Trwa ładowanie...
d26ashi
Materiał Partnera
dekoracje wnętrz

Jak w szybki sposób odmienić sofę lub fotel?

Chcesz przeprowadzić szybką metamorfozę wnętrza? Zastanawiasz się, jak zadbać o nową sofę? Jak bez dużych nakładów finansowych odnowić stary fotel? Rozwiązaniem tych kwestii może być pokrowiec. Dowiedz się, jak zadbać o zestaw wypoczynkowy w salonie.
Share
 Jak w szybki sposób odmienić sofę lub fotel?
Źródło: Dekoria.pl, pokrowiec na fotel, tkanina Cotton Panama; pokrowiec na sofę, tkanina Cotton Panama
d26ashi

Zestawy wypoczynkowe szybko się niszczą, pojawiają się na nich przetarcia i zadrapania, a dbanie o siedziska nie należy do najprostszych zadań. Standardowe czyszczenie nie zawsze przynosi efekty, a mycie chemiczne lub wymiana całego obicia to dodatkowy wydatek.

Zawsze możemy przykryć miejsce do siedzenia kocem lub narzutą. Jednak takie rozwiązanie nie zawsze pasuje do całej aranżacji wnętrza. Dlatego aby odświeżyć stary mebel lub uchronić przed zniszczeniem nowy, można zdecydować się na pokrowiec.

   Dekoria.pl, pokrowiec na sofę, tkanina Cotton Panama
Źródło: Dekoria.pl, pokrowiec na sofę, tkanina Cotton Panama

Tania i szybka metamorfoza pomieszczenia

Każde wnętrze da się ulepszyć dzięki wymienieniu tkanin, dodatków lub odświeżeniu mebli. Warto spojrzeć obiektywnie na pokój, który chcemy poddać metamorfozie, i zastanowić się, co możemy wyremontować, wymienić lub odnowić na własną rękę. Na przykład komodę, regał czy szafki warto pomalować na nowy kolor lub okleić specjalną taśmą, a na sofę lub fotel nałożyć pokrowiec.

d26ashi

O ile metamorfoza komody może być czasochłonna, o tyle wymiana okrycia nie zajmuje dużo czasu. Pokrowiec jest praktyczny – w kilka minut z łatwością można go założyć lub zdjąć. Co więcej, jeśli się ubrudzi, bez obaw można go wyprać w pralce.

   Dekoria.pl, pokrowiec na fotel, tkanina Etna; pokrowiec na sofę, tkanina Etna
Źródło: Dekoria.pl, pokrowiec na fotel, tkanina Etna; pokrowiec na sofę, tkanina Etna

Łatwy sposób na przedłużenie żywotności mebli

Pokrowiec nie tylko odnowi starą kanapę, ale również uchroni nowy mebel przed zniszczeniem. Okrycie szczególnie przyda się jasnym siedziskom, które są podatne na zabrudzenia.

Co więcej, niezaprzeczalną zaletą pokrowców jest ich prosta wymiana. Możemy dostosowywać kolor i wzór sofy lub foteli do pór roku, okazji lub stylu wnętrzarskiego, który aktualnie nam się podoba.

   Dekoria.pl, pokrowiec na sofę, tkanina Comics
Źródło: Dekoria.pl, pokrowiec na sofę, tkanina Comics

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pokrowca?

  • Dopasowanie pokrowca do kształtów sofy lub fotela. Na rynku jest wiele modeli mebli, dlatego ze szczególną uwagą należy sprawdzać wymiary. Dużym ułatwieniem przy zakupach są sklepy, które mają w ofercie pokrowce do konkretnych sof lub fotel. Przykładowo na stronie Dekoria.pl można znaleźć pokrowce na wszystkie meble marki IKEA.
   Dekoria.pl, pokrowiec na sofę, tkanina Etna
Źródło: Dekoria.pl, pokrowiec na sofę, tkanina Etna
  • Materiał, z którego zrobiony jest pokrowiec. Najlepiej zdecydować się na pokrowce bawełniane lub bawełniano-poliestrowe.
   Dekoria.pl, pokrowiec na sofę, tkanina Granada; pokrowiec na fotel, tkanina Cotton Panama
Źródło: Dekoria.pl, pokrowiec na sofę, tkanina Granada; pokrowiec na fotel, tkanina Cotton Panama
  • Kolor i wzór tkaniny. Warto przed zakupem skorzystać z bezpłatnych próbek materiału. Najlepiej wybrać trzy wzory lub kolory (wtedy łatwiej będzie nam podjąć decyzję), a następnie w domu przyłożyć wzornik do sofy i sprawdzić, który z wybranych odcieni najlepiej pasuje do efektu, jaki chcemy osiągnąć we wnętrzu. Pokrowce na sofy, fotele i krzesła można znaleźć na stronie Dekoria.pl.
d26ashi

Podziel się opinią

Share
d26ashi
d26ashi