WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Małe zmywarki do 1,3 tys. zł. Sprawdzone modele z tanią eksploatacją

Najważniejsza w organizacji kuchni jest ergonomia, funkcjonalność i odpowiednia liczba schowków. Tylko jak to wszystko pomieścić w małej kuchni i niewielkim budżecie? Jednym ze sposobów jest mniejsze AGD i np. mała zmywarka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybór odpowiedniego modelu zmywarki powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami
Wybór odpowiedniego modelu zmywarki powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami (iStock.com)
WP

Kuchnia za mała na zmywarkę? Nie, jeśli wybierzesz odpowiednie urządzenie

Zmywarka pozwala na zamontowanie jednokomorowego zlewu w miejsce dwukomorowego. Mniejszy zlew na blacie kuchennym to z kolei większa przestrzeń robocza, a zmywarka ukryje brudne naczynia, których nikt nie chce oglądać. Coraz większą popularnością cieszą się zmywarki nablatowe. Takie urządzenie ma szerokość ok. 55 cm i bez problemu poradzi sobie z umyciem 6 kompletów naczyń. W czasie jednego cyklu mycia zużywa 7 l wody. Cena takiej zmywarki to zaledwie 779 zł.

iStock.com
Podziel się
WP

Ile kosztuje mała, ale dobra zmywarka?

Druga z opcji dla osób szukających małej zmywarki to modele wolnostojące, ale węższe od standardowych. Wąskie zmywarki mają ok. 45-50 cm szerokości i kupimy je w cenie nawet poniżej 1 tys. zł. Bierzemy tu pod uwagę modele w klasie energetycznej minimum A+ i o atrakcyjnym wzornictwie. Te zmywarki pasują do większości kuchni. W środku urządzenia, na dwóch poziomach i na funkcjonalnych kratkach i ociekaczach, zmieszczą się naczynia po obiedzie dla kilkuosobowej rodziny. Wiele osób zastanawiających się nad małą zmywarką zwraca uwagę na to, czy dany model ma funkcję zmywania ekonomicznego, aby uniknąć zmywania na standardowym programie niepełnego urządzenia. Producenci liczą się z tym, że single muszą zapełniać całą zmywarkę przez kilka dni, dlatego można skorzystać z programu "połowa wsadu". To duża oszczędność w zużyciu wody.

Zmywarka to więcej blatu roboczego

Małe AGD to jeden ze sposobów na to, aby nawet w małej kuchni w bloku zmieścić wszystkie potrzebne sprzęty. Niska cena tych urządzeń i ich coraz większa funkcjonalność sprawiają, że o zakupie zmywarki myślą już nawet ich najwięksi sceptycy. W cenie do 1,3 tys. zł kupimy modele o przyzwoitych parametrach, niewygórowanych kosztach eksploatacji i o dużej pojemności mimo niewielkich gabarytów.

WP

Budżet, który nie przekracza 1,3 tys. zł, pozwoli kupić zmywarkę znanej, sprawdzonej firmy, co jest szczególnie ważne, jeśli wybieramy urządzenie po raz pierwszy. Polegając na opiniach innych zadowolonych użytkowników, łatwiej nam podjąć decyzję o zakupie.

Fotolia
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP