Trwa ładowanie...

Łóżko domek. Marzenie każdego dziecka

Łóżeczka dla dzieci kształtem przypominające domek to obecnie jeden z najnowszych trendów panujących wśród rodziców, którzy urządzają pokój swojej pociechy. Również same dzieci są bardzo pozytywnie nastawione do tego typu łóżek, co tylko utwierdza ich rodziców o słuszności wyboru. Wielu specjalistów opisuje te meble jako jedne z najlepszych i najwymyślniejszych ostatnich czasów.

Artykuł sponsorowany
Łóżko domek. Marzenie każdego dzieckaŹródło: Materiały prasowe
d3t7wps
d3t7wps

Skąd się wzięła moda na łóżka w kształcie domku?

"Najwyraźniej trend ten ukształtowała praktyka, piękno i zapotrzebowanie rynku"- mówi Maja Dobosz, specjalista ds. wyposażenia wnętrz sklepu meblowego Edinos.pl. Przeglądając liczne oferty produktów, którymi można wyposażyć dziecięcy pokój, z pewnością każdy spotkał się z łóżeczkiem w kształcie domku. Jego konstrukcja sprawia, że jest ono lekkie i idealnie wpasuje się w pokój urządzany nie tylko w stylu skandynawskim. Perfekcyjne połączenie drewna i prostej formy powoduje, że takie łóżeczko zaskarbia sobie serca dzieci, a także rodziców. Poza tym na plus trzeba także wyróżnić jasne kolory, które sprawiają wrażenie większej przestrzeni.

Rodzaje domków do spania:

Wraz ze wzrostem zainteresowania taką formą łóżka, poszerzyła się także oferta skierowana do klientów, którzy cenią sobie różnorodność. Do wyboru jest kilka rodzajów domków do spania:

a) z barierką - montowana jest do połowy łóżka, wzdłuż belki poziomej, aby dziecko podczas snu nie spadło z niego,
b) z szufladką - po jej wysunięciu pojawia się dodatkowe miejsce do spania; można tam także schować pościel i zabawki,
c) piętrowe - daje możliwość spania zarówno na dole (parterze), jak do góry po wspięciu się po drabince.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jak wybrać właściwe łóżeczko domek do spania?

Jeśli chodzi o kwestię wyboru odpowiedniego łóżeczka dla dziecka powinno się wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, w końcu najważniejsze jest dziecko i jego komfort snu. Przede wszystkim należy postawić na odpowiedniego producenta. W dobie internetu oraz marketingu szeptanego nie powinno być problemu z uzyskanie szczegółowych informacji o sprawdzonych firmach produkujących meble do spania dla dzieci.
Ważne jest także to, z jakiego materiału zostało łóżeczko wykonane. Istotne jest również zwrócenie uwagi na jakość wykonania (np. czy nie ma wystających niebezpiecznych krawędzi mebla). W końcu warto sprawdzić czy posiada odpowiednie zaświadczenia o tym, że spełnia najważniejsze normy bezpieczeństwa.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Czy warto kupić takie łóżko?

Jest to świetne rozwiązanie dla małych pomieszczeń, gdzie jednocześnie można umieścić łóżko oraz miejsce zabaw. Dzieci lubią bawić się w "dom", toteż możliwość takiej zabawy w miejscu, które konstrukcją przypomina ich domek będzie idealne. Poza tym łatwo dopasować takie łóżka do wielu innych pomieszczeń, ze względu na zastosowanie minimalizmu oraz jasnych kolorów. Oczywiście, jest możliwość wyboru innych odcieni, aczkolwiek i tak można powiedzieć, że łóżko te jest uniwersalne, funkcjonalne i z pewnością mocno praktyczne.

Artykuł sponsorowany
d3t7wps

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t7wps