Trwa ładowanie...

Jak znaleźć dobrego wykonawcę? Porady, które pomogą ci przy remoncie i budowie domu

Gdy remontujesz lub budujesz dom, szukasz zaufanych i sprawdzonych fachowców, którzy cię nie zawiodą i nie naciągną. Jakimi cechami powinien odznaczać się dobry fachowiec? Na co zwrócić uwagę, gdy szukasz pracownika, któremu powierzysz tak ważne zadanie?

Jak znaleźć dobrego wykonawcę? Porady, które pomogą ci przy remoncie i budowie domuŹródło: Shutterstock.com
d11puh7
d11puh7

Zobacz, kogo polecają

Najlepszą rekomendacją przy szukaniu fachowca są opinie znajomych czy przyjaciół, którzy korzystali z usług danego profesjonalisty. Dobra opinia jest niezwykle ważna i pomaga profesjonaliście w zdobywaniu nowych zleceń – jest on tego świadomy, dlatego dba o jak najlepszy kontakt z klientem i jakość oferowanych usług.
Często jednak nie mamy w kręgu znajomych osób, które budują dom – wtedy warto zarejestrować się na dyskusyjnych forach budowlanych czy dołączyć do grup budowlanych istniejących na portalach społecznościowych. Tam na pewno znajdziesz kontakty do wielu specjalistów, którzy polecani są przez zweryfikowanych użytkowników. Możesz skorzystać także z pomocy dedykowanych serwisów z ogłoszeniami o usługach budowlanych. Jeśli korzystasz z wyszukiwarki - uważaj. Ten, który wyskakuje na samej górze nie musi być najlepszy. Nawet jeśli ma dużo gwiazdek. Po prostu zapłacił za to. Jak też za pozytywne komentarze.

Nie zawsze wysoka cena to wysoka jakość usług, ale nie wybieraj też najniższej

Przyjęło się, że jeżeli coś dużo kosztuje, to cechuje się także najwyższą jakością. Czasem wydaje nam się, że wybierając najdroższego specjalistę, uchronisz się przed ryzykiem fuszerki. Otóż wysoka cena usługi nie jest gwarancją najlepszego jej wykonania. Zorientuj się, jakie w ogóle są przedziały cenowe usług budowlanych w twojej okolicy i wybierz najbardziej optymalną ofertę. Uwzględnij nie tylko cenę, ale też inne czynniki, takie jak: jakość wykonanych robót, opinie innych osób (spróbuj zapytać wprost) czy relację, jaką uda wam się nawiązać, chociażby po pierwszym spotkaniu. Zwróć uwagę na certyfikaty i dyplomy – to ważne dokumenty potwierdzające profesjonalizm i ciągłe dokształcanie się wykonawcy.

Zapytaj o udział w szkoleniach i sprawdź certyfikaty ich zakończenia

Profesjonalista wciąż się rozwija i dba o najwyższy standard wykonania swoich usług, dlatego uczestnictwo w szkoleniach dodatkowych jest niezwykle ważne. Sprawdź, czy twój fachowiec bierze udział w takich szkoleniach lub w specjalistycznych, certyfikowanych warsztatach potwierdzających jego umiejętności - takie warsztaty organizowane są najczęściej przez producentów materiałów budowlanych. Dla przykładu, Rockwool Polska, producent wełny skalnej, dwa razy w roku organizuje cykl darmowych szkoleń w kilkunastu miastach Polskich dla wykonawców, którzy chcą doskonalić umiejętności związane z montowaniem termoizolacji z wełny skalnej.

Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Profesjonalista zna się na rzeczy

Dobry fachowiec zna się na tym, co robi i doskonale wie, dlaczego robi to tak, a nie inaczej.
Rozpoznasz go po tym, że korzysta ze sprzętów najwyższej jakości, które służą mu przez długie lata i sprawiają, że praca jest przyjemniejsza, łatwiejsza i wykonana bardziej precyzyjnie. Podobnie jest z materiałami, na których pracuje – to marki i produkty sprawdzone, a profesjonalny wykonawca potrafi dokładnie uzasadnić ich użycie.
– Dla mnie jako wykonawcy liczy się łatwość w montażu. Zawsze odradzam też przesadne oszczędzenie na materiałach dociepleniowych, bo traci się na tym dwa razy. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej sprawdza się wełna skalna - jest twarda i dobrze się układa, nie pali się i nie odkształca, wyróżnia się też dobrą izolacyjnością akustyczną – mówi Zbigniew Wodzisławski, wykonawca.

Porozmawiaj z fachowcem i opowiedz mu o swoich planach

Profesjonalista to osoba, która stale udoskonala swoje umiejętności i poszerza swoją wiedzę.To ktoś, kto odznacza się kulturą osobistą i szacunkiem do innych, koncentruje na swojej pracy i opowiada o swoich doświadczeniach. Umie także doradzić i podpowiedzieć, jakie rozwiązanie zastosować, by zoptymalizować jakość i koszty wykonania. Dobry wykonawca ma za sobą niejedną budowę, dlatego podejmie się nawet bardzo trudnego wyzwania i sprawdzi szereg sposobów zanim powie, że "tego nie da się zrobić”. Jeśli rzeczywiście dana realizacja będzie niemożliwa do wykonania, profesjonalista zawsze uzasadni swoje obawy i spróbuje wskazać inne rozwiązanie.

d11puh7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11puh7