Trwa ładowanie...
d194791

Komfortowe wyjście na taras. Rodzaje drzwi tarasowych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komfortowe wyjście na taras. Rodzaje drzwi tarasowych
(Roto)
d194791

Dobrze zaprojektowane wyjście na taras zapewnia komfortowe warunki do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wybór okien i drzwi tarasowych jest równie istotny jak decyzja o rodzaju mebli oraz materiału na jego posadzkę. Sprawdź, na co trzeba zwrócić przy wyborze okien tarasowych. Drzwi tarasowe: przesuwne

Aby taras dobrze spełniał swoje funkcje, trzeba go odpowiednio połączyć z domem, uzyskując szerokie wyjście na zewnątrz. Tendencja do stosowania jak największych okien i otwierania się na otoczenie sprawa, że coraz większą popularnością cieszą się tarasowe drzwi przesuwne - na rynku są już nawet skrzydła okienne o szerokości do 322,5 cm i wysokości do 267 cm. Mogą one ważyć nawet 400 kg, ale dzięki odpowiednim okuciom (np. Roto Patio Life) ich obsługa jest lekka i bezproblemowa.

Dodatkowym udogodnieniem, jakie ofiarują przesuwne drzwi tarasowe, jest technologia, która pozwala na zamontowanie napędu elektrycznego ukrytego w podłodze. Umożliwia on automatyczne przesuwanie, ryglowanie i mikrowentylację okna.

d194791

Drzwi przesuwne dają również możliwość ustawienia mebli tuż koło okna nawet przy bardzo szerokich konstrukcjach. Tak szerokie otwarcie pomieszczenia wywołuje wrażenie, że taras wchodzi do środka domu.

Drzwi tarasowe: harmonijkowe

Zastosowanie drzwi harmonijkowych sprawia, że po ich zsunięciu może zniknąć może praktycznie cała ściana. Ze względu na wygodę i bezpieczeństwo warto jednak zwrócić uwagę na wysokość i jakość progu dzielącego wnętrze domu i taras. Najniższe progi na rynku mają wysokość około 2 cm. Jeśli zdecydujesz się na tak niski próg z izolacją termiczną, w przejściu nie będzie wystawać żadna przeszkoda, o którą można by się potknąć.

Zwróć też uwagę na elementy ryglujące. Powinny być zlicowane z ościeżnicą, tak by ani dorosły, ani dziecko przypadkowo nie zahaczyło o nie głową.

d194791

Podziel się opinią

Share

d194791

d194791