Trwa ładowanie...
d2w3upz

Lampiony do ogrodu lub salonu. Klimatyczne światło i piękna ozdoba

Lampiony do ogrodu i do salonu zyskały dużą popularność dzięki temu, że dają piękne światło, możemy bezpiecznie wstawić do nich świece i zdobią każdy kąt, w którym je umieścimy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ozdobne latarenki udekorują mieszkanie lub ogród - możemy je postawić w dowolnym miejscu
Ozdobne latarenki udekorują mieszkanie lub ogród - możemy je postawić w dowolnym miejscu (Shutterstock.com)
d2w3upz

Lampiony – osobno czy w zestawie?

Lampiony i latarenki możemy dobrać dowolnie: albo zestawić kilak w różnym stylu, albo postawić na zestaw dwóch lub trzech sztuk. Ustawione w jednym miejscu będą piękną dekoracją i dobrze podkreślimy różnice w ich wielkościach, ale warto też ustawić je w kilku wybranych punktach tarasu lub pokoju. Latarenki świetnie zaakcentują zejście z tarasu lub np. pusty kąt w salonie. To dekoracje, które cenimy też za dużą mobilność. Postawimy ją tam, gdzie chcemy i w razie potrzeby szybko zmienimy ustawienie.

Ze względu na uniwersalne zastosowanie w domu i na wszelkiego rodzaju uroczystościach lampiony w zestawach są dobrym pomysłem na prezent i są chętnie wybierane jako element dekoracji np. ślubnych i weselnych. Jeśli lubicie naturalne światło świec, którego urok dodatkowo podkreślą ozdobne domki z przeszklonymi szybkami, na pewno spodoba wam się aranżacja wnętrza z zestawem latarenek.

d2w3upz
Shutterstock.com
Podziel się

Tradycja czy nowoczesność?

Do wyboru mamy lampiony tradycyjne i nowoczesne. Tradycyjne są najczęściej wykonane z drewna i zakończone u góry metalowym elementem odpornym na wysoka temperaturę. Pasują do większości wnętrz, ale najlepiej podkreślają te przytulne jak np. tradycyjne lub w stylu rustykalnym.

Alternatywą dla tradycyjnych dekoracji są nowoczesne, minimalistyczne latarenki z chromowanymi elementami. Są proste i eleganckie. Doskonałe do nowoczesnych wnętrz oraz jako pomysł na rozświetlenie mrocznych kątów. Ze względu na to, że ich szybki rzadko są dzielone na mniejsze okienka, najlepiej doświetlą ciemniejsze miejsce. Ustawione obok siebie, wzajemnie odbijają światło błyszczącymi elementami dając niesamowity efekt.

d2w3upz

Lampiony z ozdobnymi detalami odmienią wnętrze:

Shutterstock.com
Podziel się
d2w3upz

Lampiony z naturalnym światłem

Do środka możemy wstawić prawdziwe świetle lub ich ledowe odpowiedniki. Te ostatnie są w szczególności polecane rodzinom z dziećmi, bo nie nagrzewają górnej części lampionu. Świece LED coraz lepiej naśladują naturalny, migoczący płomień świecy i są bezpieczniejsze.

Ciekawe są też podwieszane lampiony różnego rodzaju, które często są wykonane z barwionego szkła. Dekoracja ogrodowa lub balkonowa z wykorzystaniem takich latarenek zapewni nam klimatyczne, kolorowe światło, a dodatkowo dzięki podwieszeniu zaoszczędzimy miejsce na podłodze i stole.

d2w3upz
Shutterstock.com
Podziel się

Podziel się opinią

Share

d2w3upz

d2w3upz
d2w3upz