Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
lodówki
08-07-2019 13:18

Jaką lodówkę wybrać? Możliwości inteligentnych lodówek

Nowoczesne lodówki potrafią zaskakiwać. Liczne modele wyposażone są w Wi-Fi, dzięki czemu możesz zarządzać piekarnikiem za pomocą smartfona. Dodatkowo możesz sprawdzić ich zawartość zdalnie, podczas zakupów, a także korzystać z nich jak z domowego centrum rozrywki. Czy aby na pewno mowa o lodówkach? Sprawdź ich możliwości!

Jaką lodówkę wybrać? Możliwości inteligentnych lodówekŹródło: pexels
d40er7v
d40er7v

Lodówka, która informuje o aktualnej pogodzie lub zakończeniu cyklu prania, a także pozwala na przeglądanie zdjęć i odtwarzanie muzyki na swoim ekranie, nie jest wizją odległej przyszłości. Nowoczesne urządzenia – jak m.in. lodówki Samsung Family Hub, Electrolux czy LG potrafią znacznie więcej niż jedynie chłodzić żywność. Podpowiadamy, co potrafią innowacyjne urządzenia i jaką lodówkę wybrać.

Domowe centrum rozrywki

Intuicyjna obsługa lodówki Samsung czy LG sprawia, że obowiązki domowe przebiegają szybciej i sprawniej. Z lodówką można połączyć kilka smartfonów i tabletów, co pozwala na wymianę informacji między wszystkimi domownikami. Ekran dotykowy pełni rolę multimedialnego centrum rozrywki, ale też platformy komunikacyjnej, gdyż zastępuje notatnik, kalendarz, listę zakupów itd. Możesz też zaprojektować swoje awatary, aby wiadomości były od razu czytelne.

Kuchnia – serce Smart Home

Dostępne są też lodówki – Samsung, Electrolux czy LG – które ułatwią zarządzenie domem. Na przykład na ekranie Samsung Family Hub możesz oglądać filmy, seriale czy inne pliki wideo, słuchać muzyki, oglądać i przesyłać zdjęcia itd. Kuchnia stanie się głównym miejscem spotkań, integrując członków rodziny czy grupę znajomych. Wybrane modele lodówek mogą łączyć się z siecią Wi-Fi oraz Bluetooth. Dzięki zainstalowanej w lodówce aplikacji SmartThings możesz zdalnie sterować też innymi urządzeniami Smart Home, m.in. odkurzaczem czy pralką wyposażonymi w modem Wi-Fi.

Lodówka diagnozuje się sama

Z kolei modele LG wykorzystują technologię Smart ThinQ™ oraz Smart Diagnosis™, aby umożliwić szybkie zdiagnozowanie kłopotów z lodówką. Aplikacja pomaga w rozwiązywaniu problemów, kontroluje stan urządzenia i przesyła ogólne porady i wskazówki.
Możliwość szybkiej diagnozy stanu technicznego lodówki to duża zaleta urządzeń. Nie trzeba kontaktować się z infolinią i tłumaczyć, co się stało. Często interwencja serwisu będzie się zbędna.

Jaką lodówkę wybrać? Przykładowe modele

Samsung – lodówki Family Hub

Nowe modele lodówek marki Samsung stanowią połączenie inteligentnych rozwiązań, które ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków domowych – nie tylko gotowanie. Zapewniają najlepsze warunki do przechowywania różnego rodzaju żywności, ale także mogą zmienić kuchnię w centrum rozrywki oraz dowodzenia pozostałymi sprzętami domowymi. Jak to możliwe? Lodówki Samsung Family Hub są wyposażone w wygodny i intuicyjny 21,5-calowy ekran dotykowy oraz system operacyjny Tizen. Możesz korzystać z ulubionych aplikacji jak m.in. Spotify, VOD, Player, Legimi, Pinterest, Pyszne.pl, Nespresso, Uber itd.

d40er7v

Co więcej, masz też możliwość podglądu wnętrza lodówki Samsung zdalnie, np. będąc na spacerze czy w sklepie. Dzięki View Inside i wbudowanym aparatom na wyświetlaczu smartfona lub ekranie chłodziarki możesz sprawdzić, czego brakuje. Z kolei aplikacja All Recipes to kopalnia inspiracji i pomysłów na różne dania potrawy, a Club des Chefs to zbiór przepisów mistrzów kuchni nagradzanych gwiazdkami Michelin.

Whirlpool – 6. Zmysł

LG, Whirlpool, Samsung – lodówki cenionych producentów wykorzystują nowoczesne technologie, ale też zapewniają najlepsze warunki do przechowywania żywności. Na przykład modele Whirlpool Total No Frost linia W7 wyposażone są w specjalną szufladę Fresh Box+ na owoce i warzywa. Przechowywane w niej produkty będą świeże do 15 dni. Poza tym lodówki zapewniają Total No Frost, dobrą klasę energetyczną oraz inteligentną kontrolę z 6. Zmysłem.

Wyposażone są w czujniki technologii 6. Zmysł, które na bieżąco monitorują warunki w lodówce i wykrywają wahania temperatury. Korygują te zmiany, aby żywność była przez cały czas przechowywana w jak najbardziej optymalnych warunkach. Inteligentne urządzenia, w tym m.in. lodówki, w najbliższej przyszłości zastąpią tradycyjne modele, zapewniając nowe możliwości wykorzystywania domowego sprzętu. Lodówka będzie pełniła rolę centrum zarządzania i rozrywki.

d40er7v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40er7v