Trwa ładowanie...
d8t74l9

Ładne, solidne i odpowiednie na kuchenkę indukcyjną. Garnki dla rozsądnych konsumentów

Dzięki zjawisku indukcji gotowanie jest szybkie i łatwe. Kuchnie tego typu tanieją, a funkcjonalny komplet garnków nie jest już tak dużym wydatkiem. Wiele trwałych i eleganckich zestawów garnków, rondli i patelni można kupić teraz po okazyjnych cenach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Płyta indukcyjna znacznie przyspiesza gotowanie
Płyta indukcyjna znacznie przyspiesza gotowanie (iStock.com)
d8t74l9

Gotowanie dla oszczędnych — postaw na indukcję

Kuchnie indukcyjne to metoda gotowania dla oszczędnych, bo pozwalają obniżyć koszty poboru energii elektrycznej nawet o 25 proc., a skrócony czas przygotowania potraw oszczędza nasz czas. Atrakcyjne okazje dotyczą też garnków, które do niedawna były dość drogie – zwłaszcza w pierwszych latach po wejściu kuchenek indukcyjnych na rynek. Warto połączyć okazyjny zakup z możliwością taniej wysyłki w ramach akcji jak dzień darmowej dostawy lub programu typu Allegro Smart!

Wybieramy dobre garnki na indukcję

Garnki w komplecie łatwiej utrzymać w porządku i przechowywać schowane jeden w drugim. Zestawy na kuchnie indukcyjne z możliwością demontażu uchwytów (w szczególności w przypadku patelni, które najtrudniej przechować w porządku) zapewnią nam sporą oszczędność miejsca. Jeśli wybraliśmy zestaw bez opcji odczepianych uchwytów – zwróćmy szczególną uwagę na produkty, które nie będą się mocno nagrzewać w trakcie gotowania. Dodatkowy patent na oszczędność miejsca to możliwość wyboru garnków, których pokrywki pasują też do rondli i patelni z zestawu.

Komfort, wygoda, bezpieczeństwo – garnki na kuchnie indukcyjne

Zwolennicy gotowania na płycie indukcyjnej cenią ja za możliwość szybkiego i bezpiecznego przygotowywania posiłków. Na tego rodzaju kuchniach gotuje się najszybciej, a zjawisko indukcji sprawia, że nagrzewa się dno garnka, a nie sama kuchenka – tym samym ryzyko poparzenia jest dużo mniejsze, a my możemy szybko i łatwo posprzątać po gotowaniu. Jeszcze lepiej będzie się nam gotować w garnkach i rondlach pokrytych granitową powłoką, która dodatkowo pozwala ograniczyć ilość tłuszczu, a także nadaje się do gotowania na popularnych kuchenkach indukcyjnych.

Większość produktów przeznaczonych na kuchenki elektryczne i indukcyjne będzie też pasować na gazowe. Nie działa to w drugą stronę – bo nie wszystkie garnki, w których gotujemy na tradycyjnej, gazowej kuchni, będą odpowiednie na indukcję. Aby płyta indukcyjna wykryła garnek, jego dno musi być wykonane z ferromagnetyku. Sprawdzimy to zwykłym magnesem. Ważna jest też średnica garnka, dostosowana do palnika — większość zestawów ma wymiary odpowiadające płytom.

Artykuł powstał przy współpracy z Allegro.

d8t74l9

Podziel się opinią

Share

d8t74l9

d8t74l9