Trwa ładowanie...

Krups Intuition – intuicyjne rozwiązanie do każdego domu

Polacy piją coraz więcej kawy. Napój ten nie tylko pobudza, ale i dostarcza organizmowi cennych składników oraz przyspiesza metabolizm. Nowoczesna technologia potrafi wydobyć z najlepszej jakości ziaren kawy to, co najlepsze. Krups Intuition zapewnia wygodę i wielofunkcyjność już za jednym dotknięciem.

Artykuł sponsorowany
Krups Intuition – intuicyjne rozwiązanie do każdego domuŹródło: materiały partnera
dwptd4p
dwptd4p

Sposób parzenia kawy zmieniał się na przestrzeni ostatnich dekad. Miało to związek z większym zainteresowaniem alternatywnymi sposobami parzenia kawy i dostępem do coraz bardziej zaawansowanych urządzeń wykorzystywanych w tym celu. Już mało kto zalewa zmielone wcześniej ziarna wrzątkiem. Miłośnicy kawy dobrze wiedzą, że nic nie zastąpi świeżo zmielonej kawy przygotowanej pod odpowiednio dużym ciśnieniem w wysokiej jakości ekspresie. Producenci tych sprzętów proponują użytkownikom coraz lepsze rozwiązania, które czynią z zaparzania kawy ulubiony rytuał.

Jakie są zalety picia kawy?

Kawa jest napojem uniwersalnym – może pobudzić z samego rana, podawana ze spienionym mlekiem uprzyjemnia relaks, a także sprzyja kontaktom międzyludzkim. Nic więc dziwnego, że Polacy piją jej coraz więcej (przeciętny obywatel spożywa ponad 3 kg rocznie) i wymagają od tego naparu głębokiego aromatu i mocy. Zalet picia kawy jest jednak znacznie więcej. Filiżanka czarnej kawy (bez dodatku cukru) przyspiesza metabolizm i poprawia trawienie. W każdym ziarnie znaleźć można antyoksydanty, czyli składniki, które chronią komórki przed szkodliwym wpływem wolnych rodników przyspieszających starzenie się organizmu. Liczne badania wykazały, że kofeina zmniejsza ryzyko powstawania groźnych chorób, w tym cukrzycy typu 2, choroby Parkinsona i Alzheimera. Co więcej, zużyte fusy po kawie można ponownie użyć w kosmetyce. Wystarczy wymieszać je z odrobiną oliwy z oliwek i masować taką mieszaniną ciało.

Ekspres Krups Intuition Preference: zalety

Jeden z najnowszych ekspresów do kawy z linii Krups Intuition – Preference+ w kolorze srebrnym oferuje użytkownikom pełną personalizację i wyjątkowo prostą, intuicyjną obsługę. Na uwagę zasługuje przede wszystkim dotykowy, kolorowy wyświetlacz, który obsługuje się z taką samą łatwością co powszechnie używane smartfony. Za pomocą jednego dotknięcia przygotujesz ulubioną kawę lub herbatę. Funkcja personalizacji kawy pozwala stworzyć 2 profile użytkownika, nadać im nazwy i kolory. W pamięci ekspresu Krups Intuition zapisać można aż 7 ulubionych przepisów zawierających preferowane objętości oraz moc.

Tym, co wyróżnia ekspres Krups Intuition Preference+ spośród innych modeli na rynku, jest system podświetleń. Czerwone wskaźniki informują o konieczności wyczyszczenia urządzenia, uzupełnienia wody lub też opróżnienia tacki ociekowej. Kolorowe służą personalizacji.

dwptd4p

Użytkownik może wybierać spośród bogatej gamy aż 15 rodzajów napojów. Swoje ulubione znajdą nie tylko miłośnicy czarnej kawy, lecz także zwolennicy lekkich i puszystych mlecznych pianek. System OTC (one-touch-cappuccino) w kilka sekund spieni mleko, które w swojej konsystencji nie będzie ustępowało tym przygotowywanym w najlepszych kawiarniach. Jednocześnie można przygotować 2 filiżanki kawy.

Ekspres do kawy Krups Intuition Preference+ wyposażony jest w wysokiej jakości szwajcarski młynek (stalowy, stożkowy) zapewniający aż 5 stopni zmielenia ziaren. Duże zbiorniki na wodę (3 litry) i kawę (250 g) pozwolą na przygotowanie ulubionych napojów dla całej rodziny.

Dzięki Krups Intuition przygotujesz takie kawy jak: ristretto, espresso, café long, doppio, americano, lungo, espresso macchiato, cappuccino, latte macchiato, flat white, café latte, a także spienione mleko oraz herbatę ziołową, czarną i zieloną.

Czyszczenie i odkamienianie ekspresu do kawy

Aby przez długi czas cieszyć się funkcjonalnością ekspresu, konieczne jest jego regularne czyszczenie i konserwacja. Czerwone wskaźniki ekspresu do kawy Krups Intuition informują o konieczności odkamieniania i czyszczenia.

dwptd4p

W zależności od stopnia twardości wody w każdym ekspresie odkłada się kamień, który w dłuższej perspektywie negatywnie wpływa nie tylko na jakość parzonej kawy, lecz także na stan techniczny sprzętu. Co istotne, ekspres sam informuje użytkowników o konieczności odkamienienia, dzięki czemu można cieszyć się pyszną kawą.

Aby system na mleko na długo spełniał swoje funkcje i przygotowywał spienioną piankę, ważne jest regularne czyszczenie. Czynność tę można przeprowadzić na dwa sposoby: automatyczny lub ręczny. W tym drugim przypadku każdy element systemu mlecznego należy umyć dokładnie pod bieżącą wodą, a zaschnięte pozostałości po mleku usunąć specjalną igłą dołączoną do opakowania. Przy dużych zabrudzeniach zaleca się pozostawienie systemu w naczyniu z ciepłą wodą i mydłem na 12 godzin.

Należy pamiętać również o myciu zbiornika na wodę. Ważne jest jednak, aby upewnić się, że środki chemiczne nie zaszkodzą tworzywom. Chroni to ekspres przed zapchaniem ujścia wody i zapewnia odpowiednią higienę użytkowania.

dwptd4p

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwptd4p