Trwa ładowanie...
d1j0jb7

Koronawirus w Polsce. Czy ozonowanie mieszkania pozwoli na zwalczenie groźnego wirusa?

W dobie paniki związanej z pandemią koronawirusa, wiele osób szuka rozwiązań na pozbycie się możliwego zagrożenia. Dobrym pomysłem jest ozonowanie mieszkania, które skutecznie oczyści całą otaczającą nas przestrzeń. Dzięki ozonowaniu można odkazić wszystkie pomieszczenia, co może być bardzo cenne w przypadku zakażeń koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Ozonowanie mieszkania pozwoli na odkażenie powietrza i pomieszczeń.
Koronawirus. Ozonowanie mieszkania pozwoli na odkażenie powietrza i pomieszczeń. (Pixabay.com)
d1j0jb7

Ozonowanie mieszkania a koronawirus

Ozon należy do jednego z najsilniejszych utleniaczy. Skuteczność dezynfekcji ozonem przewyższa nawet promieniowanie UV i filtry HEPA. W świetle nowych badań prowadzonych nad koronawirusem wynika, że proces ozonowania skutecznie go zniszczy. Warto wspomnieć, że wirus SARS-CoV-2 jest tzw. wirusem osłonkowym, który wykazuje wrażliwość na ozonowanie. Taka dezynfekcja mieszkania jest szczególnie polecana w przypadkach, gdy w pomieszczeniach przebywała lub przebywa osoba zakażona koronawirusem. Skutecznie przeprowadzony zabieg ozonowania wykazuje wysoką redukcję zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

Na czym polega ozonowanie mieszkania?

Ozonowanie mieszkania polega przede wszystkim na wykorzystaniu reakcji chemicznej ozonu. Polega ona na wchodzeniu w działanie ze związkami organicznymi o szkodliwym wpływie na ludzki organizm, np. pleśnią, grzybami, drobnoustrojami, etc. W efekcie ozonowania w pomieszczeniach giną wszystkie szkodliwe związku, natomiast w powietrzu pozostaje świeży i bardzo delikatny zapach, zbliżony do naturalnego aromatu po burzy. Do ozonowania mieszkania wykorzystuje się specjalne generatory ozonu, które całkowicie niszczą szkodliwe substancje oraz eliminują je z pomieszczeń. W trakcie rozkładu ozonu, zostają uwalniane cząsteczki tlenu, które w połączeniu z groźnymi związkami doprowadzają do ich zneutralizowania.

d1j0jb7

Zobacz także: Koronawirus. Mateusz Gessler apeluje: "Nie mamy prawa wyrzucać jedzenia"

Efekty ozonowania mieszkania

Przeprowadzenie ozonowania mieszkania skutecznie zmniejsza ryzyko zakażenia koronawirusem albo eliminuje jego cząsteczki z powietrza. Regularne korzystanie z tej metody oczyszczania mieszkania, pozwoli na pozbycie się alergenów, a także usunięcie szkodliwych związków.

d1j0jb7

Inne efekty ozonowania:

  • powietrze jest znacznie czystsze i świeże;
  • zniwelowanie powstawania wielu problemów zdrowotnych – głównie infekcji górnych dróg oddechowych;
  • mieszkanie staje się bardziej bezpieczne dla osób starszych i dzieci ze zmniejszoną odpornością.

Ozonowanie profilaktyką przeciwko koronawirusowi

Profilaktyczne ozonowanie mieszkania pozwoli na uniknięcie zakażeń koronawirusem czy wirusem grypy. Drobnoustroje i wirusy potrafią utrzymać się nawet do 7 dni na powierzchni, dlatego ważne jest, aby zapobiegać ich namnażaniu. Ozonowanie zapewni dekontaminację, czyli oczyszczenie wszelkich powierzchni oraz usunięcie substancji szkodliwych dla zdrowia. Dzięki tej metodzie koronawirus nie zagrozi ani tobie, ani najbliższym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1j0jb7

Podziel się opinią

Share

d1j0jb7

d1j0jb7