Trwa ładowanie...
Materiał partnera: Electrolux

Łazienka w mieszkaniu – inspiracje

Jeżeli masz przed sobą wizję urządzania łazienki, to na pewno zastanawiasz się, jakie rozwiązania będą dla Ciebie najlepsze oraz na co warto zwrócić uwagę podczas planowania rozkładu pomieszczenia. W tym artykule znajdziesz pomocne wskazówki i inspiracje, dzięki czemu Twoja łazienka będzie nie tylko funkcjonalna, ale okaże się także idealnym miejscem do wypoczynku po ciężkim dniu. Poznaj nasze propozycje!

Share
 Źródło: Pexels
d2d2y1w

Jak urządzić łazienkę w mieszkaniu?

Podczas urządzania łazienki warto zwrócić uwagę na to, aby to pomieszczenie pozostawało spójne z innymi wnętrzami w mieszkaniu. Dzięki temu stworzymy wrażenie, że nie każdy z zakupionych elementów został dokładnie przemyślany i nic nie było kwestią przypadku. Na samym początku warto zadecydować, jaki styl urządzania podoba nam się najbardziej. Możemy iść zarówno w minimalizm, jak i maksymalizm. W ostatnim czasie szczególnie popularne są łazienki glamour, przypominające nieco pokoje kąpielowe. Poznaj nasze inspiracje, które pomogą Ci zdecydować, jak urządzić Twoją wymarzoną przestrzeń łazienkową!

Minimalistyczna łazienka

W minimalistycznej łazience musimy zachować umiar. Będzie tyczyło się to zarówno liczby mebli, jak i zastosowanych w tym wnętrzu kolorów. Warto zainspirować się skandynawskim stylem, który udowadnia, że użytkowana przestrzeń nie musi być pełna przedmiotów, aby wciąż można było określić ją jako przytulną. W minimalistycznej łazience warto postawić na biel, która będzie kolorem bazowym. Proste meble w zabudowie i ukryte w ścianie szafki to idealne rozwiązanie. Dla ocieplenia wnętrza możemy dodać drewniane elementy. Pamiętajmy jednak, aby zostały one zabezpieczone przed działaniem wilgoci.

Nowoczesna łazienka

W nowoczesnej łazience często znajdziemy nawiązanie do minimalizmu. Tutaj liczy się przede wszystkim jakość, a niekoniecznie ilość. Niezwykle popularnym wyborem są prysznice bez brodzika typu walk-in. Znaczące będzie również odpowiednie oświetlenie, które pozwoli na komfortowe korzystanie z wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem będzie zainstalowanie listew LED-owych, które nadadzą pomieszczeniu klimat. Świetnie sprawdzą się też w momencie, kiedy chcemy skorzystać z łazienki tuż po przebudzeniu, a niekoniecznie chcemy męczyć oczy ostrym światłem znajdującym się zazwyczaj pod sufitem. 

d2d2y1w

Łazienka w stylu glamour

Jak zostało już wspomniane, łazienka w stylu glamour przypomina nierzadko pokoje kąpielowe. Kojarzą się nam one przede wszystkim z drogimi hotelami, w których to wanna znajduje się na środku pomieszczenia. My możemy jednak umieścić ją pod ścianą, ale warto rozważyć wariant wolnostojący. W stylu glamour nie brakuje złotych bądź srebrnych dodatków. Duże lustra wizualnie powiększą przestrzeń. W tym przypadku kafle znajdują się zazwyczaj nie tylko na podłodze, ale także na wszystkich ścianach. Nierzadko są to modele imitujące marmur, co kojarzy się właśnie z ekskluzywnymi wnętrzami. 

Kolorowa łazienka

W ostatnim czasie coraz częściej wraca się również do kolorowych przestrzeni łazienkowych. Tutaj warto jednak zachować pewien umiar, aby nie stworzyć wrażenia chaosu. Jeżeli niekoniecznie chcemy zdecydować się na barwne kafle, to doskonałym wyborem będą kolorowe fugi. W ciekawych odcieniach może być także armatura łazienkowa. Coraz częściej spotykamy się z kolorowymi zabudowami wanny czy też umywalkami w nietypowych odcieniach. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla odważnych osób, które potrafią wypoczywać w takich warunkach.

Jaką pralkę wybrać do łazienki w mieszkaniu? 

W zależności od metrażu łazienki możemy postawić zarówno na większy model o dużym załadunku, jak i mniejszy wariant, który idealnie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach. Niestety przestrzeń łazienkowa w mieszkaniu często pozostawia wiele do życzenia. Wnętrza nierzadko są wąskie, przez co mniej ustawne. W takich przypadkach wiele osób decyduje się na meble w zabudowie, które pozwalają nam na zagospodarowanie praktycznie każdego wolnego centymetra. Dodatkową zaletą takiej zabudowy będzie też możliwość ukrycia sprzętów, dzięki czemu zachowamy wizualną spójność. Tutaj musimy jednak postawić na te urządzenia, które zostały przystosowane do takich rozwiązań. 

Ciekawą alternatywą są między innymi pralki automatyczne ładowane od góry, które doskonale sprawdzają się w wąskich pomieszczeniach. W takim przypadku drzwiczki nie znajdują się z przodu, przez nie zawadzimy o nie podczas przemieszczania się po łazience. Warto mieć na uwadze, że po skończonym praniu warto przewietrzyć bęben, a to mogłoby być nieco utrudnione. 

d2d2y1w

Pralki automatyczne ładowane od góry posiada w swojej ofercie szwedzka marka Electrolux. Dobrym wyborem będą między innymi warianty SensiCare 600 czy SteamCare 700. Wybór sprzętu powinien być uzależniony od naszych osobistych preferencji. Warto zwrócić uwagę między innymi na wagę załadunku, ale też dostępne systemy i funkcje. Czego możemy się spodziewać? 

SensiCare 600 to dobre rozwiązanie dla osób, które szukają urządzenia posiadającego możliwość automatycznego doboru paramentów prania do znajdującego się w bębnie załadunku. Dzięki temu możemy oszczędzać nie tylko wodę, ale też energię czy zużywane detergenty. StemCare 700 to pralki wyposażone w system, który zmniejsza ilość zagnieceń nawet o jedną trzecią. W tym przypadku przy ostatniej fazie programu wprowadzana jest do bębna para, która odpowiada za wygładzenie tkanin.

Materiał partnera: Electrolux
d2d2y1w
d2d2y1w
d2d2y1w