Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
telewizory
Materiał sponsorowany przez RTV EURO AGD

Jak wybrać telewizor do sypialni?

Sypialnia to miejsce spokoju, ale każdemu należy się chwila relaksu z ulubionym serialem. Aby spędzić w łóżku leniwe popołudnie, potrzeba niewiele – przyjemnej w dotyku pościeli, ulubionych przekąsek i oczywiście telewizora. Podpowiadamy, jaki model będzie idealny.

  Źródło: Adobe Stock
d1nggmw
d1nggmw

Dla wielu osób sypialnia jest miejscem intymnym, w którym pełno świec, a w powietrzu unosi się zapach aromatycznych olejków. Zazwyczaj jednak pomieszczenie to pełni o wiele więcej funkcji – poza łóżkiem, szafą i toaletką często musi pomieścić również biurko z komputerem. Nie brakuje w niej również telewizora, który służy zarówno w dzień, jak i wieczorem. Jakiego typu sprzęt warto kupić do sypialni i co trzeba wziąć pod uwagę?

Dopasowanie wielkości

Zanim wybierzemy telewizor do sypialni, zastanówmy się nad jego rozmiarem. Mając większy metraż, możemy zainwestować w model nawet 55-calowy. Będzie pięknie się prezentował na ścianie przed łóżkiem. Jeżeli nie mamy wystarczająco dużo miejsca, warto rozważyć zakup telewizora 32-calowego. Tego typu modele mogą wisieć zarówno na ścianie, jak i stać na komodzie. Aby ustalić optymalny rozmiar telewizora, trzeba odmierzyć jego odległość od miejsca podparcia głowy. Przyjęło się, że na każde 10 cm przypada 1 cal ekranu. Gdy urządzenie znajduje się zbyt blisko naszych oczu, możemy mieć problemy z zaśnięciem. Trzeba też wymierzyć właściwą wysokość, aby nie trzeba było zadzierać głowy do góry ani zbyt jej opuszczać. Nie zapominajmy o technologii. Na rynku mamy wiele modeli: LCD, LED, OLED, QLED. Każdy z nich różni się m.in. sposobem podświetlania matrycy, odwzorowaniem kolorów, a także czasem reakcji. Jaki telewizor kupić?

Najwyższa jakość obrazu

Większość telewizorów wyposażona jest w nowoczesną technologię QLED, która pozwala odwzorować obraz taki jak w rzeczywistości. Oznacza to, że zarówno jasne, jak i ciemne barwy są nasycone, a każdy szczegół widoczny. W parze z jakością obrazu idzie również doskonały dźwięki. Dzięki temu mamy jeszcze większą przyjemność z oglądania ulubionych filmów i seriali. Osoby szukające praktycznych rozwiązań powinny wybierać spośród sprzętów z rozdzielczością 4K. Takim przykładem jest np. telewizor Samsung UHD, który posiada aż cztery razy więcej pikseli w porównaniu z Full HD. Ekran podzielono na małe bloki, które jeszcze precyzyjniej oddają obraz, a funkcja PurColour sprawia, że kolory zachowują naturalny charakter. Dla wymagających użytkowników stworzono telewizory Samsung, które łączą technologię QLED oraz 8K 7680x4320. Są one dostępne w sklepach RTV EURO AGD, w dodatku w atrakcyjnych cenach.

d1nggmw

Odbiornik jak dzieło sztuki

Technologia to jedna rzecz, ale liczy się też oprawa wizualna. Na rynku mamy telewizory, które po wyłączeniu zamiast czarnego ekranu pokazują obrazy jak z galerii sztuki. Przykładem jest telewizor Samsung The Frame, który można regulować do przodu, do tyłu lub na boki. Gdy powiesimy go na ścianie, będzie wyglądał jak prawdziwy obraz. Jak to możliwe? W Samsung Art Store możemy wybierać z niemal 1500 dzieł, które znajdują się m.in. w hiszpańskim muzeum Prado, londyńskiej Tate Gallery czy Galerii Uffizi we Florencji. Co więcej, inteligenta technologia zapamiętuje nasz gust i proponuje dzieła, które mogą nam się podobać. Oczywiście elementy artystyczne to niejedyna zaleta tego telewizora. Specjalny czujnik wyłapuje dźwięki z otoczenia i może wyostrzać dialogi. Dodatkowo sprzęt wykrywa poziom natężenia światła w pomieszczeniu i dostosowuje jasność oraz odcienie. Pozwala nam to oglądać telewizję w nastrojowych warunkach – zwłaszcza w sypialni, gdzie chcemy się odprężyć i spędzić miło czas.

Materiał sponsorowany przez RTV EURO AGD
d1nggmw
d1nggmw