Trwa ładowanie...
d2n855q

Wygodna kanapa - królowa salonu. Poznaj praktyczne funkcje, kolory i wykończenia

Żaden wygodnie i pomysłowo urządzony salon - niezależnie od jego powierzchni - nie może obejść się bez wygodnej kanapy. To właśnie tam relaksujesz się podczas oglądania telewizji, czytania książek czy po prostu picia wspólnej kawy w ciągu dnia. Jak wybrać idealną kanapę do salonu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Dla pięknej kanapy lub sofy można stracić głowę, ale wybieraj rozważnie.
Dla pięknej kanapy lub sofy można stracić głowę, ale wybieraj rozważnie. (Shutterstock.com)
d2n855q

Ze spaniem czy bez?

Funkcja spania to opcja, nad którą zdecydowanie najwięcej osób zastanawia się najdłużej. Dylemat w postaci rozkładanej kanapy bądź sofy bez funkcji spania jest dość poważnym wyzwaniem. Zazwyczaj modele nierozkładane są zwyczajnie wygodne oraz zgrabniejsze niż te, które mogą służyć za dodatkowe łóżko. Czym się kierować podczas wyboru? Skup się przede wszystkim na swoich potrzebach oraz tym, gdzie i jak najczęściej przyjmujesz gości. Jeśli posiadasz salon o sporej powierzchni, ze spokojem możesz wybrać kanapę z rozmachem.

W mniejszych pomieszczeniach warto zrezygnować z opcji spania. Mała powierzchnia nie będzie bowiem wygodnym pomieszczeniem po rozłożeniu sofy i o wiele lepiej sprawdzą się mniejsze, zgrabniejsze modele. Chyba że masz w domu pokój, w którym z powodzeniem możesz przenocować niespodziewanego gościa. Wtedy sofa z funkcją spania nie będzie dla ciebie priorytetem.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Postaw na harmonię we wnętrzu

Pamiętaj, że kanapa to jeden z najważniejszych i jednocześnie najbardziej rzucających się w oczy mebli w salonie. Jej wybór musi być przemyślany, a całość aranżacji w danym pomieszczeniu powinna być spójna. Co ważne, kanapa musi "żyć" w harmonii z dywanem, zasłonami i dodatkami, którymi uatrakcyjnisz wnętrze. Świetnie sprawdzą się więc kolory, które będą stanowić bezpieczną bazę do dalszych kroków aranżacyjnych. Obecnie bardzo modne są wszelkie odcienie szarości. To ponadczasowy kolor, który pasuje jednocześnie do większości innych zestawień kolorystycznych.

Stylizację kanapy zawsze możesz również podkreślić tekstyliami, takimi jak poduszki w skandynawskim stylu czy przytulne pledy i koce. To ważne dodatki, dzięki którym twoja kanapa zmieni się w bardzo gustowny mebel.

Zastosuj proste triki

Jeśli chodzi o wygodne kanapy, aktualnie na rynku obecnych jest wiele różnorodnych i ciekawych rozwiązań. Narożne modele, podwójne sofy czy kanapy z pufą to tylko niektóre z propozycji. Podczas zakupu zwróć uwagę również na ich głębokość. W salonie, gdzie często przyjmujesz gości, optymalna będzie głębokość do 90 cm. Jeśli kanapa służy ci wyłącznie do relaksu, śmiało możesz postawić na głębokość 100 cm.

Nie możesz się zdecydować, jeśli chodzi o kolor czy styl kanapy? Wybierz modele, do których z łatwością dokupisz pokrowce. To one pozwolą na przeobrażenie kanapy - jej koloru oraz charakteru - w szybki i prosty sposób.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d2n855q

Podziel się opinią

Share
d2n855q
d2n855q