Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
garaż
24-02-2020 13:46

Jak uporządkować narzędzia w garażu?

Garaż to miejsce, które pełni rolę magazynu, swego rodzaju przechowalni. To w nim umieszczamy nasze grabie, łopaty czy też węże ogrodnicze. Z oczywistych względów nie chcemy by tego typu rzeczy zalegały nam w domu. Często są bowiem nieco przybrudzone, zniszczone itp. Natomiast w garażu bez względu na to w jakim są stanie, zawsze znajdzie się dla nich miejsce. Kluczem do komfortowego korzystania z takiego garażu, jest jednak porządek. Jak go osiągnąć?

Jak uporządkować narzędzia w garażu?Źródło: materiał partnera
d16rke7
d16rke7

Prawidłowa organizacja garażu

Korzystanie z garażu nie jest przyjemne ani komfortowe, gdy panuje w nim bałagan. Wówczas trudno jest w nim cokolwiek znaleźć, mnóstwo narzędzi się niszczy, wchodzi na nie rdza itp. W takiej sytuacji nieświadomie niszczymy niektóre rzeczy, za które przecież zapłaciliśmy. Dlatego warto poświęcić nieco czasu na to, by przeorganizować swój garaż i znaleźć w nim miejsce na narzędzia, które są w naszym posiadaniu.

Warto je podzielić i poukładać według czasu, w którym z nich korzystamy. Prace w ogrodzie można podzielić na wyraźne etapy. Wiosną przydatne okazują się małe łopaty, ponieważ jest to okres sadzenia nowych krzewów bądź też kwiatów. Wiosną wszystkie nasiona znów mogą zostać użyte. Nasiona się nie psują, dlatego często posiadamy spore ich zapasy. Warto by w garażu posiadały one swoje własne miejsce. To pozwala na uniknięcie ponownego ich zakupu w trakcie kolejnego roku.

Latem natomiast do użytku wkraczają grabie, rękawice ogrodnicze, konewki czy też węże ogrodnicze. Jest to czas, w którym najwięcej naszych godzin poświęcamy na pielęgnację ogrodu czy też trawnika. W okresie letnim nie powinno zabraknąć także miejsca na kosiarkę czy też piłę.

Ułożenie wszystkich niezbędnych sprzętów według pór roku, jest niezwykle mądrym posunięciem. Wówczas zawsze mamy świadomość tego, w jakim kącie garażu znajdziemy interesujące nas sprzęty. Na stronie https://budujemytutaj.pl/narzedzia/ możemy naleźć wiele istotnych wskazówek dotyczących poszczególnego sprzętu. Zebrana wiedza pozwoli nam go podzielić i zaplanować jego użycie w odpowiednią porę roku. Poza tym wówczas nie musimy przeglądać kolejnych pudeł czy też szaf w poszukiwaniu rzeczy niezbędnych, ponieważ zawsze wiemy gdzie się one powinny znajdować.

d16rke7

Jak dobrać meble garażowe

Prawidłowa organizacja nie jest jednak możliwa, jeśli w garażu nie ma odpowiednich mebli. Oczywiście czasem może być nam szkoda wydać kilka tysięcy na to, aby zainwestować w meble garażowe. Jednak jest to jednorazowy wydatek. Jeśli będą one dobrej jakości i będziemy z nich w prawidłowy sposób korzystać, wówczas na pewno posłużą nam one przez długi czas.

W sklepach jest ogromny wybór mebli garażowych. Pierwszą kwestią nad jaką powinniśmy się zastanowić to materiał, z jakiego takie meble mają zostać wykonane. Meble drewniane wyglądają bardzo elegancko, jednak nie zawsze sprawdzają się w garażu. Jest to bowiem zazwyczaj pomieszczenie nieogrzewane, na które wpływ ma wiele czynników zewnętrznych. Dlatego dużo lepszą opcją jest zakup mebli wykonanych ze stali nierdzewnej. Wiele informacji o meblach garażowych i nie tylko można znaleźć na portalu BudujemyTutaj. Rankingi, które sporządzają specjaliści mogą okazać się bardzo przydatne w wyborze.

