Qaqwqwrqw

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Jak wyciszyć podłogę w pokoju? Jest na to sposób

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak wyciszyć podłogę w pokoju? Jest na to sposób
(Wicanders)
Qaqwqwrqw

Czy świat bez dźwięków jest możliwy? Techniczne tak. Ale w najcichszych komorach bezechowych człowiek jest w stanie wytrzymać niewiele więcej niż pół godziny. Okazuje się więc, że cisza – synonim odpoczynku – nie musi być absolutna. Szukając jej we własnym domu, nie przerabiaj pomieszczeń w studio nagraniowe. Poznaj naturalnego sprzymierzeńca komfortu akustycznego.

Dom nieprzypadkowo określamy często mianem oazy – miejsca, w którym wypoczywamy i komfortowo spędzamy czas. Najczęściej szukamy takiego wystroju wnętrza, który połączy odpowiadający nam styl z jakością zastosowanych materiałów. Podczas tych poszukiwań warto zwrócić uwagę na materiały wykończeniowe pozwalające przez długi czas cieszyć się chwilami prawdziwego domowego zacisza, sprzyjające uzyskaniu komfortu akustycznego.

Klin w codzienny hałas

Qaqwqwrqw

Korek - znany od starożytności materiał pozyskiwany z kory dębu korkowego i wykorzystywany w bardzo wielu branżach - cieszy się rosnącą popularnością w wykończeniu wnętrz. Podłogi i ściany wykonane przy użyciu tego materiału charakteryzują się wyjątkowymi parametrami akustycznymi, mechanicznymi i termoizolacyjnymi. Tajemnica właściwości korka tkwi w jego strukturze - każdy centymetr sześcienny zawiera ponad 40 milionów wypełnionych gazem komórek przypominających budową plaster miodu. Powietrze zajmuje 90% objętości korka i stanowi ok. 50% jego masy. To wszystko przekłada się na wyjątkowo efektywną absorpcję dźwięku i doskonałą izolację cieplną – wylicza Jacek Puła, ekspert z firmy Wicanders.

Cicha podłoga

Połączenie winylu i korka w przypadku okładziny podłogowej pozwala cieszyć się posadzką o wyjątkowej wytrzymałości oraz zwiększonej izolacji akustycznej i termicznej. Kilkuwarstwowe panele lub przyklejane płytki zapewnią komfortowe użytkowanie przez wiele lat, a bogaty wybór barw i wzorów pozwoli dopasować wygląd podłogi do pozostałych elementów pomieszczeń.

- Zastosowanie w panelach korkowego podkładu powoduje dodatkowo, że układając tego typu okładzinę na równej, dobrze przygotowanej podłodze, nie trzeba stosować już dodatkowych warstw – zauważa ekspert firmy Wicanders i dodaje: – Dla wszystkich poszukujących jeszcze bardziej komfortowego rozwiązania idealną propozycją będą okładziny całkowicie korkowe. Aglomerat korkowy zapewnia izolację termiczną i akustyczną na poziomie wykładzin materiałowych, a pokrywający go naturalny fornir zabezpieczony lakierem na bazie komponentów ceramicznych pozwala przez długi czas cieszyć się naturalnymi, dekoracyjnymi wzorami. Dzięki temu podłoga korkowa redukuje dźwięki uderzeniowe nawet o kilkanaście decybeli, tłumiąc odgłosy kroków w pomieszczeniu i wyciszając odgłosy pomiędzy kondygnacjami.

Qaqwqwrqw

Powrót do natury

Decydując się na korkową podłogę, skorzystasz również z innych właściwości tego surowca. Korek jako materiał antystatyczny nie elektryzuje i nie przyciąga kurzu, co szczególnie docenią alergicy. Nowoczesne procesy technologiczne wzmacniają dodatkowo i tak niezwykłą długowieczność korka, jednocześnie umożliwiając tworzenie atrakcyjnych i oryginalnych wzorów i barw.

Polub WP Dom
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw