Trwa ładowanie...

Maluch idzie do szkoły. Jak odmienić jego pokój?

Maluch idzie do szkoły. Jak odmienić jego pokój?Źródło: shutterstock.com
d2tzpam
d2tzpam
Twój przedszkolak zamienia się w ucznia? Czas zrobić małą rewolucję w jego pokoju i wprowadzić do niego niezbędne elementy wyposażenia. Podpowiadamy, jak urządzić kącik ucznia, by był wygodny i funkcjonalny.

Odpowiednie biurko

Wysokość biurka powinna być dostosowana do wzrostu dziecka. Należy zwrócić tez uwagę na szerokość blatu – dziecko powinno móc bez problemu rozłożyć książki i zeszyty. Świetnym rozwiązaniem dla małego ucznia są biurka z nadstawką – tam dziecko może przechowywać np. przybory plastyczne. Na blacie warto położyć laminowaną podkładkę, która jest idealnym zabezpieczeniem przed zabrudzeniem farbami.

Szafka biurka powinna być wyposażona w półki i szuflady. Przechowywanie pomocy szkolnych będzie łatwiejsze, gdy wykorzystamy plastikowe lub tekturowe organizery.

Jeżeli pokój zajmuje dwoje dzieci można rozważyć zamontowanie, najlepiej pod oknem, długiego blatu, pod którym możemy postawić wolnostojące szafki. Takie blaty można zamówić w marketach budowlanych lub bezpośrednio u stolarza.

d2tzpam

Oświetlenie

Biurko powinno być ustawione pod oknem, gdyż naturalne światło jest najlepsze dla ludzkiego oka. Nie obejdzie się jednak bez lampki na biurko - powinna ona posiadać regulowaną nóżkę i mleczną żarówkę. Światło powinno padać z góry na blat. Ważne jest też odpowiednie ustawienie lampki: z lewej strony dla osoby praworęcznej i z prawej strony dla leworęcznej.

Wybór krzesła

Idealnym rozwiązaniem dla dziecka jest krzesło, które będzie rosnąć wraz z nim. Nasza pociecha powinna siedzieć pod kątem prostym w stosunku do blatu i móc swobodnie oprzeć na nim przedramiona. Stopy dziecka powinny być oparte całą powierzchnią na podnóżku bądź na podłodze. Odpowiednio ustawiona wysokość krzesła „wymusi” prawidłową postawę i odciąży kręgosłup.

Tablica korkowa lub magnetyczna

Z pewnością nasze dziecko przyniesie ze szkoły niejeden dyplom, piękny rysunek czy zdjęcie klasowe. W zasięgu wzroku powinien znaleźć się też plan lekcji. Te i inne ważne informacje można przypiąć na tablicy korkowej lub przyczepić do tablicy magnetycznej. Popularnym ostatnio rozwiązaniem są farby magnetyczne, którymi można pomalować fragment ściany nad biurkiem. Po takiej powierzchni można także rysować kredą.

Praktyczne dodatki

Dzieciom łatwiej będzie utrzymać ład w swoim pokoju, jeśli zapewnimy im możliwość segregowania ich rzeczy. Na kredki, pędzle, gumki czy spinacze idealny będzie stojący piórnik na biurko. Zwróćmy uwagę, by był stabilny, pojemny i wykonany z tworzywa odpornego na upadki i zamoczenie.

Pudełka na drobiazgi, sztywne laminowane teczki na rysunki, laminowana podkładka np. z mapą świata czy kosz na papiery to przedmioty, które ułatwią utrzymanie kącika w porządku i zwiększą komfort pracy dziecka.

Wygodne miejsce do nauki naszego dziecka to jeden z czynników, który oprócz miłej pani i sympatycznych kolegów, będzie miał wpływ na zapał do nauki.

d2tzpam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tzpam