Trwa ładowanie...
d371p1a

Jesienne prace w ogrodzie. Przyda się praktyczny gadżet

Pogoda nie rozpieszcza, ale październik to najlepszy czas na przygotowanie się do jesieni i zimy w ogrodzie. Najbardziej żmudne i długotrwałe jesienne prace przebiegną szybciej, jeśli zaopatrzysz się w odpowiednie narzędzia. Teraz znajdziesz je w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Jesienne porządki na działce będą o wiele szybsze
Jesienne porządki na działce będą o wiele szybsze (Pexels)
d371p1a

Przygotowywanie krzewów i trawnika na nadchodzącą zimę może zająć całkiem sporo czasu, szczególnie jeśli areał jest duży. Jesienią trawa nie wymaga tak częstego koszenia jak wiosną, jednak w chłodniejsze miesiące pojawia się problem z opadającymi liśćmi.

Ostatnie koszenie

d371p1a

Przy dobrych warunkach, wysokich temperaturach i dużym stopniu wilgoci, trawa może rosnąć nawet do listopada, niemniej jednak lepiej po raz ostatni skosić ją pod koniec października na wysokości mniej więcej 5 cm. Jeśli zapomnisz o przycinaniu trawnika jesienią, zimą zbyt długie źdźbła przygniotą się do ziemi pod ciężarem śniegu, a to może spowodować pojawienie się pleśni śniegowej, po której trudno będzie zregenerować trawnik.

Szybki sposób na suche liście

Gdy doprowadzisz do porządku trawnik, jedyną rzeczą, którą pozostanie ci zrobić, będzie pozbycie się opadających liści. Możesz zebrać je tradycyjnym sposobem grabiąc je i zbierając do worków, jednak istnieją szybsze sposoby na to, by przyspieszyć ten proces. Warto zainwestować w praktyczną dmuchawę, którą szybko zbierzesz wszystkie liście w jednym miejscu, lub zdecydować się na odkurzacz.

Z dmuchawą lub odkurzaczem sprzątanie będzie łatwiejsze pixabay.com
Z dmuchawą lub odkurzaczem sprzątanie będzie łatwiejsze (pixabay.com)

Urządzenie tego typu nie kosztuje wiele, odkurzacz do liści, który sprawdzi się na niewielkich przestrzeniach, to koszt zaledwie 150 złotych. W tej cenie dostaniesz prosty model elektryczny z rurą i pojemnikiem na zanieczyszczenia, który poradzi sobie z usunięciem liści, a także skoszonej trawy czy innych zanieczyszczeń. Droższe modele wyposażono również w rozdrabniarkę, która pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca w worku na odpadki, a dodatkowo przerobi zebrany materiał na kompost.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

d371p1a

Kluczowym parametrem, który liczy się przy zakupie dmuchawy, jest wydajność silnika. Im większa moc, tym szybsza praca, którą mierzy się w metrach sześciennych na minutę. Urządzenie o mocy około 3000 W powinno wystarczyć do sprawnego oczyszczenia średniej wielkości podwórka.

W przypadku odkurzaczy i dmuchaw do liści znajdziesz zarówno modele zasilane akumulatorowo, jak i urządzenia spalinowe. Te pierwsze są zdecydowanie lżejsze, ale wymagają regularnego ładowania. Opcją dla posiadaczy niewielkich podwórek jest wybór urządzenia zasilanego elektrycznie, trzeba jednak pamiętać o zainwestowaniu w dodatkowy przedłużacz.

Dodatkowo przed zakupem warto sprawdzić wagę urządzenia. Zdecydowanie najcięższe są dmuchawy i odkurzacze spalinowe. Z drugiej strony najwygodniejsze w obsłudze będą modele elektryczne, ich waga wynosi około 4 kg, dzięki czemu łatwo nią manewrować i nie sprawia problemów z przenoszeniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d371p1a

Podziel się opinią

Share
d371p1a
d371p1a