Trwa ładowanie...
d36mgc6

Krata wkracza na salony

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krata wkracza na salony
(dekoria.pl)
d36mgc6

*Kratka była w modzie w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Ten deseń wykorzystywany był przy projektowaniu odzieży męskiej i damskiej. Dziś kratka znowu jest modna. Niezwykle interesująco wygląda we wnętrzach. *

Kratka w łazience

Kratka w łazienkach występuję najczęściej w postaci czarno-białej. Takie połączenie jest bardzo eleganckie i ponadczasowe. Płytki ułożone w szachownicę dają ciekawy efekt i optycznie powiększają małe wnętrze. Dużej łazience zdecydowanie dodają charakteru.

d36mgc6

Kratka w kuchni

Kratka w kuchni idealnie prezentuje się na ściereczkach, fartuchach, a także na elementach zastawy stołowej. Kratka doskonale sprawdzi się też na kuchennych roletach. Pamiętajmy jednak, że dużych kraciastych powierzchni lepiej nie łączyć z innym wzorem. Bezpieczniej będzie, jeśli zastosujemy je w połączeniu z gładkimi tkaninami, kropki czy paski raczej odpadają.

Kratka w sypialni

W sklepach z meblami i artykułami wyposażenia wnętrz znajdziemy narzuty i pledy w kratkę. Ten sam wzór pojawia się na poduszkach i zasłonach. Wielbiciele kratki na pewno wybiorą coś dla siebie.

d36mgc6

Kratka w salonie

Krata wkracza na salony. Dosłownie. Deseń, który wykorzystywany był do tej pory głównie w stylu rustykalnym, kojarzył się raczej z wiejska sielanką. Dziś krata występuje w nowym wydaniu. Pojawiają się całe linie mebli w kraciastych obiciach, a także kraciaste poduch na kanapy, sukienki na krzesła czy obrusy w kratkę. Dziś projektanci i architekci wnętrz udowadniają, że kratka może być wzorem bardzo eleganckim, a połączenie kraciastych elementów z gładkimi tkaninami nadaje pomieszczeniu przytulny i stylowy wygląd. Umiejętnie zastosowana, nie tworząca bazy, ale będąca jedynie dodatkiem, świetnie urozmaica nawet bardzo nudne wnętrze.

Podziel się opinią

Share

d36mgc6

d36mgc6
d36mgc6