Trwa ładowanie...
d2vjjbi
Materiał Partnera
szyba kominkowa

Jak wybrać szybę kominkową

Szyba kominkowa jest równie ważnym elementem wkładu co żeliwo czy stal. Musi cechować się wyjątkową wytrzymałością, a także pozostawać przejrzysta. Dostępne rodzaje szkła kominkowego pełnią również funkcje estetyczne, pozwalając czerpać większą przyjemność z widoku rozpalonego ognia. Nie jest też trudno utrzymać je w czystości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak wybrać szybę kominkową
(Materiały prasowe)
d2vjjbi

Szkło kominkowe

Szkło, z którego składają się szyby do kominków, różni się od szkła obecnego np. w szybie okiennej. “Zwykłe” szkło, to szkło sodowe, które przy temperaturach powyżej 250 st.C pęka, a także łatwo ulega stopieniu. Szkło kominkowe jest odporne na dużo wyższe temperatury – jest w stanie wytrzymać nawet 800 stopni Celsjusza.

Rodzaje szkła kominkowego

  • panoramiczne pojedyncze i podwójne: lepsze parametry ma zdecydowanie to drugie. Zbudowane jest z dwóch tafli szkła kominkowego oddzielonych przestrzenią powietrzną. Cechują się dobrą izolacyjnością, przez co mniej ciepła dostaje się do pomieszczenia. Docenić to można, gdy wykorzystujemy energię cieplną wytworzoną w kominku do ogrzewania domu np. w systemie DGP.
  • pirolityczne czyli inaczej samoczyszczące: posiada ono z jednej strony warstwę tlenku, która odbija ciepło. Podnosi temperaturę wewnątrz paleniska co przyczynia się do niższej emisji zanieczyszczeń.

Trzeba dodać, że wkłady kominkowe często mają swój własny system oczyszczania szyby. Jest to kurtyna powietrzna działająca dzięki otworom umiejscowionym wokół szyby, które zasysają zimne powietrze i przeciwdziałają jej zabrudzeniu.

Przy wyborze szyby kominkowej warto też kierować się względami estetycznymi. Szklana ceramika o wygładzonych krawędziach czy szyba z wyróżniająca się nowoczesną formą, doskonale komponująca się z minimalistycznymi obudowami? Postaraj się dobrać odpowiedni wzór nie tylko do modelu swojego kominka, ale też stylistyki całego pomieszczenia czy domu. W ten sposób kominek będzie nie tylko funkcjonalny, ale też stanie się przyjemny dla oka za sprawą idealnego wkomponowania go w przestrzeń. Już dzisiaj stwórz wokół swojego kominka relaksujący zakątek, który pozwoli na chwilę relaksu i ukoi zmysły wszystkich domowników.

d2vjjbi

Podziel się opinią

Share

d2vjjbi

d2vjjbi