Trwa ładowanie...
d32d8if

Jaki odkurzacz wybrać. Standardowy, pionowy, a może automatyczny?

Wybierając odkurzacz, nie musisz już ograniczać się do jednego konkretnego modelu. Poza tradycyjnymi urządzeniami z elastyczną rurą możesz również postawić na wygodny odkurzacz pionowy. Jeśli natomiast chcesz oszczędzić czas, warto zastanowić się nad odkurzaczem automatycznym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Doprowadzisz do lśnienia dywany i wykładziny
Doprowadzisz do lśnienia dywany i wykładziny (Shutterstock.com)
d32d8if

Nowoczesne odkurzacze z łatwością rozprawiają się z zanieczyszczeniami takimi jak pyłki, roztocza czy sierść. Liczy się jednak również wygoda użytkowania i dodatkowe funkcje, które sprawią, że sprzątanie jest o wiele przyjemniejsze i przede wszystkim szybsze.Mnóstwo modeli w obniżonych cenach znajdziesz na wyprzedażach w sieci, takich jak Zimowa Wyprzedarz Allegro.

Wszechstronność i różnorodność

d32d8if

Przewagą odkurzaczy tradycyjnych nad innymi modelami jest przede wszystkim różnorodność jeśli chodzi o rodzaje i liczbę dostępnych końcówek wymiennych Każda z nich jest odpowiednia do czyszczenia innego rodzaju powierzchni i sprawdzi się w innych warunkach. Dzięki gumowej rurze dotrzesz do trudnodostępnych miejsc bez zbędnego gimnastykowania się.

Odkurzacze tradycyjne zajmują nieco więcej miejsca niż inne modele, ale rekompensują to szerokimi zastosowaniami. Poza modelami workowymi możemy znaleźć również odkurzacze z filtrem wodnym, które przy zasysaniu zanieczyszczeń przefiltrowują je przez pojemnik wypełniony wodą, oraz odkurzacze piorące, które pozwolą na dogłębne czyszczenie i odświeżanie dywanów czy materiałowej tapicerki.

Duża oszczędność miejsca

Odkurzacze pionowe różnią się pod wieloma względami od zwykłych modeli. Przede wszystkim większość z nich to modele bezworkowe, które zamiast tego mają na wyposażeniu zbiornik zamontowany przy rączce. Gdy się zapełni, wystarczy go wyjąć i opróżnić. W związku z tym odkurzacze pionowe dostępne na rynku radzą sobie zarówno ze zbieraniem kurzu, jak i wody. Są wyjątkowo łatwe w przechowywaniu, gdyż silnik i pojemnik są zintegrowane, dzięki czemu zajmują o wiele mniej miejsca.

Odkurzacze pionowe są również bardzo wygodne. Nie musisz ciągnąć za sobą dużej i nieporęcznej obudowy ze zbiornikiem kurzu, dzięki modelach z wbudowanym akumulatorem możesz również zrezygnować z uciążliwego kabla. Część modeli przewiduje również taki wariant pracy. Odkurzacze pionowe mają nieco mniejszą moc niż klasyczne modele, ale z drugiej strony równoważą to cichszym działaniem.

Dobry odkurzacz poradzi sobie z tapicerką Shutterstock.com
Dobry odkurzacz poradzi sobie z tapicerką

A może automatyczna alternatywa

Nie masz czasu na codzienne sprzątanie, a irytuje cię gromadzący się wszędzie kurz? Dobrym rozwiązaniem będzie wybór sprzętu, który sprawę sprzątania załatwi za ciebie. Odkurzacze automatyczne kosztują teraz o wiele mniej niż kilka lat temu, ich możliwości są też o wiele większe niż w chwili, gdy po raz pierwszy pojawiły się na rynku.

Robot sprzątający kupisz nawet za mniej niż 700 zł. Sprzęt wyposażony w obrotowe szczotki i pojemnik na kurz dokładnie zbiera zanieczyszczenia, a możliwość programowania startu sprawi, że urządzenie włączy się samoczynnie gdy będziesz w pracy, a po powrocie do domu wszystko będzie już posprzątane. Nie musisz obawiać się, że sprzęt szybko się rozładuje, po osiągnięciu krytycznie niskiego poziomu, robot sprzątający sam podjedzie do stacji dokującej w celu uzupełnienia rezerw.

Stosunkowo cienka konstrukcja pozwala na czyszczenie przestrzeni pod meblami, a inteligentny system wytyczania ścieżki pozwoli urządzeniu dokładnie wyczyścić każdą powierzchnię bez ryzyka, że odkurzacz będzie obijać się o ściany lub spadnie ze schodów.

Artykuł powstał we współpracy z Allegro

d32d8if

Podziel się opinią

Share

d32d8if

d32d8if