Trwa ładowanie...
d1prhmz

Jesienna aranżacja pokoju dziecięcego: leśni przyjaciele

Skakanie po kałużach, zapach liści, wycieczki do lasu to magia pierwszych tygodni jesieni. Maluchy maszerują do szkół i przedszkoli, a dla rodziców to dobry czas na zmianę aranżacji pokoju dziecięcego. Nawet drobne zmiany w postaci wprowadzenia jesiennej rolety czy poduszki, wprowadzą do wnętrza wesołą energię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jesienna aranżacja pokoju dziecięcego: leśni przyjaciele
(Franc Gardiner)
d1prhmz

Atmosfera jesieni ma w sobie odrobinę nostalgii. Bazowe kolory, w których widzimy jesienne wnętrze, to kolory ziemi, głównym motywem zaś są melancholijnie opadające liście. Aranżując pokój dla dziecka, trzeba przede wszystkim mieć na względzie żywiołowość i temperament malucha. Jesienne akcenty w pokoju dziecięcym powinny zachować radosny charakter.

Leśne motywy w pokoju dziecka

Jesień to bardzo wdzięczny temat, jeśli chodzi o pomysły aranżacyjne. To zagadnienie podesłane wprost przez naturę, która w pokoju dziecięcym jest silnym trendem. Można ją wprowadzać na tyle sposobów, na ile tylko pozwoli nam wyobraźnia. Wesołe oblicze lisa czy sowy (spoglądających np. z nowych wzorów nadruków Lotari) rozweseli każdego malucha i przekona go, że jesień ma swoją pogodną stronę. Duże nadruki na roletach czy ścianach razem z przyniesioną z parku gałęzią, garścią kasztanów i pluszowymi ulubieńcami maluchów stworzą wesoły i przyjazny pokój dziecka.

d1prhmz

Jesiene dekoracje - siła szczegółu

Chcąc nadać nowy charakter pokojowi dziecięcemu, nie musisz porywać się na wielkie zmiany. Wystarczy nowa roleta, tapeta, poduszka czy lampka wesołym motywem zwierzęcym. Wymowne spojrzenie pana lisa, rzucane z rolety okiennej, może być dominującym akcentem w pokoju dziecka. Taki wzór nie przytłoczy przestrzeni zbędnymi przedmiotami, lecz wprowadzi do niej klimat radości i zabawy.

Jeżeli masz ochotę na bardziej zdecydowaną zmianę wystroju, nie musisz wymieniać wszystkich mebli. Świetnym rozwiązaniem są naklejki, którymi można oklejać powierzchnię mebla bez ryzyka, że coś zepsujesz. W przypadku krzywego przyklejenia naklejkę można łatwo poprawić, a gdy znudzi się maluchowi, po prostu odkleić, nie martwiąc się, że pozostawi ślady.

Pokój dziecięcy - dobra baza

d1prhmz

Aranżując pokój dziecka, warto pamiętać o tym, że z prędkością światła wypełni się on mnóstwem kolorowych zabawek. Dlatego baza w postaci prostych mebli i ponadczasowej bieli będzie zawsze dobrym wyborem. Kolorowe nadruki na dodatkach przedstawiające ulubione jesienne motywy to świetny sposób na stworzenie wnętrza na czasie, nieprzeładowanego rzeczami, radosnego. Dzieci z pewnością to docenią.

Źródło: Net PR

Podziel się opinią

Share

d1prhmz

d1prhmz
d1prhmz