Trwa ładowanie...

Jak wybrać odkurzacz dla alergika? Przeczytaj nasz poradnik

Skutecznie pochłania brud i roztocza, nie emituje drobinek alergenów do otoczenia, filtruje powietrze i sprytnie dociera nawet do trudno dostępnych miejsc. Odkurzacz antyalergiczny klasy A to niezawodny pomocnik w walce ze szkodliwymi mikrocząsteczkami kurzu. Poznaj wszystkie jego zalety.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Dobry filtr uchroni cię przed mikroskopijnymi zanieczyszczeniamiDobry filtr uchroni cię przed mikroskopijnymi zanieczyszczeniamiŹródło: Adobe Stock
d1oj5d2
d1oj5d2

Smog i inne zanieczyszczenia powietrza, a także kurz i roztocza – każdy z tych czynników może stać się przyczyną alergii, astmy oskrzelowej i innych problemów dróg oddechowych. Z alergią borykają się nie tylko dzieci, ale także osoby dorosłe. Na poprawę samopoczucia alergików korzystnie wpływa utrzymanie domu w nieskazitelnej czystości. Niestety, alergeny gromadzą się wszędzie, dlatego tak ważne jest, żeby podczas domowych porządków skupić się nie tylko na łatwo dostępnych powierzchniach, ale także na przestrzeni za meblami i innych zakamarkach, w których kurzu i alergenów jest zwykle najwięcej.

Warto także pamiętać, że tradycyjny odkurzacz nie jest polecanym rozwiązaniem dla alergików. Jaki sprzęt sprawdzi się w przypadku osób, które borykają się z alergią? Prezentujemy odkurzacze, które skutecznie rozprawiają się ze szkodliwymi cząsteczkami kurzu i innych alergenów.

Odkurzacz tradycyjny vs. odkurzacz dla alergików. Na czym polega różnica?

Dbanie o czystość w mieszkaniu i regularne odkurzanie to nieodzowny krok w walce z alergią. Oprócz częstotliwości sprzątania ważne jest także to, jakiego sprzętu używamy podczas rutynowych porządków. Niestety, okazuje się, że zwykłe odkurzacze mogą jeszcze pogorszyć samopoczucie alergików. Dlaczego? Problem tkwi w ich działaniu – podczas pracy urządzenie wydmuchuje kurz i alergeny na zewnątrz, przez co dochodzi do tzw. reemisji kurzu, czyli wypuszczania cząsteczek kurzu na zewnątrz. Skalę reemisji oznacza się za pomocą liter, od A do G, gdzie A symbolizuje najmniejszą, znikomą reemisję kurzu.

Nie ulega wątpliwości, że odkurzacz przyjazny alergikom powinien zaliczać się właśnie do klasy A. Niestety, większość modeli nie może pochwalić się tym oznaczeniem. Odkurzacze klasy A muszą spełniać wiele rygorystycznych warunków, które w pełni potwierdzą jego skuteczność i bezpieczeństwo dla zdrowia. Reemisja klasy A oznacza, że urządzenie wciąga szkodliwe zanieczyszczenia do wnętrza i nie uwalnia ich z powrotem na zewnątrz. Co więcej, odkurzacze dla alergików posiadają specjalne filtry, które dodatkowo oczyszczają powietrze wydobywające się z urządzenia.

d1oj5d2

Jak wybrać idealny model odkurzacza dla alergika?

Przy wyborze odkurzacza dla osoby z alergią warto zwrócić uwagę na parametry urządzenia. Sprzęt przyjazny alergikom powinien mieć odpowiednie filtry. Wśród polecanych opcji dla alergików wyróżnia się filtr tekstylny, filtr wodny i filtr antyalergiczny, zwany też filtrem HEPA. Te dwa ostatnie warianty sprawdzają się najlepiej w starciu z kurzem i roztoczami.

W domu, gdzie mieszkają mali alergicy, niezwykle praktyczny okazuje się odkurzacz, który pracuje cicho – to duży plus, kiedy chcemy posprzątać podczas popołudniowej drzemki naszej pociechy. Równie ważne są dodatkowe funkcje odkurzacza, jak np. czyszczenie tapicerki (pamiętajmy, że na meblach kryje się najwięcej alergenów i roztoczy!). Na dużych metrażach najwygodniejsze są odkurzacze bezprzewodowe, które gwarantują nieograniczony zasięg i długi czas pracy akumulatora.

d1oj5d2

Odkurzacze dla alergików, z racji wysokich standardów, kosztują zazwyczaj więcej, niż tradycyjne urządzenia, ale zapewniamy, że taka inwestycja naprawdę ma sens. Odkurzając bezpiecznym sprzętem, który nie emituje kurzu, dbamy o własne zdrowie, dobre samopoczucie i czystą, bezpieczną przestrzeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1oj5d2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oj5d2