć łatwy dostęp do swoich drobiazgów, a po zabawie łatwo powrzuca je na odpowiednie półki.

Zabawki możne też sprytnie ukryć w innych zabawkach lub na pomysłowych, kolorowych półkach i w kufrach.

Wybieraj rozwiązania 2 w 1

Pufa, a do tego schowek? Genialny pomysł i to niewielkim kosztem.

Funkcjonalne i ładne

Kiedy urządzamy pokój dla dziecka, zależy nam na tym, aby był jak piękny i funkcjonalny. Ładne, mobilne kufry na zabawki z uroczymi nadrukami będą właśnie taką funkcjonalną ozdobą.

d403ibk

Podziel się opinią

Share

d403ibk

d403ibk