ycipk-4kh3dg

Komfortowe wyjście na taras. Rodzaje drzwi tarasowych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komfortowe wyjście na taras. Rodzaje drzwi tarasowych
(Roto)
ycipk-4kh3dg

Dobrze zaprojektowane wyjście na taras zapewnia komfortowe warunki do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wybór okien i drzwi tarasowych jest równie istotny jak decyzja o rodzaju mebli oraz materiału na jego posadzkę. Sprawdź, na co trzeba zwrócić przy wyborze okien tarasowych. Drzwi tarasowe: przesuwne

Aby taras dobrze spełniał swoje funkcje, trzeba go odpowiednio połączyć z domem, uzyskując szerokie wyjście na zewnątrz. Tendencja do stosowania jak największych okien i otwierania się na otoczenie sprawa, że coraz większą popularnością cieszą się tarasowe drzwi przesuwne - na rynku są już nawet skrzydła okienne o szerokości do 322,5 cm i wysokości do 267 cm. Mogą one ważyć nawet 400 kg, ale dzięki odpowiednim okuciom (np. Roto Patio Life) ich obsługa jest lekka i bezproblemowa.

Dodatkowym udogodnieniem, jakie ofiarują przesuwne drzwi tarasowe, jest technologia, która pozwala na zamontowanie napędu elektrycznego ukrytego w podłodze. Umożliwia on automatyczne przesuwanie, ryglowanie i mikrowentylację okna.

ycipk-4kh3dg

Drzwi przesuwne dają również możliwość ustawienia mebli tuż koło okna nawet przy bardzo szerokich konstrukcjach. Tak szerokie otwarcie pomieszczenia wywołuje wrażenie, że taras wchodzi do środka domu.

Drzwi tarasowe: harmonijkowe

Zastosowanie drzwi harmonijkowych sprawia, że po ich zsunięciu może zniknąć może praktycznie cała ściana. Ze względu na wygodę i bezpieczeństwo warto jednak zwrócić uwagę na wysokość i jakość progu dzielącego wnętrze domu i taras. Najniższe progi na rynku mają wysokość około 2 cm. Jeśli zdecydujesz się na tak niski próg z izolacją termiczną, w przejściu nie będzie wystawać żadna przeszkoda, o którą można by się potknąć.

Zwróć też uwagę na elementy ryglujące. Powinny być zlicowane z ościeżnicą, tak by ani dorosły, ani dziecko przypadkowo nie zahaczyło o nie głową.

ycipk-4kh3dg
Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4kh3dg

ycipk-4kh3dg
ycipk-4kh3dg