Trwa ładowanie...

Lampki biurkowe dla dzieci i dorosłych. Nie zmęczysz oczu podczas pracy

Bez niej nie wyobrażamy sobie czytania, pisania czy pracy na komputerze o zmierzchu. Lampka biurkowa przydaje się nie tylko dorosłym, ale także dzieciom. Poniżej prezentujemy kilka wybranych modeli.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Lampki biurkowe dla dzieci i dorosłych. Nie zmęczysz oczu podczas pracy
Źródło: Shutterstock.com
dch6w7g

Jaka powinna być lampka biurkowa dla dziecka?

Chociaż teraz mamy lato w pełni, to jednak już zaczynamy się zastanawiać nad wyprawką szkolną. Lampka biurkowa przyda się na pewno, zwłaszcza że zimą – jak wiemy – robi się ciemno w godzinach popołudniowych, czyli wtedy, kiedy dzieci odrabiają lekcje. Lampka biurkowa dla ucznia powinna być regulowana, umieszczona po przeciwnej stronie ręki, którą dziecko pisze oraz mieć klosz. Oświetlenie powinno wynosić 500 luksów (40 W w żarówce zwykłej i 6-7 W w żarówce LED). Takie światło umożliwia swobodne pisanie oraz czytanie. Lampka powinna też mieć światło łagodne, zbliżone do naturalnego, o lekko żółtawym kolorze, a więc najlepsza będzie temperatura barwowa 3000 K (ciepła barwa biała).

Pamiętajmy też, że lampka nie powinna być jedynym źródłem światła. Podczas pracy i odrabiania lekcji warto jest włączyć również lampę górną, dającą rozproszone światło o niższym natężeniu niż lampka.

Lampka biurkowa dla dorosłych

Parametry lampki biurkowej dla dorosłych nie różnią się zbytnio od tych dla dzieci. W tym przypadku również model z regulowanym ramieniem i kloszem oraz żółtawym światłem 500 luksów sprawdzi się najlepiej. Warto też zwrócić uwagę na typ żarówki. Dobrze sprawdzą się tradycyjne modele, ale warto też wybrać żarówki LED-owe, które nagrzewają się mniej i mają funkcję zmiany temperatury barwowej. W wybranych modelach też można zmienić natężenie światła, które można dopasować do okoliczności (mocniejsze do pracy, a słabsze do spotkań towarzyskich przy kawie).

Niektóre lampki biurkowe mają charakter dekoracyjny i bardzo dobrze sprawdzą się w sypialni lub salonie, jednak niekoniecznie w pracy. Kolorowe abażury zasłaniające żarówkę czy nieruchome stelaże nie zapewnią komfortu widzenia w taki sam sposób, jak lampki biurkowe o standardowej budowie.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dch6w7g

Podziel się opinią

Share
dch6w7g
dch6w7g