Trwa ładowanie...
18-11-2015 11:48

Lodówki side-by-side: dobre rozwiązanie dla większych rodzin

Porządna, rozsądnie dobrana chłodziarko-zamrażarka to sprzęt pełniący kluczową funkcję w wyposażeniu każdej kuchni. Coraz większą karierę robią dwudrzwiowe lodówki rodem z Ameryki, zwane popularnie side-by-side. Zobacz, co mają do zaoferowania i czy sprawdzą się w twoim domu.

Lodówki side-by-side: dobre rozwiązanie dla większych rodzinŹródło: Shutterstock
d42ryhw
d42ryhw

Porządna, rozsądnie dobrana chłodziarko-zamrażarka to sprzęt pełniący kluczową funkcję w wyposażeniu każdej kuchni. Coraz większą karierę robią dwudrzwiowe lodówki rodem z Ameryki, zwane popularnie side-by-side. Zobacz, co mają do zaoferowania i czy sprawdzą się w twoim domu.

3 najistotniejsze kwestie przy wyborze lodówki

  1. Powierzchnia kuchni i liczba domowników. Wybierając nową lodówkę, w pierwszym rzędzie powinieneś zwrócić uwagę na powierzchnię kuchni i jej zagospodarowanie oraz liczbę osób do wyżywienia. Samotnej osobie wystarczy mała lodówka o pojemności 120 litrów; każda dodatkowa osoba potrzebuje przynajmniej 30 kolejnych litrów.
  2. Energooszczędność.Bardzo istotna jest efektywność energetyczna urządzenia: dziś standardem jest klasa A, przy czym niektóre lodówki Samsunga, LG czy Beko potrafią zużywać jeszcze mniej energii (najlepsze modele są wyróżnione odznaczeniami A+, A++ czy nawet A+++).
  3. Pojemność chłodziarko-zamrażarki.Ważną rolę odgrywa także podział na dwie części, chłodziarkę i zamrażarkę, oraz pojemność obydwu oddzielnych elementów. To duże ułatwienie przy dłuższych wyjazdach – udając się w podróż, możesz pozostawić włączoną jedynie zamrażarkę i automatycznie zaoszczędzić trochę grosza. Jak widać, wybierając lodówkę, trzeba kierować się kilkoma technicznymi czynnikami jednocześnie, nie wspominając już o wyglądzie i kolorze pasującym do dekoracji twojej kuchni.

Zalety dwudrzwiowego sprzętu chłodzącego

Lodówki side-by-side oferują ogromną przestrzeń do przechowywania żywności, a często także wiele dodatkowych funkcji, np. schładzanie napojów, podręczny mini-barek czy dozownik lodu. Pamiętaj o tym, żeby przed wycieczką do sklepu dobrze wymierzyć kuchnię i drzwi do mieszkania i uniknąć sytuacji, w której nie wniesiesz do domu zakupionego sprzętu. Lodówki side-by-side są średnio 20 cm głębsze i 30-60 cm szersze od jednodrzwiowych odpowiedników i mają aż do 570 litrów pojemności.

Czołowi producenci lodówek, Samsung i Beko (sklepsamsung.pl; beko.pl) reklamują się kolejnymi innowacyjnymi udogodnieniami. Przykładowo lodówka Samsung RS7528THCSL/EF klasy A++ zawiera technologię Twin Cooling Plus, która gwarantuje odpowiedni poziom temperatury i wilgotności nawet po otwarciu drzwi. Funkcjonalnym dodatkiem jest szuflada Big Box, zdolna pomieść arbuza czy potężną kapustę.

d42ryhw

Z kolei model Beko GNE 134631 X wyposażono w specjalny filtr antyzapachowy, chroniący przed niekoniecznie miłymi zapachami, a także komorę Multizone, którą można swobodnie przełączać między funkcjami zamrażającą a chłodzącą. Podobną technologię, tylko że pod nazwą Cool Select Zone, ma w ofercie dwudrzwiowa lodówka Samsung RSH5ZLBG1. Taka „lodówka w lodówce” daje dużą dowolność i ułatwia dysponowanie przechowywanym jedzeniem.

Rozwiązanie nie dla każdego

Pamiętaj, że model side-by-side nie zawsze będzie ekonomicznym rozwiązaniem. Dwudrzwiowe lodówki są 1-2 tysiące złotych droższe niż normalne, a klasa energetyczna A+ nie oznacza tego samego, co w wypadku wersji z jednymi drzwiami. Jeśli jesteś singlem lub mieszkasz z jedną bądź dwiema osobami, lodówki side-by-side będą raczej zwykłym zbytkiem (chyba że pasjonujesz się gotowaniem i zużywasz naprawdę duże ilości składników).

Dwudrzwiowe maszyny to idealne wyjście, kiedy masz dużą rodzinę, wynajmujesz mieszkanie w kilka osób lub poszukujesz sprzętu do swojej firmy. Wtedy duża pojemność rzeczywiście zostanie spożytkowana, a dodatkowo zaoszczędzisz sobie częstszych wycieczek do supermarketu.

d42ryhw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42ryhw