Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
wentylatory
02-07-2018 13:24

Jaki wentylator kupić na upalne dni?

Temperatura za oknem potrafi przez wiele dni utrzymywać się na poziomie 30 stopni Celsjusza i więcej. Ciężko jest wówczas wytrzymać nie tylko na zewnątrz, ale i w nagrzanym pomieszczeniu. Uchylenie okna nie przynosi ulgi. W tej sytuacji wszyscy szukamy wybawienia i ochłody. Świetnym rozwiązaniem – prostym i tanim – jest wentylator, który pozwala na szybkie schłodzenie się. Przed jego zakupem warto jest wziąć pod uwagę różne parametry, by wybrać model, który spełni wszystkie oczekiwania.

Jaki wentylator kupić na upalne dni?Źródło: Materiały prasowe
d2gequ4
d2gequ4

Wentylator – najpopularniejsze rodzaje

Wentylator do domu, podobnie jak wentylator do biura, to doskonały sposób na radzenie sobie z wysoką temperaturą. Do wyboru jest kilka różnych opcji, dostosowanych do różnych preferencji i przede wszystkim wielkości pomieszczenia.

Najbardziej znany jest wentylator tradycyjny biurkowy, który można postawić właściwie w dowolnym miejscu. Wyposażony jest w metalowe bądź plastikowe skrzydła wprawiające powietrze w ruch. Zwykle ich średnica wynosi do 40 cm, choć są też znacznie mniejsze – o średnicy 10-20 cm. Nadają się przede wszystkim do punktowego chłodzenia w niewielkim pomieszczeniu, nie można regulować ich wysokości. Sprawdzą się też w sytuacji, gdy chcemy szybko schłodzić się, nie przeszkadzając innym.

Jednym z najpopularniejszych modeli jest wentylator VOLTENO VO00024 z 3 poziomami mocy, regulacją prędkości, 30-centymetrowymi śmigłami i mocą 35 W oraz funkcją oscylacji. Pasuje do większości pomieszczeń, posiada długi – 130 cm – przewód, co jest bardzo wygodne.

d2gequ4

W przypadku większych pomieszczeń warto sięgnąć po wentylator tradycyjny stojący. Jest on już dużo większy – posiada regulowany stojak, który może osiągać nawet do 150 cm wysokości. Dodatkowo śmigła są znacznie większe – powyżej 40 cm. Wyposażone zostały w opcję zmiany kąta nachylenia oraz automatyczną zmianę kierunku nawiewu, dzięki czemu można je idealnie dopasować.

W tej kategorii często wybierany jest wentylator VOLTENO VO0954 z wygodnym stojakiem w formie statywu, który można regulować do 138 cm wysokości. Model ten został wykonany z metalu w kolorze drewna, a jego moc wynosi 50 W. Ponadto posiada 3 poziomy mocy.

Oprócz modeli tradycyjnych, występują też wiatraki kolumnowe. Charakteryzują się brakiem śmigieł, które zastąpiono wieloma skrzydełkami umiejscowionymi jedno nad drugim i przytwierdzonymi do obracającego się walca. Tego typu cyrkulatory są stosunkowo wąskie i nie zajmują wiele miejsca, a jednocześnie skutecznie schładzają pomieszczenie. Można je podzielić na wiatraki kolumnowe biurkowe (do 40 cm wysokości) i wiatraki kolumnowe stojące (do 1 m wysokości).

Co trzeba sprawdzić przed zakupem wiatraka?

Po wybraniu najlepszego dla siebie rodzaju cyrkulatora dobrze jest przyjrzeć się specyfikacji i parametrom. Duża znaczenie ma ilość stopni nawiewu. Standardowe modele posiadają 3 tryby pracy, jednak im jest ich więcej, tym tak naprawdę lepiej. Zdecydowanie nie powinno się wybierać wentylatora do domu czy biura bez regulacji siły nawiewu – wówczas nie ma możliwości indywidualnego dopasowania pracy urządzenia.

d2gequ4

Kluczowa jest również moc wentylatora – im jest ona większa, tym szybciej mogą poruszać się śmigła, co w efekcie wpływa na skuteczniejsze chłodzenie. Moc przeciętnego cyrkulatora wynosi 20-100 W. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wyższa wartość oznacza głośniejszą pracę i większy pobór energii elektrycznej. Wydajność można też określać podając maksymalny przepływ powietrza – może on wynosić od 20 do 500 m3/h.

Polecane jest także sprawdzenie, w jaki sposób można obsługiwać dane urządzenie – mechanicznie, elektronicznie czy za pomocą pilota – oraz jakie oferuje funkcje, między innymi różne poziomy prędkości, tryb obrotowy, tryb pracy cichej, a nawet i programowanie czasu działania.

Nie można jeszcze zapomnieć o bardzo ważnej kwestii, a mianowicie o designie. O ile nie ma to większego znaczenia w przypadku wiatraka do biura, a tyle już wiatrak do domu powinien prezentować się jak najlepiej, szczególnie gdy ma stanąć w salonie.

Świetnymi propozycjami, które z pewnością będą prezentowały się bardzo elegancko i stylowo są: wentylator STADLER FORM Otto, wentylator STADLER FORM Q Fioletowy i wentylator HB DF3003BR. Niewątpliwie są one bardzo nowoczesne i stanowią ozdobę wnętrza. Mają 3 poziomy mocy, z czego ich wydajność wynosi kolejno 45, 40 i 45 W. Ponadto drugi model posiada jeszcze funkcję cichej pracy (i różne wersje kolorystyczne), a trzeci – oscylacji.

d2gequ4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gequ4