Trwa ładowanie...
Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung

Jaki telewizor Samsung QLED wybierzesz dla siebie?

Współczesne telewizory stały się multimedialnym domowym centrum rozrywki. Wyróżniają się nie tylko obrazem i dźwiękiem doskonałej jakości, lecz także licznymi innowacyjnymi funkcjami. A co ważne, mogą też odgrywać rolę zjawiskowej dekoracji wnętrza. Wszystko to znajdziemy w najnowszych telewizorach firmy Samsung. Na jakie ich możliwości warto zwrócić uwagę?

Share
Jaki telewizor Samsung QLED wybierzesz dla siebie?Źródło: Materiały prasowe
d1qp2pe

Tegoroczna linia telewizorów QLED to najbardziej zróżnicowana i najbogatsza dotychczas gama telewizorów Samsung. Do wyboru mamy dwa modele QLED 8K i aż pięć serii QLED 4K. W 2020 roku oferują one szereg nowych funkcji i technologii, dzięki którym wrażenia z oglądania są kompletne, a świetna jakość obrazu jest doskonale zgrana z dźwiękiem.

W rozdzielczości 8K

Samsung QLED 8K w 2020 roku to już trzecia generacja telewizorów o najwyższej rozdzielczości. W tym roku dostępne są dwa modele: flagowy QLED Q950T w trzech rozmiarach (65, 75 i 85 cali) oraz QLED Q800T z ekranem o przekątnej 65, 75 i 82 cale.

Telewizor QLED Q950T wyróżnia się zarówno pod kątem technologicznym, jak i estetycznym. Niesamowite wrażenia z oglądania zapewnia Bezgraniczny Ekran, który zajmuje aż 99 proc. powierzchni telewizora. Niewidoczne krawędzie i smukła obudowa dodatkowo potęgują efekt wizualny, a ekran prezentuje się niezwykle lekko i smukle – jakby był zawieszony w powietrzu. Warto także dodać, że w tej mierzącej zaledwie 15 mm grubości konstrukcji wkomponowanych zostało sześć głośników – a te boczne, dzięki efektownej perforacji, stanowią designerską kropkę nad "i". Z kolei QLED Q800T został stworzony i zaprojektowany z myślą o widzach, dla których jakość obrazu liczy się najbardziej. Można liczyć na ostry, pełen nasyconych kolorów obraz i to nawet z niewielkiej odległości.

d1qp2pe

Oba tegoroczne modele telewizorów QLED 8K oferują rozdzielczość 8K (7680×4320), Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie i wykorzystują Sztuczną Inteligencję oraz potężny procesor Quantum 8K, który w czasie rzeczywistym analizuje obraz i dźwięk, tak aby każda scena była tak samo wyrazista, rzeczywista i pełna szczegółów. W połączeniu z Inteligentnym Skalowaniem widzowie mogą być pewni, że ulubiony film oglądają w możliwie najlepszej jakości i rozdzielczości bliskiej 8K.

Precyzja w 4K

Linia QLED 4K na rok 2020 jest bogata i różnorodna. Do wyboru jest aż pięć serii: Q95T, Q90T, Q80T, Q70T oraz Q60T, które oferują zakres wielkości od 43 do 85 cali. A na jakie funkcje i możliwości możemy liczyć? Oprócz rozdzielczości 4K jest to 100% Natężenie Kolorów czy HDR, wysoka jasność, doskonały, szybki i intuicyjny Smart. Podobnie jak w modelach 8K także tu widzowie skorzystają z zalet Inteligentnego Skalowania do 4K. Wydajny Procesor Quantum 4K analizuje źródło treści i pomaga wydobyć z filmu to co najlepsze – z lepszym odwzorowaniem szczegółów czy krawędzi. Wrażenia z oglądania potęguje Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie, czyli technologia, która precyzyjnie kontroluje ilość światła w poszczególnych częściach obrazu, zapewniając m.in. lepszy kontrast. Z kolei Ultra Szeroki Kąt Widzenia i Filtr Antyrefleksyjny sprawią, że każde miejsce na kanapie będzie tak samo dobre.

Dźwięk na najwyższym poziomie

W tym roku Samsung równie mocno jak na jakość obrazu postawił na doskonałe wrażenia akustyczne. Funkcja Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS) zapewnia lepsze walory przestrzenne. Przykład? System odpowiednio rozmieszczonych głośników śledzi ruch motorówki na ekranie nie tylko wzrokiem – po prostu można usłyszeć to, jak się przemieszcza. Dźwięk wydobywa się bowiem z odpowiedniego głośnika w zależności od tego, co się dzieje na ekranie. Z kolei Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA) automatycznie zwiększa głośność, gdy pojawiają się nieoczekiwane dźwięki podczas seansu, takie jak np. prace remontowe za ścianą z użyciem wiertarki. Dzięki temu nie stracimy żadnego słowa, a kiedy hałas przycichnie, poziom dźwięku wróci do tego pierwotnego. Co ważne, rozwiązanie to nie podnosi głośności dla całej ścieżki dźwiękowej, lecz skupia się jedynie na słowach wypowiadanych przez filmowych bohaterów. Zwiększa to komfort oglądania, a jednocześnie nie przeciąża słuchu. Równie ciekawie prezentuje się Funkcja Adaptacji Dźwięku+, dzięki której telewizor dopasuje ustawienia do wyświetlanych treści. W praktyce oznacza to, że gdy wymaga tego scena, dialogi będą bardziej wyraziste, a podczas oglądania meczu dźwięk tła, czyli doping kibiców, doda transmisji realizmu i pomoże poczuć sportowe emocje.

