Trwa ładowanie...
dtiyeo9

Jaki materac wybrać? Popularne i niedrogie materiały

Dobry materac to taki, który przede wszystkim jest bardzo wygodny, ale i również wytrzymały. Warto postawić na dobry kompromis, który w dodatku nie kosztuje zbyt wiele. Zafunduj sobie wypoczynek jak na delikatnej chmurce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wygodny materac to podstawa dobrego snu
Wygodny materac to podstawa dobrego snu (Shutterstock.com)
dtiyeo9

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Wybór materaca nie jest prostą sprawą. Mnogość rozmaitych modeli, rodzajów, typów budowy czy technologii jakich użyto do ich produkcji sprawia, że łatwo się pogubić. Na szczęście istnieje kilka wyznaczników, którymi warto kierować się podczas zakupu.

Poznaj typy materacy

Obecnie najczęściej kupowanymi materacami są modele sprężynowe, choć zdecydowanie różnią się budową od pierwszych materacy dostępnych na rynku. Obecnie warto postawić na modele kieszeniowe, w których każda sprężyna jest umieszczona w specjalnej kieszonce i wszystkie działają niezależnie od siebie. Dodatkowa warstwa pianki i materiału oddzielająca sprężyny od ciała sprawia, że materac jest o wiele wygodniejszy.

Dużą popularnością cieszy się pianka termoelastyczna, która pod wpływem temperatury dopasowuje się do kształtu ciała dając odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Dlatego jest ona szczególnie polecana osobom zmagającym się z bólami pleców. Dobrym rozwiązaniem jest również pianka wysokoelastyczna, która dobrze dopasowuje się do ciała, a dodatkowo jest bardziej wytrzymała niż proste modele poliuretanowe.

Materace lateksowe to natomiast gwarancja nieskazitelnej czystości. Polecane są przede wszystkim alergikom, gdyż materiał uniemożliwia rozwój grzybów i bakterii. Dodatkowo lateks stawia większy opór pod wpływem ciężaru, dlatego siadając czy kładąc się na materacu nie będziesz się w nim zbyt mocno zagłębiać.

Odpowiednia grubość i dobre wypełnienie to podstawa Shutterstock.com
Podziel się

Jaka twardość materaca?

Kusząca miękkość materaca nie zawsze będzie jego zaletą. Zbyt miękki typ powoduje, że kręgosłup nie będzie należycie odciążony, a mięśnie pozostaną w stałym napięciu. To z biegiem czasu może przyczynić się do bólu kręgosłupa. Z kolei zbyt twardy materac może zaburzyć krążenie i zmuszać do ciągłej zmiany pozycji.

Standardowo oscyluje się między dwoma typami twardości. Osoby o wadze około 90 kg mogą wybrać bardziej miękki materac typu H2, podczas gdy osoby nieco bardziej postawne najlepiej docenią twardsze modele H3. Problem pojawia się przy zakupie materaca dla dwóch osób o różnej wadze. Wtedy, w zależności od szerokości łoża można zdecydować się na dwa osobne materace lub jeden podzielony na dwa obszary o różnej miękkości.

Kup materac na lata

Każdy z powyższych typów jest w stanie posłużyć przez określoną ilość czasu. Jeśli szukasz wytrzymałego modelu na lata, najlepiej będzie zdecydować się na materace lateksowe bądź popularne modele piankowe. Wykonane z dobrej jakości materiałów z powodzeniem posłużą dłużej niż siedem lat.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

dtiyeo9

Podziel się opinią

Share

dtiyeo9

dtiyeo9