Trwa ładowanie...
d3i5kc8
Artykuł sponsorowany
kuchnia

Kuchnia w stylu New Art Déco

Choć styl art déco we wnętrzach kojarzy się raczej z salonem, to można go równie dobrze zastosować także w kuchni i osiągnąć w ten sposób spójny i zjawiskowy efekt w całym mieszkaniu. To rozwiązanie idealne także dla tych, którzy mają do dyspozycji kuchnię połączoną z salonem. Czego w kuchni w stylu New Art Déco nie może zabraknąć?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kuchnia w stylu New Art Déco
(BRW)
d3i5kc8

Jeśli jesteś zwolennikiem minimalizmu ten artykuł raczej nie jest dla Ciebie. Z pewnością nie urzekną Cię bogate formy, zdobienia i głębokie kolory stylu art déco. Jaki jest? Czym się charakteryzuje? Jak wprowadzić go do wnętrza? Odpowiadamy!

Art déco to przede wszystkim przepych i dekoracyjność – korzenie tego stylu sięgają początku XX wieku, a jego stylistyka była odpowiedzią na dominującą wtedy secesję. Bogate zdobienia, złoto, srebro i dodatki. To styl, który z jednej strony pozwala na wiele więcej, jeśli chodzi o aranżację, ale też jest wymagający, jeśli chodzi o spójność poszczególnych elementów i dyscyplinę projektowanej przestrzeni. Nowa odsłona art déco pozwala na urządzenie mieszkania w odwołaniu do starego stylu w nowoczesnej odsłonie. W New Art Déco nowoczesność przeplata się z klasycznymi wzorami, tworząc odświeżającą kompozycję. Zobacz inspiracje i przekonaj się, jak wygląda New Art. Déco!

Doskonałym przykładem modnej i eleganckiej kuchni w stylu New Art Deco jest linia Capital - 43rd Luvak Avenue z oferty kuchni na wymiar Senso Kitchens. To kolekcja stworzona dla tych, którzy kochają oryginalny i wyszukany design. Możliwość wyboru wzoru uchwytów, kolorów frontów i blatów pozwala na oryginalną, własną interpretację stylu New Art Déco, przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnej spójności stylistycznej.

d3i5kc8

Powyższa aranżacja to wzorcowe wykorzystanie potencjału drzemiącego w New Art Déco – srebrne uchwyty, kontrastujące ze sobą zestawienie barw: czerń-szary mat… oraz klasyczne dodatki, takie jak fotel na wysokich nóżkach inspirowany stylistyką lat 60., trójkątny stolik kawowy czy srebrna patera na szafce. Nawet telewizor wygląda tutaj, jak dzieło sztuki i nie szpeci swoją nachalnością klasycznego wnętrza.

Subtelne oświetlenie podszafkowe dodatkowo rozświetla jasną marmurową ścianę. Efekt światła potęgują dwa dekoracyjne kinkiety rozmieszczone symetrycznie po bokach górnej zabudowy, które spójnie grają z kolorystyką złotych dodatków – wazonów, tac czy pater. Efekt? Kuchnia, w której chce się gotować, odpoczywać i spędzać jak najwięcej czasu.

   BRW
(BRW)

Siła detalu

d3i5kc8

New Art Déco to siła detalu, którego nagromadzenie wywołuje prawdziwy efekt WOW. Siłą tego stylu są elementy dekoracyjne, które budują całościowe wrażenie przepychu w najlepszym tego słowa znaczeniu. New Art Déco czerpie pełnymi garściami z oryginalnej stylistyki klasycznego art déco – głębokie kolory, złote i srebrne akcenty , pełne światła pomieszczenia.

   BRW
(BRW)

Trudno się dziwić, że art déco jest popularne, bo trudno przejść obok takiego pomieszczenia obojętnie.

Kuchnia New Art Déco, a reszta domu

d3i5kc8

Pamiętajmy jednak o tym, że zarówno salon, jak i sypialnia, powinny być spójne z kuchnią urządzoną w stylu New Art Déco. Ornamenty ram przy lustrze powinny pasować do uchwytów przy szufladach. Jeśli w kuchni pojawiają się złote elementy dekoracyjne, to nie powinieneś z nich rezygnować także w salonie i sypialni. Pamiętaj też o tym, że Twoje mieszkanie to nie muzeum – skorzystaj ze stylistycznych dobrodziejstw art déco, ale nie zapomnij o funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń. Dlatego właśnie mówimy o New Art Déco, który stanowi pomost pomiędzy tradycją, a nowoczesnością i użytecznością.

Prezentowana kuchnia Capital - 43rd Luvak Avenue objęta jest promocją do 20% taniej w Black Red White. Promocja dotyczy wybranego asortymentu kuchni lakierowanych i drewnianych. Akcja obowiązuje od 6.09 do 23.09.2019 lub do wyczerpania zapasów.
SPRAWDŹ!

   BRW
(BRW)
d3i5kc8

Podziel się opinią

Share
d3i5kc8
d3i5kc8