Trwa ładowanie...

Krata wkracza na salony

Krata wkracza na salonyŹródło: dekoria.pl
d4k7qr3
d4k7qr3
Kratka była w modzie w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Ten deseń wykorzystywany był przy projektowaniu odzieży męskiej i damskiej. Dziś kratka znowu jest modna. Niezwykle interesująco wygląda we wnętrzach.

Kratka w łazience

Kratka w łazienkach występuję najczęściej w postaci czarno-białej. Takie połączenie jest bardzo eleganckie i ponadczasowe. Płytki ułożone w szachownicę dają ciekawy efekt i optycznie powiększają małe wnętrze. Dużej łazience zdecydowanie dodają charakteru.

Kratka w kuchni

Kratka w kuchni idealnie prezentuje się na ściereczkach, fartuchach, a także na elementach zastawy stołowej. Kratka doskonale sprawdzi się też na kuchennych roletach. Pamiętajmy jednak, że dużych kraciastych powierzchni lepiej nie łączyć z innym wzorem. Bezpieczniej będzie, jeśli zastosujemy je w połączeniu z gładkimi tkaninami, kropki czy paski raczej odpadają.

Kratka w sypialni

W sklepach z meblami i artykułami wyposażenia wnętrz znajdziemy narzuty i pledy w kratkę. Ten sam wzór pojawia się na poduszkach i zasłonach. Wielbiciele kratki na pewno wybiorą coś dla siebie.

d4k7qr3

Kratka w salonie

Krata wkracza na salony. Dosłownie. Deseń, który wykorzystywany był do tej pory głównie w stylu rustykalnym, kojarzył się raczej z wiejska sielanką. Dziś krata występuje w nowym wydaniu. Pojawiają się całe linie mebli w kraciastych obiciach, a także kraciaste poduch na kanapy, sukienki na krzesła czy obrusy w kratkę. Dziś projektanci i architekci wnętrz udowadniają, że kratka może być wzorem bardzo eleganckim, a połączenie kraciastych elementów z gładkimi tkaninami nadaje pomieszczeniu przytulny i stylowy wygląd. Umiejętnie zastosowana, nie tworząca bazy, ale będąca jedynie dodatkiem, świetnie urozmaica nawet bardzo nudne wnętrze.

d4k7qr3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k7qr3

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj