Trwa ładowanie...
d2adwsa

Jak urządzić łazienkę? Nowoczesne rozwiązania

Decydując się na aranżację łazienki w nowoczesnym, geometrycznym stylu, możesz zastosować jeden z dwóch kontrastujących trendów – delikatne obłości lub wyraziste ostrości. Podpowiadamy, jak urządzić łazienkę w zgodzie z każdym z nich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak urządzić łazienkę? Nowoczesne rozwiązania
(Stadshem.se)
d2adwsa

Decydując się na aranżację łazienki w nowoczesnym, geometrycznym stylu, możesz zastosować jeden z dwóch kontrastujących trendów – delikatne obłości lub wyraziste ostrości. Podpowiadamy, jak urządzić łazienkę w zgodzie z każdym z nich.

Wśród popularnych trendów wnętrzarskich inspiracja geometrią stanowi jedną z najbardziej uniwersalnych propozycji. Odpowiednie dopasowanie wyposażenia sprawia, że styl geometryczny harmonizuje zarówno z minimalistyczną elegancją, jak i futurystycznym przepychem. Zestawienie kształtu ceramiki, armatury i mebli z geometrycznymi wzorami kafelków czy grafiką ścienną nada łazience wyjątkowego charakteru. Jego dopełnieniem może być intensywna kolorystyka lub wręcz przeciwnie – sterylna biel. Najważniejszą rolę we wnętrzach urządzonych w ten sposób odgrywa jednak forma elementów wyposażenia. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas zakupu każdego z nich, aby zachować spójny wystrój łazienki.

Jak urządzić łazienkę w stylu geometrycznym? Miękkie i opływowe formy

d2adwsa

Choć geometria instynktownie kojarzy nam się z kątami ostrymi, warto wykorzystać w łazience również inspiracje kołem. Opływowe wyposażenie sprawdzi się w pomieszczeniach utrzymanych w ciepłym, domowym nastroju. Zastosowanie delikatnych, miękkich linii i form wpisujących się w dawną estetykę będzie idealnym dopełnieniem stylizowanych wnętrz.

– Ceramika łazienkowa inspirowana kształtem koła, a w szczególności warianty nablatowe, przywodzi często na myśl dawne misy i balie. Z powodzeniem zharmonizuje się więc z aranżacją łazienki w stylu retro – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. – Dopasowana do niej armatura powinna charakteryzować się wyprofilowaną, opływową wylewką. Warto także zwrócić uwagę na kształt korpusu i uchwytu. To właśnie te elementy najbardziej rzucają się w oczy – dodaje. W zestawieniu z tego typu ceramiką sprawdzą się zaokrąglone narożne wanny i wyprofilowane kabiny, które dzięki zwartej konstrukcji znajdą zastosowanie także w łazienkach o ograniczonym metrażu. Decydując się natomiast na zakup mebli, można szukać wyoblonych naroży i opływowych elementów wykończenia, takich jak uchwyty szafek czy szuflad.

Jak urządzić łazienkę w stylu geometrycznym? Na krawędzi

Minimalistyczne wzornictwo i prostota charakteryzujące wyposażenie inspirowanie kształtem prostokąta wyróżniają nowoczesne łazienki. Ich cechami rozpoznawczymi jest oszczędna forma i ograniczona liczba zdobień. – Na popularności zyskują prostokątne umywalki. Dzięki nietypowemu kształtowi przypominają raczej swoisty zbiornik wodny niż tradycyjną ceramikę – tłumaczy Aneta Dziedzina z Grupy Armatura.

d2adwsa

Zobacz także: Najpiękniejsze łazienki z drewnem w roli głównej

– Aby zachować spójność wystroju łazienki, warto dobrać do nich armaturę o prostokątnej wylewce lub taką, której korpus stanowi prostą bryłę. Dzięki chromowanym wykończeniom baterie tego typu zaakcentują także surowy, industrialny charakter pomieszczenia – dodaje. Dopasowanie mebli do wyposażenia inspirowanego kształtem prostokąta jest bardzo wygodne. Szafki tego typu znajdziesz w ofercie niemal każdego producenta. Także w tym przypadku warto zwrócić uwagę na detale, takie jak uchwyty czy nóżki. Alternatywę mogą stanowić meble podwieszane, które dzięki wyeliminowaniu konieczności podparcia przyjmują kształt jednolitej bryły.

Jak urządzić łazienkę w stylu geometrycznym? Detale mają znaczenie

Choć ceramika i armatura to elementy, które w najbardziej widoczny sposób zobrazują inspiracje geometrią, warto także zadbać o dodatki, które dopełnią wystrój łazienki. Prostokątne mydelniczki czy dozowniki w kształcie prostopadłościanu dobrze skomponują się z podobną formą umywalki. Motyw różnorodnych wzorów można również wykorzystać przy wyborze dywaników, ręczników czy grafik ściennych. Wielbicielom odważniejszych rozwiązań polecane są natomiast mozaiki skomponowane z drobnych, kolorowych kawałków szkła lub ceramiki, przedstawiające efektowne geometryczne wzory.

d2adwsa

Podziel się opinią

Share

d2adwsa

d2adwsa