Tego typu meble powinny składać się z dużej szafy, w której umieszczone zostaną mniejsze elementy. Przykładowo zapas rękawic ogrodniczych, jakieś gwoździe czy też smary i oleje. Szafa najlepiej by była wyposażona w kilka plastikowych pudeł z wewnętrznym podziałem. Wówczas wszystkie pojedyncze rzeczy, będą mogły posiadać swoje własne miejsce.

Prócz szafy w garażu nie powinno zabraknąć także regałów wykonanych ze stali nierdzewnej. Łatwo jest dopasować je do wnętrza garażu i posiadają one kilka poziomów. Mają również otwartą przestrzeń, co pomaga w przechowywaniu różnego rodzaju sprzętów o nietypowych rozmiarach oraz kształtach.

d16rke7

Do takich sprzętów jak łopaty czy też grabie, meble nie są potrzebne. Warto jednak by na ścianach powstały odpowiednie haki, na których takie narzędzia mogłyby być zawieszone. To sprzyja oszczędzaniu miejsca, ale również i nieniszczeniu różnego rodzaju sprzętów poprzez pozostawianie ich na podłodze. Dzięki hakom staną się one także bardziej widoczne, a nie ustawione jeden na drugim.

Przed dokonaniem zakupu mebli garażowych, warto wymierzyć całą przestrzeń garażu. Wówczas dużo łatwiej jest uświadomić sobie jakie wymiary powinny mieć poszczególne meble, gdzie można je ustawić i jaka ma być ich maksymalna wysokość.

Jak zorganizować warsztat majsterkowicza

Garaże, które są przeznaczone na typowe narzędzia ogrodnicze, zazwyczaj muszą być duże i naprawdę bardzo dobrze zorganizowane. Co natomiast z typowymi warsztatami majsterkowiczów, w których możemy odkrywać swoje pasje i dokonywać małych napraw? Czy w nich również musi panować podobny porządek oraz organizacja? Zdecydowanie tak.

d16rke7

Nie każdy może pozwolić sobie na duży garaż. Wiele osób mieszkających w miastach, posiada stosunkowo małe garaże, które mieszczą samochód oraz kilka mebli, które mogą być przeznaczone właśnie na mały warsztat majsterkowicza, gdy auto stoi poza garażem.

W takim warsztacie również nie możemy pozwalać sobie na słabą organizację, chociażby ze względu na jego rozmiary. By był on komfortowy i zawsze przygotowany od razu do pracy, jego wnętrze musi być naprawdę przemyślane. Warto zatem umieścić tam jakiś regał, mały stół ze stali nierdzewnej i szafę. To wystarczy, by znaleźć miejsce na wszystkie niezbędne rzeczy. Stół zawsze powinien być pusty, ponieważ jest to miejsce pracy. W szafie natomiast powinny znajdować się rzeczy małych rozmiarów, ułożone w klasycznych plastikowych pudłach, z pozostawieniem odrobiny miejsca na typową odzież roboczą. Warto ją posiadać, ponieważ ma ona dużo lepsze właściwości i nie niszczy się zbyt szybko.

Regał może natomiast zostać wyposażony w takie sprzęty jak młotek, piła, różnego rodzaju szlifierki itp. Takie sprzęty są zawsze przydatne. Warto je przechowywać w odpowiednich warunkach i o nie dbać, ponieważ dzięki temu można samodzielnie wykonywać różnego rodzaju prace remontowe bądź też prace związane z odnawianiem mebli itp.

Warsztat majsterkowicza prócz organizacji w kwestii porządku, powinien zostać zatem również odpowiednio wyposażony. Posiadanie różnego rodzaju sprzętów sprawia, iż wiele rzeczy można wykonywać samemu. Poza tym takie sprzęty są niezbędne w przypadku zamiłowania do majsterkowania i pasji związanej z pracami typowo garażowymi.

d16rke7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16rke7