Trwa ładowanie...

Marzenie każdej kobiety - robot sprzątający, który nie zrujnuje budżetu

Ty siedzisz – on sprząta. Odkurzacze automatyczne, zwane też robotami sprzątającymi, do niedawna były poza zasięgiem finansowym większości polskich gospodarstw domowych. Teraz ceny są lepsze, a urządzenia coraz skuteczniejsze.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Marzenie każdej kobiety - robot sprzątający, który nie zrujnuje budżetuŹródło: iStock.com
d47klmp

Jak wybrać odpowiedni dla ciebie robot sprzątający?

W wyborze takich urządzeń ważna jest cena. Do niedawna najlepsze modele kosztowały około 5 tys. zł i więcej, teraz nawet urządzenia z wyższej półki dostaniemy poniżej 2 lub 3 tys. zł. Do wyboru mamy też asortyment ciekawych odkurzaczy automatycznych i robotów mopujących do max. 1 tys. zł. Ceny poszły zdecydowanie w dół, a nowoczesne roboty mają już nawet kamery, które pomagają im skutecznie zaplanować trasę sprzątania.

Kluczowa kwestia to też przestrzeń, jaką urządzenie ma posprzątać. Tańsze roboty, z małym pojemnikiem na kurz w trakcie sprzątania dużej powierzchni będą się wyłączać. Ważne jest to, w jakim stopniu odkurzacz radzi sobie ze sprzątaniem kątów i zakamarków pomieszczeń. Możesz dopytać o to sprzedawcę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA iStock.com
OLYMPUS DIGITAL CAMERA Źródło: iStock.com

Odkurzacz automatyczny - jak jeździ?

Tego rodzaju urządzenia są nawigowane na różne sposoby. Mogą mieć stację nawigacyjną, wbudowane kamery i inteligentne algorytmy mycia. W ten sposób nie omijają żadnego miejsca na podłodze. Im bardziej zaawansowane urządzenie, tym precyzyjniej wyznacza trasę.

Automatyczny odkurzacz przemieszcza się sprawniej dzięki obrotowym szczotkom. Wiele modeli ma dodatkowe, zewnętrzne szczoteczki, które są istotne, jeśli robot będzie działał na dywanie oraz w zakamarkach.

Robotic vacuum cleaner on little white carpet with black cat on background iStock.com
Robotic vacuum cleaner on little white carpet with black cat on background Źródło: iStock.com

Robot mopujący — sprzątanie jest jeszcze łatwiejsze

Robot mopujący pomaga w szybkim i efektywnym czyszczeniu podłóg twardych w domu (panele, podłogi drewniane, kafelki, linoleum, marmur). Dzięki żyroskopom i komunikacji z puszką nawigacyjną robot monitoruje teren i wie, gdzie już czyścił, a gdzie jeszcze powinien posprzątać. Roboty mopujące pracują na sucho, kiedy przecierają podłogę z kurzu i na mokro, kiedy ścierają twarde powierzchnie, skutecznie usuwając brud.

robotic vacuum cleaner on laminate wood floor smart cleaning technology iStock.com
robotic vacuum cleaner on laminate wood floor smart cleaning technology Źródło: iStock.com
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d47klmp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47klmp
d47klmp