Koronawirus w Polsce. Jakie są rodzaje dezynfekcji mieszkania? Korzyści odkażania pomieszczeń
Coraz więcej osób decyduje się na dezynfekcję mieszkań i powierzchni biurowych ze względu na pandemię koronawirusa. Dzięki temu odkażona zostaje cała przestrzeń, a w związku z tym możliwe skażenie wirusem z Wuhan zostaje zminimalizowane. Dezynfekcja powierzchni bywa często wręcz absolutną koniecznością.
18.03.2020 13:00
Czy dezynfekcja mieszkania uchroni przed koronawirusem?
W celu profilaktycznych działań przeciwko koronawirusowi, zalecane jest przeprowadzenie dezynfekcji mieszkania. Z kolei w przypadku, gdy istnieje ryzyko zagrożenia epidemicznego, odkażanie powietrza i pomieszczeń mieszkalnych jest koniecznością! Wówczas należy skontaktować się z najbliższym ośrodkiem wykonującym usługę dezynfekcji, aby jak najszybciej przeprowadzić potrzebny proces. Wybrana firma musi mieć odpowiednie przeszkolenie i certyfikaty pozwalające na oczyszczanie mieszkania w przypadku kwarantanny lub zagrożenia epidemicznego. Pamiętaj, że profesjonalna dezynfekcja mieszkania usunie wszystkie wirusy i drobnoustroje.
Na czym polega dezynfekcja mieszkania?
W obecnych czasach dezynfekcję można przeprowadzić nie tylko w placówkach medycznych czy różnych przedsiębiorstwach i biurach, ale także w mieszkaniach. Dezynfekcja ma na celu usunięcie wszelkich drobnoustrojów, grzybów, wirusów oraz bakterii chorobotwórczych. Do tego procesu stosuje się odkażające środki chemiczne albo metody fizyczne. Wszystko zależy od konkretnego przypadku.
Jakie są metody dezynfekcji mieszkania?
Profesjonalna dezynfekcja mieszkania może być przeprowadzona na kilka różnych sposobów. Dobór metody jest ustalany indywidualnie, ale istnieją trzy najpopularniejsze sposoby odkażania pomieszczeń:
- ozonowanie – ozon jest najsilniejszym środkiem dezynfekującym, więc skutecznie zwalcza wirusy, bakterie i grzyby. Doskonale sprawdzi się przy oczyszczaniu w przypadku mieszkań, gdzie przebywa zakażony koronawirusem. Ozonowanie już po godzinie od zakończenia procesu, pozwala na cieszenie się świeżym i czystym powietrzem;
- zamgławianie ULV – polega na wytworzeniu mgły wodnej za pomocą specjalnego generatora. Świetnie sprawdza się w zwalczaniu drobnoustrojów, ponieważ za sprawą rozpylenia, preparat dociera do trudno dostępnych miejsc. Po 8 godzinach od zabiegu można cieszyć się pełnym efektem;
- metoda opryskowa – polega na rozpyleniu roztworu bezpośrednio na dezynfekowane powierzchnie. Na możliwość ponownego korzystania z pomieszczeń należy poczekać przynajmniej 12 godzin od zakończenia zabiegu.
Korzyści dezynfekcji mieszkania
Regularna dezynfekcja mieszkania (minimum raz na rok) pozwala na skuteczne odkażanie zarówno powierzchni użytkowych, jak i całej przestrzeni pomieszczeń. Usunięte zostają groźne bakterie, wirusy i alergeny, a także nieprzyjemne zapachy. Często poleca się stosowanie dezynfekcji mieszkania jako formy sterylizacji mikrobiologicznej po chorobach domowników (również w przypadku zakażenia koronawirusem).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl