Trwa ładowanie...

Lśniące podłogi bez wysiłku. Mop parowy zaskoczy cię skutecznością

Kapryśna, deszczowa pogoda zatrzymała cię w domu? Wykorzystaj ten czas na sprzątnie mieszkania. Z mopem parowym praca będzie lekka i przyjemna, a korzyści podwójne – z pomocą tego urządzenia oczyścisz nie tylko brudne powierzchnie, ale także powietrze w pomieszczeniach. Jak działa mop parowy i na co zwrócić uwagę przed zakupem? Wyjaśniamy.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Sprzątanie mopem parowym jest proste i przyjemne. Sprzątanie mopem parowym jest proste i przyjemne. Źródło: Freepik, fot: rawpixel.com / Roungroat
d2lavjp
d2lavjp

Lato w Polsce bywa przewrotne i zmienne. Po fali upałów i suszy przyszedł czas na chłodne, deszczowe dni, które przywodzą na myśl ponurą, iście jesienną aurę. Taka pogoda niestety nie sprzyja spacerom, piknikom w parku, ani też wszelkim innym aktywnościom poza domem. Nie oznacza to jednak, że deszczowe dni muszą być monotonne i bezczynne. Wykorzystaj tę przejściową słotę na domowe obowiązki, jak np. gruntowne sprzątnie mieszkania. Nie przepadasz za tą czynnością? Znamy urządzenie, które znacznie skróci czas pracy i sprawi, że porządki będą lekkie i przyjemne. Przedstawiamy wielozadaniowy mop parowy, który przywróci w twoim domu czystość i porządek. Przekonaj się, jak skutecznie działa.

Mop parowy – co to takiego?

Na pierwszy rzut oka mop parowy przypomina odkurzacz. Większość modeli posiada długą rurę zakończoną szczotką, jednak na tym cechy wspólne obu urządzeń się kończą. Jak sama nazwa wskazuje, mop parowy działa dzięki sile pary wodnej. Każdy, kto choć raz miał do czynienia ze steamerem do prasowania ubrań, ten bez trudu zrozumie mechanikę działania tego sprzętu czyszczącego. Mop parowy wyposażony jest w specjalną pompkę, która zasysa wodę, a następnie kieruje ją do grzałki, gdzie podgrzewana jest do temperatury wrzenia. Skutkiem całej tej operacji jest wydobywająca się z urządzenia gorąca para.

d2lavjp

Choć zasada działania wszystkich rodzajów mopów parowych jest taka sama, to poszczególne modele różnią się nieco od siebie budową oraz funkcjami. Na rynku wyróżniamy m.in. mopy parowe z odłączaną myjką i warianty bez odłączanej myjki, mopy z pojemnikiem na detergent i modele, które go nie posiadają, a także mopy z trójkątną lub prostokątną głowicą. Oczywiście, jeżeli chcemy sobie maksymalnie usprawnić i ułatwić sprzątanie, warto wybrać mopa parowego ze wszystkimi udogodnieniami, jednak gwarantujemy, że nawet ten podstawowy wariant przyniesie wiele zadowolenia i korzyści.  

Jak sprzątać przy użyciu mopa parowego?

Cały proces sprzątania z udziałem pary jest bardzo prosty i nie wymaga żadnych wyjątkowych umiejętności. Zanim przystąpimy do pracy, należy wlać do pojemnika wodę i podłączyć urządzenie do prądu. Po kilku chwilach woda będzie podgrzana do odpowiedniej temperatury, o czym zasygnalizuje świecąca się lampka. Teraz można przystąpić do pracy. Wysoka temperatura oraz siła pary wodnej to niezawodny sposób na skuteczne usuwanie brudu, zarazków i drobnoustrojów, dlatego też nie musimy podczas sprzątania sięgać po detergenty. Jeżeli jednak zależy nam na tym, żeby każde pomieszczenie było dokładnie wyczyszczone z użyciem specjalnych preparatów, możemy wlać je do pojemnika na wodę lub do oddzielnej komory przeznaczonej właśnie na środki czyszczące.

d2lavjp

Większość modeli mopów parowych wyposażona jest w specjalne końcówki i akcesoria, które pozwalają dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, co znacznie ułatwia pracę. Warto wiedzieć też, że czyszczenie parą ma szereg korzyści. Wykorzystując tę technologię, nie tylko sprzątasz mieszkanie z kurzu i brudu, ale też zwalczasz roztocza, alergeny, bakterie oraz wiele innych, szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. W tak czystych wnętrzach aż chce się odetchnąć pełną piersią.

Zanim kupisz mopa parowego. Na co zwrócić uwagę?

Jak już wspomnieliśmy, mop mopwi nie równy. Poszczególne modele różnią się między sobą parametrami, budową, ilością akcesoriów i oczywiście ceną. Jak wybrać sprzęt, który w pełni sprawdzi się w naszym mieszkaniu? Przed zakupem weź pod uwagę wielkość i wymiary mopa – nie każdy model można złożyć i schować w szafie lub pod łóżkiem. Ważną kwestią jest także wysoka moc, dzięki której urządzenie nagrzewa się szybciej i działa z większą siłą. Żeby sprzątanie było szybkie, sprawne i efektowne, warto wybrać sprzęt o mocy min. 1500W.

d2lavjp

Istotną kwestią jest także pojemność zbiornika na wodę – im większa, tym urządzenie będzie pracować dłużej, a ty wyczyścisz nim większą powierzchnię. Zwróć także uwagę na głowicę mopa – trójkątną dotrzesz do rogów oraz trudno dostępnych miejsc w mieszkaniu. Bez względu na to, jaki model mopa parowego wybierzesz, zapewniamy, że będzie to satysfakcjonujący zakup, który znacznie usprawni codzienne sprzątanie. Z takim niezawodnym pomocnikiem czystość to żaden problem!

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2lavjp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d2lavjp