Trwa ładowanie...

Kilka akcesoriów kuchennych, które odmienią twoje gotowanie

Kuchenne gadżety nie są niezbędne do gotowania. Z powodzeniem poradzisz sobie bez nich. Jednak ich rolą jest uczynić gotowanie jeszcze prostszym i przyjemniejszym. Wybraliśmy kilka akcesoriów, które spełniają to zadanie. Znajdziecie tu małe przyrządy, które pomogą przy siekaniu, pieczeniu, przygotowywaniu mięsa, czy wypieków. Nie są to skomplikowane i bardzo zaawansowane gadżety, ale z całą pewnością są bardzo przydatne. Z ich dobrodziejstwa skorzystają także osoby, które stawiają pierwsze kroki w kuchni.

Gadżety kuchenne mogą ułatwić także krojenieGadżety kuchenne mogą ułatwić także krojenieŹródło: Unsplash, fot: Alyson McPhee
d2gwlk6
d2gwlk6

Rozwiązanie najczęstszych problemów w kuchni

Najlepsze akcesoria to takie, które rozwiązują najczęściej spotykane problemy. Nawet jeśli są to błahe dramaty, jak np. kapiący sos z łyżki, którą mieszasz w garnku, to jeśli zdarzają się często, potrafią utrudnić życie i odebrać radość z przebywania w kuchni. Zgodzicie się? Dlatego właśnie przegląd kuchennych akcesoriów zaczynamy od gadżetów, które tylko pozornie mogą wydawać się niepotrzebne. Na pierwszy ogień stalowe mydełko do neutralizowania zapachów. Przyda się po obieraniu i siekaniu czosnku, kiedy zapach wgryza się w skórę i nawet myjąc kilkakrotnie ręce, nie jesteśmy w stanie się go pozbyć. Stalowego mydełka używamy tak samo, jak tradycyjnego mydła-wcieramy je w dłonie pod bieżącą wodą. Tyle wystarczy, by pozbyć się zapachu czosnku, cebuli, czy ryby. Mydełko jest wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej (podobnie jak mydelniczka, która jest w zestawie) i co ważne, można je myć w zmywarce.

Kolejna propozycja to ochronne rękawiczki antyprzecięciowe. Wybawienie dla naszych palców podczas siekania albo ścierania warzyw na tarce (kto nigdy nie zakończył ścierania ziemniaków na placki ubrudzony własną krwią, niech podniesie rękę!). Rękawiczki ochronią naszą skórę przed uszkodzeniami.

A na koniec rozwiązanie wspomnianego problemu kapiącego sosu – łyżka ze stojakiem i podstawką. Mieszasz w garnku i odstawiasz łyżkę na stojak, sos kapie do miseczki, a nie na blat – genialne w swojej prostocie.

Coś dla mięsożerców

Jeśli lubisz mięso i/lub często je przygotowujesz, mamy dla ciebie trzy gadżety: nakłuwacz, pipetę i szczypce. Ręczny nakłuwacz do mięsa sprawdzi się jako codzienny pomocnik przy przyprawianiu mięsa-dzięki odpowiedniemu nakłuciu przyprawy wnikną w głąb mięsa, ale także ułatwi jego rozbijanie. Nakłuwacz porozcina włókna mięsa, dzięki czemu łatwiej będzie je rozbić. Przy przygotowywaniu pieczeni z kolei pomocna będzie specjalna pipeta, która pozwoli oblewać pieczeń sosem podczas pieczenia. Jest wykonana z odpornego na wysokie temperatury tworzywa i wyposażona w sylikonową gruszkę. Pipeta może posłużyć także do odciągania nadmiaru tłuszczu z patelni. W zestawie znajduje się specjalny czyścik, który pozwoli szybko i wygodnie pozbyć się ze środka tłustych zabrudzeń. A kiedy już pieczeń się upiecze, pomocą posłużą szczypce do krojenia. Można "objąć" nimi pieczeń podczas krojenia. Wykonane są ze stali nierdzewnej i nadają się do mycia w zmywarce.

Coś, co było łatwe, teraz staje się banalne

Czy można dodatkowo ułatwić krojenie jabłek, oddzielanie żółtka od białka czy smażenie naleśników. Można! Dzięki małej krajalnicy jednym ruchem przekroisz jabłko na ósemki i pozbędziesz się gniazda nasiennego. Specjalny dyspenser do ciasta naleśnikowego odmierzy za ciebie potrzebną ilość. Od teraz każdy z twoich naleśników będzie tej samej grubości. A dzięki małemu i ładnemu separatorowi białko samo oddzieli się od żółtka, bez twojego udziału.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2gwlk6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2gwlk6