SalonKolor roku 2018 - Ultra Violet. Wykorzystaj go we wnętrzach

Kolor roku 2018 - Ultra Violet. Wykorzystaj go we wnętrzach

Kolor roku 2018 - Ultra Violet. Wykorzystaj go we wnętrzach
Źródło zdjęć: © TiM GREY

15.04.2018 | aktual.: 17.04.2018 10:48

Ultra Violet został okrzyknięty kolorem roku 2018. Choć wprowadzenie do wnętrza tej energetycznej barwy może być aranżacyjnym wyzwaniem, zobacz, dlaczego warto to zrobić.

Kolor fioletowy od kilku sezonów króluje w świecie internetu. Można to z łatwością dostrzec w produkcjach filmowych, teledyskach, a także na nagraniach z koncertów gwiazd czy zdjęciach z sesji magazynowych. Instytut Pantone, znany na całym świecie autorytet w kwestii trendów kolorystycznych i zestawiania barw, który zawsze stara się iść z duchem czasu, z pewnością odnotował fioletowe szaleństwo i błyskawicznie wyniósł na piedestał odcień Ultra Violet. Jak komentują specjaliści, tonacja ta ma nawiązywać do uduchowienia, a także komunikować oryginalność, wizjonerstwo i sięganie poza horyzont teraźniejszości.
Zobacz meble w fioletowym kolorze

1 / 6

Do jakich wnętrz pasuje Ultra Violet?

Obraz
© Belle Maison

Fiolet z domieszką błękitu doskonale odnajdzie się w przestrzeniach w stylu glamour, nowojorskim oraz prowansalskim. Dwa pierwsze trendy docenią jego szyk i elegancję, kojarzące się z królewskim anturażem, z kolei trzeci zakocha się w jego subtelnej, romantycznej odsłonie. Oprócz tego, odcień Ultra Violet fantastycznie sprawdzi się w przestrzeniach nowoczesnych, których estetyka nawiązuje do futurystycznych aranżacji rodem z filmów science-fiction.

2 / 6

Ultra Violet na ścianie

Obraz
© UTOO- pracownia architektury wnętrz i krajobrazu

Fioletowe ściany spodobają się osobom temperamentnym, odważnym, odrobinę tajemniczym. Jeśli lubisz eleganckie, nieco mroczne aranżacje, możesz zaryzykować i pokryć fioletem każdą ze ścian pomieszczenia. Pamiętaj jednak, że takie rozwiązanie sprawdzi się wyłącznie w okazałych wnętrzach! Osoby preferujące ciekawe, ale nieco subtelniejsze rozwiązania mogą przełamać fiolet bielą, beżem czy brudnym różem. Ciekawie wyglądają także delikatne przejścia tonalne pomiędzy konkretnymi barwami, jak i również geometryczne wariacje, takie jak pasy czy krata.

3 / 6

Fioletowe dodatki

Obraz
© VAKU-DSGN

Jeśli boisz się odważnych fioletowych płaszczyzn, wprowadź fiolet do wnętrza przy pomocy dodatków. Może to być fiołkowy abażur lampki nocnej, abstrakcyjne grafiki w kolorze śliwki, lawendowa narzuta czy poduchy o głębokim odcieniu oberżyny. Słowem - wszystkie chwyty dozwolone! Takie akcenty pozwolą ci urozmaicić aranżację, ale nie przytłoczą jej krzykliwym kolorytem. Poza tym, dzięki nim nie musisz decydować się na całkowitą metamorfozę wnętrza, a jedynie na drobne urozmaicenie dotychczasowej stylizacji.

4 / 6

Fioletowy kontrapunkt

Obraz
© Marta Perska Studio Projektowania Wnętrz

Innym ciekawym zabiegiem jest wprowadzenie do neutralnie urządzonego wnętrza, jednego zdecydowanego akcentu w odcieniu Ultra Violet. W takiej roli fantastycznie wypadają tkaniny obiciowe, np. welur, aksamit czy żakard. Możesz zatem zdecydować się na fioletową sofę w kąciku wypoczynkowym bądź purpurowe krzesła w strefie jadalnianej. Taki zabieg doda przestrzeni dynamizmu, charakteru i będzie głębokim ukłonem w stronę najnowszych trendów aranżacyjnych.

5 / 6

Kwiaty w odcieniu fioletu

Obraz
© SF MEBLE

Miłośnicy kwiatowych kompozycji dzięki Ultra Violet będą mogli puścić wodze fioletowych fantazji! Ile bowiem jest przepięknych kwiatów o płatkach w odcieniu lila? Wiosenne krokusy, hiacynty i irysy, wonne fiołki i bzy, ponadczasowe storczyki czy klimatyczna lawenda - wszystkie one wiodą prym w roku 2018. Ciepłe, wiosenne dni za pasem, zatem już teraz możesz zacząć tworzyć stroiki z fioletem w roli głównej.

6 / 6

Ultrafioletowe światło

Obraz
© Medyńscy Projektowanie

Odcień Ultra Violet może zakraść się do modnych wnętrz w postaci świetlnych impresji. Wszyscy, którzy mogą pochwalić się kolorowymi listwami LED powinni zatem śmiało czarować we wnętrzach ultrafioletowym światłem - wystarczy tylko nowoczesny przełącznik RGB. Pamiętaj jednak, że tego typu rozwiązanie sprawdzi się wyłącznie w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach typu hi-tech. Stylistyka glamour czy retro to zdecydowanie nie ta bajka.

Źródło artykułu:homebook.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)