Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
black red white
20-09-2019 12:43

Kuchnia w stylu New Art Déco

Choć styl art déco we wnętrzach kojarzy się raczej z salonem, to można go równie dobrze zastosować także w kuchni i osiągnąć w ten sposób spójny i zjawiskowy efekt w całym mieszkaniu. To rozwiązanie idealne także dla tych, którzy mają do dyspozycji kuchnię połączoną z salonem. Czego w kuchni w stylu New Art Déco nie może zabraknąć?

Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany
Kuchnia w stylu New Art DécoŹródło: BRW
d17634e
d17634e

Jeśli jesteś zwolennikiem minimalizmu ten artykuł raczej nie jest dla Ciebie. Z pewnością nie urzekną Cię bogate formy, zdobienia i głębokie kolory stylu art déco. Jaki jest? Czym się charakteryzuje? Jak wprowadzić go do wnętrza? Odpowiadamy!

Art déco to przede wszystkim przepych i dekoracyjność – korzenie tego stylu sięgają początku XX wieku, a jego stylistyka była odpowiedzią na dominującą wtedy secesję. Bogate zdobienia, złoto, srebro i dodatki. To styl, który z jednej strony pozwala na wiele więcej, jeśli chodzi o aranżację, ale też jest wymagający, jeśli chodzi o spójność poszczególnych elementów i dyscyplinę projektowanej przestrzeni. Nowa odsłona art déco pozwala na urządzenie mieszkania w odwołaniu do starego stylu w nowoczesnej odsłonie. W New Art Déco nowoczesność przeplata się z klasycznymi wzorami, tworząc odświeżającą kompozycję. Zobacz inspiracje i przekonaj się, jak wygląda New Art. Déco!

Doskonałym przykładem modnej i eleganckiej kuchni w stylu New Art Deco jest linia Capital - 43rd Luvak Avenue z oferty kuchni na wymiar Senso Kitchens. To kolekcja stworzona dla tych, którzy kochają oryginalny i wyszukany design. Możliwość wyboru wzoru uchwytów, kolorów frontów i blatów pozwala na oryginalną, własną interpretację stylu New Art Déco, przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnej spójności stylistycznej.

Powyższa aranżacja to wzorcowe wykorzystanie potencjału drzemiącego w New Art Déco – srebrne uchwyty, kontrastujące ze sobą zestawienie barw: czerń-szary mat… oraz klasyczne dodatki, takie jak fotel na wysokich nóżkach inspirowany stylistyką lat 60., trójkątny stolik kawowy czy srebrna patera na szafce. Nawet telewizor wygląda tutaj, jak dzieło sztuki i nie szpeci swoją nachalnością klasycznego wnętrza.

d17634e

Subtelne oświetlenie podszafkowe dodatkowo rozświetla jasną marmurową ścianę. Efekt światła potęgują dwa dekoracyjne kinkiety rozmieszczone symetrycznie po bokach górnej zabudowy, które spójnie grają z kolorystyką złotych dodatków – wazonów, tac czy pater. Efekt? Kuchnia, w której chce się gotować, odpoczywać i spędzać jak najwięcej czasu.

BRW
Źródło: BRW

Siła detalu

New Art Déco to siła detalu, którego nagromadzenie wywołuje prawdziwy efekt WOW. Siłą tego stylu są elementy dekoracyjne, które budują całościowe wrażenie przepychu w najlepszym tego słowa znaczeniu. New Art Déco czerpie pełnymi garściami z oryginalnej stylistyki klasycznego art déco – głębokie kolory, złote i srebrne akcenty , pełne światła pomieszczenia.

BRW
Źródło: BRW

Trudno się dziwić, że art déco jest popularne, bo trudno przejść obok takiego pomieszczenia obojętnie.

d17634e

Kuchnia New Art Déco, a reszta domu

Pamiętajmy jednak o tym, że zarówno salon, jak i sypialnia, powinny być spójne z kuchnią urządzoną w stylu New Art Déco. Ornamenty ram przy lustrze powinny pasować do uchwytów przy szufladach. Jeśli w kuchni pojawiają się złote elementy dekoracyjne, to nie powinieneś z nich rezygnować także w salonie i sypialni. Pamiętaj też o tym, że Twoje mieszkanie to nie muzeum – skorzystaj ze stylistycznych dobrodziejstw art déco, ale nie zapomnij o funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń. Dlatego właśnie mówimy o New Art Déco, który stanowi pomost pomiędzy tradycją, a nowoczesnością i użytecznością.

Prezentowana kuchnia Capital - 43rd Luvak Avenue objęta jest promocją do 20% taniej w Black Red White. Promocja dotyczy wybranego asortymentu kuchni lakierowanych i drewnianych. Akcja obowiązuje od 6.09 do 23.09.2019 lub do wyczerpania zapasów.
SPRAWDŹ!

BRW
Źródło: BRW
Artykuł sponsorowany
d17634e

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17634e