Trwa ładowanie...

Lodówki dla całej rodziny. Produkty zachowają świeżość na długi czas

Wąska i pojemna lodówka z cienkimi ściankami, a może model side-by-side z dużą zamrażarką? Dostępne opcje to jedno, dla wielu kupujących liczy się przede wszystkim pojemność. Jeżeli stara lodówka nie radzi sobie z należytym przechowywaniem żywności, warto zainwestować w nowszy model.

Share
Odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza - to największy sekret
Odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza - to największy sekretŹródło: Adobe Stock
d1qe6vh

Pojemne modele o wysokiej klasie energetycznej z błyskawicznym zamrażaniem i rozmrażaniem oraz funkcją no frost to stosunkowo niewielki koszt. Praktyczne lodówki o cienkich ściankach wyglądają bardzo niepozornie, a kryją w sobie mnóstwo przestrzeni. Jest to szczególnie przydatne dla właścicieli małych mieszkań, w których liczy się każdy centymetr w kuchni. Nie każdy może pozwolić sobie na luksus, jaki dają lodówki side-by side, ale pewne ograniczenia da się obejść. Dzięki zastosowaniu wzmocnionego systemu chłodzącego i lepszej izolacji ścianek, można zyskać sporo objętości.

Obecnie funkcja no frost jest już standardem, dlatego warto zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia, które pozwolą zachować świeżość na dłużej, nawet w przypadku najbardziej delikatnych produktów. Na szczególną uwagę zasługują komory świeżości, których zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz wilgotności tak, by delikatne mięsa i warzywa były jak najdłużej świeże.

Pamięta o zakupach za ciebie

Możesz również zdecydować się na zakup nowoczesnej lodówki z ekranem dotykowym zamontowanym w drzwiczkach. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi połączysz lodówkę z internetem i zaopatrzysz się w szereg przydatnych aplikacji. Dzięki kamerom zainstalowanym wewnątrz lodówki możesz sprawdzić jej zawartość bez otwierania. Dzięki temu możesz zajrzeć do lodówki podczas zakupów, by sprawdzić, jakich produktów jeszcze ci brakuje. Na ekranie lodówki możesz również stworzyć listę zakupów, którą później odczytasz na smartfonie. Koniec z zapominaniem o zakupach.

To jednak nie koniec możliwości zdalnego sterowania lodówką. Po połączeniu go ze smartfonem możesz zdalnie sterować temperaturą tak, aby produkty włożone do lodówki szybciej się zmroziły lub rozmroziły. Aplikacja wyświetli ci również powiadomienia w przypadku, gdy sprzęt ulegnie awarii.

Poziom hałasu nie jest najważniejszym czynnikiem, na który patrzymy podczas zakupu lodówki, ale ma znaczenie szczególnie w małych mieszkaniach lub w domach jednopoziomowych, w których śpią małe dzieci. Może się bowiem okazać, że w nocy, gdy wszystkie inne dźwięki będą wyciszone, doskwierać ci będzie głośna lodówka. Na szczęście na taką ewentualność przewidziano ultraciche modele, które emitują hałas na poziomie zaledwie 38 db.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1qe6vh

Podziel się opinią

Share
d1qe6vh
d1qe6vh