Trwa ładowanie...
ycipk-15bygv

Malowanie elewacji domu pokrytej tynkiem akrylowym. Na co zwrócić uwagę?

Elewacja domu chroni go przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak opady, zmiany temperatury, promieniowanie słoneczne, zabrudzeniem, wietrzeniem oraz porostem glonów i grzybów, nadaje mu też walory estetyczne. Co zrobić, gdy elewacja domu wymaga renowacji? Jak z nią postępować, aby ją odnowić, ale nie zniszczyć?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Malowanie elewacji domu pokrytej tynkiem akrylowym. Na co zwrócić uwagę?
(Shutterstock)
ycipk-15bygv

Elewacja domu chroni go przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak opady, zmiany temperatury, promieniowanie słoneczne, zabrudzeniem, wietrzeniem oraz porostem glonów i grzybów, nadaje mu też walory estetyczne. Co zrobić, gdy elewacja domu wymaga renowacji? Jak z nią postępować, aby ją odnowić, ale nie zniszczyć? Odświeżanie elewacji domu

Jeżeli elewacja domu pokryta jest tynkiem akrylowym, pamiętaj, że tynku akrylowego przed malowaniem nie trzeba gruntować, wystarczy jedynie dobrze go umyć i odtłuścić, np. przy użyciu wody z niewielkim dodatkiem detergentu.

W przypadku występowania na powierzchni tynku porostu glonów i grzybów w postaci zielonego lub brunatnego nalotu, szczególnie od strony północnej i północno-zachodniej, trzeba przed malowaniem zastosować preparat glono- i grzybobójczy ALGIZID, a zamówioną farbę elewacyjną dodatkowo zabezpieczyć przed porostem glonów i grzybów. Gdy podłoże będzie przygotowane możemy zająć się malowaniem.

ycipk-15bygv

Renowacja elewacji domu

Do renowacyjnego malowania tynku akrylowego nadaje się np. farba polikrzemianowa NOVALIT F, która charakteryzuje się niższą podatnością na zabrudzenie (w stosunku do materiałów akrylowych). Farbę elewacyjną nanosi się zawsze w dwóch cienkich warstwach, ponieważ to grubość powłoki malarskiej zapewnia jej właściwości ochronne, a nałożenie jednej grubej warstwy może doprowadzić do jej spękania. Gdy postąpisz zgodnie z powyższymi wskazówkami, elewacja domu nie tylko odzyska ładny wygląd, ale też będzie go skutecznie chronić.

materiał powstał we współpracy z firmą Farby Kabe Polska

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-15bygv

ycipk-15bygv
ycipk-15bygv