Trwa ładowanie...
d475ysf

Jak urządzić mały pokój, by wydawał się większy

Jak urządzić mały pokój, by optycznie powiększyć szczupłą przestrzeń? Zdaniem specjalistów z firmy RuckZuck wystarczą trzy proste kroki: montaż jasnej podłogi, skrzydeł drzwiowych z przeszkleniami i paneli podłogowych na… ścianie! Taką metamorfozę można wykonać szybko i samodzielnie. Dowiedz się, jak to zrobić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak urządzić mały pokój, by wydawał się większy
(Shutterstock)
d475ysf

Jak urządzić mały pokój, by optycznie powiększyć szczupłą przestrzeń? Zdaniem specjalistów z firmy RuckZuck wystarczą trzy proste kroki: montaż jasnej podłogi, skrzydeł drzwiowych z przeszkleniami i paneli podłogowych na… ścianie! Taką metamorfozę można wykonać szybko i samodzielnie. Dowiedz się, jak to zrobić. 1. Zamontuj jasne panele podłogowe

Biel, ale też inne jasne dekory paneli podłogowych nieodłącznie kojarzą się z czystością, świeżością i porządkiem, a dodatkowo mają bardzo duży potencjał aranżacyjny. Nie tylko bowiem wyciszają i relaksują - za pomocą jasnych barw optycznie powiększysz przestrzeń, podkreślisz walory miejsca i ukryjesz ewentualne defekty, dodając przy tym lekkości oraz wyrazistości.

Kolory mają ponadto znaczny wpływ na psychikę. Jaśniejsze barwy nastrajają nas optymistycznie, czujemy się radośni i pełni chęci do działania. W pomieszczeniu, w którym jest mało okien, światła lub mamy do zagospodarowania niedużą przestrzeń, warto więc wybrać podłogi o jasnych odcieniach. Jasne panele podłogowe można zamontować w każdym pomieszczeniu, zaczynając od kuchni, łazienki, sypialni, salonu, aż po hol i pokój dziecięcy.

d475ysf

2. Wstaw skrzydła drzwiowe z przeszkleniami

Naturalne światło dodaje energii, poprawia samopoczucie i rozświetla wnętrze. Aranżując pomieszczenia, warto pamiętać, że źródłem naturalnego światła są nie tylko okna. Zapewniają je również drzwi z przeszkleniami, dzięki czemu można optycznie powiększyć przestrzeń i rozjaśnić mieszkanie.

Ze względów praktycznych drzwi szklone warto zamontować ponadto we wnętrzach, które wymagają doświetlenia, np. w pozbawionej okna łazience. Przeszklenia są elementem praktycznym i dekoracyjnym, pozwalają wizualnie łączyć poszczególne wnętrza, nadając mieszkaniu przestronny charakter.

Podziel się
d475ysf

3. Zamontuj system instalacji paneli laminowanych na ścianie Gekko

System instalacji paneli laminowanych na ścianie Gekko to proste, a jednocześnie skuteczne rozwiązanie umożliwiające instalację podłogowych paneli laminowanych również na ścianie. Ta alternatywa dla tapet i boazerii cieszy się coraz większą popularnością głównie wśród osób pragnących wyrwać się ze schematów i konwenansów.

System ma również dodatkową przewagę nad najpopularniejszym ciągle malowaniem ścian. Pod farbą bowiem ciężko jest ukryć ewentualne mankamenty nawierzchni, o okablowaniu nie wspominając. Dużą zaletą wykorzystania systemu jest fakt, że laminat wygląda świetnie na ścianach i daje możliwość stworzenia unikalnych kompozycji estetycznych, pozwalając jednocześnie na optyczne powiększenie wnętrza. Deski na ścianach stanowić mogą doskonałe tło dla powieszenia telewizora.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d475ysf

d475ysf
d475ysf