Trwa ładowanie...

Jak usunąć rysy z okularów? Poznaj proste i skuteczne sposoby

Porysowane szkła to częsta zmora osób noszących okulary. Rysy nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą także negatywnie wpływać na komfort widzenia. Na szczęście zarysowania można usnąć w prosty sposób domowymi metodami. Zobacz, jak to zrobić.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Jak usunąć rysy z okularów? Poznaj proste i skuteczne sposoby
Źródło: Unsplash.com
d1ldsui

Brak etui, częste wkładanie okularów luzem do torby, upadki i urazy mechaniczne – te i wiele innych czynników może powodować trwałe rysy na szkłach. Ten częsty problem dotyczy zarówno soczewek szklanych jak i plastikowych. Nie oznacza to jednak, że musimy od razu wymieniać okulary na nowe. Istnieją proste sposoby na usunięcie powstałych zarysowań. Co więcej, możemy się ich szybko pozbyć domowymi sposobami, bez konieczności oddawania ich do punktu optycznego. Produkty, które pomogą usunąć rysy, ma w swoim gospodarstwie każdy z nas. Pasta do zębów, soda oczyszczona, proszek do pieczenia i inne domowe środki to skuteczni pogromcy rys na szkle. Zobacz, jak przy ich pomocy przywrócić okularom dawny wygląd.

Pasta do zębów

Drobne rysy na powierzchni soczewek możesz usunąć przy pomocy zwykłej pasty do zębów. Ten prosty, domowy środek doskonale radzi sobie z zadrapaniami szkieł. Jak to zrobić? Nałóż niewielką ilość pasty na obie strony soczewek okularowych i dokładnie wymasuj szkła palcami lub przy pomocy ściereczki. Następnie zmyj pastę pod bieżącą, zimną wodą. Czyste szkła przetrzyj dokładnie suchą ściereczką. Efekt na pewno pozytywnie cię zaskoczy.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to znane i sprawdzone remedium na wiele problemów. Mało kto wie, że wodorowęglan sodu skutecznie poleruje także szklane i plastikowe powierzchnie. To zdecydowanie najtańszy i najbardziej ekologiczny środek do renowacji szkieł okularowych. Jak stosować sodę na porysowane szkła? Odrobinę białego proszku wymieszaj z kilkoma kroplami wody – tak żeby powstała gęsta pasta. Następnie okrężnymi ruchami pocieraj soczewki okularów. Po upływie kilku minut zmyj sodę zimną wodą i wypoleruj szkła specjalną ściereczką. Zamiast sody możesz też użyć proszku do pieczenia.

Kaboompics
Źródło: Kaboompics

Środek do polerowania mebli

Preparat do czyszczenia i polerowania mebli na szkła okularów? Jak najbardziej. Ten środek nie tylko wyczyści szkła z większych zabrudzeń, ale także poradzi sobie z powierzchniowymi zadrapaniami. Zanim wypróbujesz tę metodę, upewnij się, czy tworzywo, z którego wykonane są okulary, na pewno może być potraktowane takim środkiem. W przypadku plastikowych soczewek radzimy zachować szczególną ostrożność.

d1ldsui

Zwilż ściereczkę preparatem do polerowania mebli i pocieraj nią rysy na szkle, a następnie dokładnie wypoleruj na sucho. Okulary będą wyglądać, jak nowe. Niestety, ta metoda ma jedną wadę – efekt gładkich szkieł utrzymuje się zwykle przez kilka dni.

Wosk do polerowania samochodu

Wosk skutecznie wygładza zadrapania na karoserii – dlaczego więc nie wykorzystać go do usunięcia rys na soczewkach okularowych? Preparat ma gęstą konsystencję, która skutecznie wypełnia ubytki i wgłębienia, pozostawiając powierzchnię idealnie gładką. Do wypolerowania okularów woskiem będzie potrzebna sucha i miękka szmatka. Nałóż na nią wosk i masuj porysowane szkło okrężnymi ruchami. W przeciwieństwie do poprzedniej metody, polerowanie szkieł woskiem daje długotrwały efekt.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1ldsui

Podziel się opinią

Share
d1ldsui
d1ldsui