Trwa ładowanie...
d1985js
Artykuł sponsorowany
kuchnia

Kupujemy pojemną lodówkę side by side. Zmieści więcej niż myślisz

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jej aranżacja musi być przemyślana pod względem estetycznym, ale przede wszystkim funkcjonalnym. Oczywiście nie może zabraknąć podstawowych sprzętów, jak kuchenka bądź płyta grzewcza, zlewozmywak, piekarnik, czajnik i lodówka – bez niej nie byłoby możliwe zachowanie świeżości przechowywanych produktów spożywczych i gotowych dań. Jedno jest pewne – chłodziarka i zamrażarka zawojowały kuchnię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warto zainwestować w lodówkę, która będzie wygodna i pojemna
Warto zainwestować w lodówkę, która będzie wygodna i pojemna (Materiały prasowe)
d1985js

Lodówka side by side – co to znaczy?

Mogłoby się wydawać, że lodówka to po prostu lodówka i większej filozofii w tym przypadku nie ma. Nic bardziej mylnego. Lodówki mogą być różne – zarówno pod względem wielkości, pojemności, klasy energetycznej i oferowanych funkcji dodatkowych.

Jednym z rodzajów jest lodówka side by side. Co kryje się za tym pojęciem? Chodzi oczywiście o lodówkę dwudrzwiową, gdzie po jednej stronie jest zamrażarka, a po drugiej – chłodziarka, z czego obie mogą być tej samej wielkości lub nie. Takie rozwiązanie jest doskonałe dla rodzin oraz osób lubiących robić zapasy żywności.

d1985js

Duża lodówka oferuje dwukrotnie więcej miejsca niż klasyczna, jednodrzwiowa, a otwierające się na zewnątrz skrzydła umożliwiają łatwy dostęp do jej zawartości. Dodatkowo w pakiecie często zapewniona jest kostkarka, dyspenser wody i inne. Trzeba jednak pamiętać, że lodówka side by side nie tylko zwiększa liczbę miejsca do przechowywania, ale i wpływa na większy pobór prądu. Ważne jest zatem dokładnie sprawdzenie parametrów, by wybrać najlepszy dla siebie model.

Materiały prasowe
Podziel się

Czym kierować się przy wyborze lodówki side by side?

Wymiary

d1985js

Przed kupnem lodówki dwudrzwiowej pierwszym krokiem powinno być zmierzenie, czy się zmieści i czy nie zajmie zbyt dużej powierzchni użytkowej. Najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach kuchennych o większym metrażu, otwartych na jadalnię bądź salon. Można zdecydować się na pojemną lodówkę wolnostojącą lub do zabudowy.

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna w dużej mierze wpływa na mniejsze koszty eksploatacji. Najlepszą opcją jest klasa oznaczona literą A z dodatkiem plusów, np. A+. Doskonałym przykładem jest lodówka BEKO GN 162420 X z klasą A+, pełną funkcją No Frost, technologią Active Fresh Blue Light emitującą światło zabarwione lekko na niebiesko, gwarantujące zachowanie świeżości owoców i warzyw. Ten model posiada liczne udogodnienia: aktywny jonizator, komorę zero, mini bar, filtr wody, kostkarkę, wyświetlacz elektroniczny i wiele innych funkcji mających zapewnić wysoką jakość i komfort użytkowania.

d1985js

Wyposażenie

Nie mniej ważne jest wyposażenie dużej lodówki przykładowo w minibarek czy kostkarkę. Każda dodatkowa funkcja będzie miała wpływ nie tylko na design produktu, ale też na jego wyższą cenę. Kluczowe jest też samo wnętrze – to, czy producent dołącza pojemniki na jajka, na masło czy na warzywa. Użytkowy design występuje w lodówce SAMSUNG RS51K57H02C z czarnego szkła, w której zastosowano nowoczesne technologie, między innymi Twin Cooling i Multi Flow. Ponadto posiada szufladę Big Box, wyjmowaną tacę, półkę w kształcie litery „Z” i alarm otwartych drzwi.

Materiały prasowe
Podziel się

Wśród dostępnych na rynku modeli występują te sterowanie mechanicznie, jak i elektronicznie, co z pewnością jest bardziej nowoczesne i wygodniejsze. Jesteśmy informowani o temperaturze, godzinie oraz dodatkowych funkcjach i parametrach lodówki side by side.

d1985js

Oryginalnym pomysłem jest Smart ThinQ – aplikacja umożliwiająca połączenie się z lodówką LG GSB760PZXV, by na przykład sprawdzić stan urządzenia, pomóc w rozwiązywaniu problemów czy informować o ogólnych wskazówkach. Model ten posiada także sprężarkę liniową z inwerterem zapewniającą niższe zużycie energii oraz technologię Moist Balance Crisper.

Liczba termostatów i agregatów

Dobrze jest też zwrócić uwagę na liczbę termostatów regulujących temperaturę w komorze chłodziarki i agregatów odpowiedzialnych za pracę obu komór – chłodziarki i zamrażarki. Świetnym przykładem modelu posiadającego kilka termostatów, a właściwie 3, jest lodówka BEKO GNE 134620 X o klasie A+ i z technologią NeoFrost. Wyposażona została także w elektroniczny wyświetlacz, alarm otwartych drzwi, uszczelkę antybakteryjną oraz technologię Active Fresh Blue Light oraz komorę Multizone, czyli dodatkową komorę, która można być albo chłodziarką, albo zamrażarką.

d1985js

Głośność pracy

Warto też zwrócić uwagę na wydawany hałas. Lodówka SAMSUNG RS68N8220S9/EF wyróżnia się niezwykle cichą pracą urządzenia. Ponadto została wyposażona w tryb pracy ekonomicznej, technologie Twin Cooling Plus i Precise Chef Cooling, a także alarm otwartych drzwi. Jest także podłączona do bieżącej wody.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1985js

d1985js
d1985js