Warto także zwrócić uwagę na unikatową technologię Q-Symphony. Po podłączeniu soundbara Samsung górne i boczne głośniki telewizora wykorzystywane są jako dodatkowy kanał audio. Dzięki temu telewizor i soundbar tworzą wyjątkowo zgrany duet.

d1qp2pe

Jeszcze bardziej "smart"

Oferta aplikacji dostępnych na Samsung Smart TV stale rośnie, a obok tych filmowych, takich jak Netflix, HBO GO, Rakuten czy Cineman, coraz więcej jest aplikacji muzycznych z właśnie dodaną Apple Music na czele. Ponadto w tegorocznych telewizorach QLED, oprócz dobrze znanych rozwiązań, jak choćby Jeden Pilot, znajdziemy wiele nowych funkcji. Jedną z nich jest automatyczna Funkcja Adaptacji Obrazu. Dzięki niej pora dnia i oświetlenie nie mają znaczenia – telewizor cały czas reaguje na panujące dookoła warunki oraz automatycznie reguluje jasność.

W ramach Połączenia z Telefonem widzowie mogą przenieść swoje mobilne doświadczenia na duży ekran telewizora. Funkcja Dotknij i wyświetl pozwala natomiast wykonać lustrzaną kopię smartfona – wystarczy dotknąć urządzeniem mobilnym obudowy telewizora. Z kolei dzięki MultiView można podzielić ekran telewizora na dwie części i podczas oglądania filmu jednocześnie korzystać ze smartfona. Do wyboru jest wiele różnych opcji układu tych dwóch okien. Ciekawą opcją jest też funkcja Wizualizacji muzyki, która proponuje efekty wizualne dobrane do nastroju i rodzaju muzyki odtwarzanej ze smartfona połączonego z telewizorem przez Bluetooth.

Coś dla graczy – gotowe na nowe konsole

Samsung nie zapomniał również o graczach. Oprócz znanych i lubianych rozwiązań, takich jak Automatyczny Tryb Gra, niski Input lag czy system poprawy płynności i ostrości obrazu Game Motion Plus, pojawiło się kilka nowości. Funkcja Real Game Enhancer+ w połączeniu z Dynamicznym Korektorem Czerni dba o więcej detali w ciemnych scenach. Całkowicie nową opcją jest Game Multi-View, dzięki której korzystając z podpowiedzi, jeszcze szybciej można będzie pokonać przeszkody w rozgrywce. W praktyce na ekranie telewizora pojawi się dodatkowe okno, gdzie obejrzymy np. film instruktażowy z YouTube. To świetne rozwiązanie dla graczy, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. Nowe telewizory QLED są także gotowe na współpracę z nowymi konsolami. Jedną z ważniejszych nowości jest wprowadzenie złącza kompatybilnego z standardem HDMI 2.1 dzięki czemu gra zyska miedzy innymi większą płynność. Zapewni to grę w rozdzielczości 8K z częstotliwością odświeżania 60Hz oraz gry w rozdzielczości 4K Ultra HD zyskają obsługę 120 klatek na sekundę.

Trening przed ekranem

Nowe funkcje telewizorów Samsung z powodzeniem znajdą zastosowanie w różnych sytuacjach, w podczas domowych treningów. Tu przydaje się wspomniane już Multi View. Ekran telewizora podzielimy na dwie części – na jednej z nich możemy np. odpalić trening z YouTube, a na drugiej ekran swojego urządzenia mobilnego. Jeśli włączymy kamerę w smartfonie i odpowiednio go ustawimy, zyskamy podgląd na nasze ruchy bez odrywania wzroku od telewizora – ramię w ramię z instruktorem. Dla większego komfortu można dowolnie dopasować rozmiar obu okien, skorzystać z opcji obraz w obrazie (PIP) czy zmienić orientację. Pomocnym narzędziem jest też opisana wyżej funkcja Dotknij i wyświetl. To świetne rozwiązanie także dla osób, które dołączają do treningów live, np. prowadzonych przez popularnych trenerów za pośrednictwem kanałów społecznościowych.

d1qp2pe

Telewizor jako ozdoba wnętrza

Tryb Ambient zmienił rolę telewizora we wnętrzu i jednocześnie stał się stylową wizytówką serii QLED. W tym roku, w ramach Trybu Ambient+, pojawiły się nie tylko nowe motywy, lecz także m.in. dodatkowa kategoria animacji o nazwie Relaks. Dzięki temu telewizor taki jak Q950T, wyświetlając na ekranie wybrany motyw, może być spójnie dopasowany do otoczenia. Dodatkowo pomaga w tym chociażby nowa funkcja Bezgraniczny Ekran. Co ważne, znika również problem nieestetycznej plątaniny przewodów – zapewnia to Połączenie Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem.

d1qp2pe

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qp2pe
d1qp2pe